Gynositol

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    nela1208

    Vesca

    nela1208

    Pozdrav drage zenice,imam pitanjce u vezi gynositol praha,naime otkriven mi je blagi PCO na desnom jajniku,nakon cega sam popila dvije ture duphaston tableta radi regulacije ciklusa jer su mi bas nikakvi,neredoviti. I oba dva puta sam dobila uredno,vjerovatno zbog tableta,vidjet cemo kako dalje ce biti,sljedeci ciklus,daj Boze da bude uredan. U srijedu idem na folikulometriju da se vidi dali uopce imam ovulacije,jer muz i ja ne koristimo zastitu vise od godinu dana,ali tek je prije pol godine poceo s…u mene,ali nema nista,nista se ne dogada 😔 a bas zelimo bebicu
    E sad mene zanima,ukoliko se pokaze da nemam ovulacije,dali je pametno piti gynositol ili bas ako mi ginekolog prepise neke tablete il nesta…neznam vise ni sama sta da radim…sta da pijem…dal da se nadam uopce…svaki savjet je dobro dosao 🙏🏼💙

    Draga Nela, inosiotol ti ne može odmoći kada se radio o PCOS-u. Ja sam poprilično dugo pila Gynositol, po dvije vrećice dnevno, ali nisam ostala trudna u tom periodu. Muž i ja smo 3 godine pokušavali i sada se desila spontana trudnoća (saznala sam na pregledu prilikom dogovora za novi postupak potpomognute). Ali ovaj put sam pila Chirofol, dvije tablete dnevno po preporuci doktorice. Skupo je, ispadne oko 600 kn mjesečno, ali eto pomoglo je. Pila sam ih možda 2 mjeseca i zatrudnila. Iako sam ih kupovala preko volje i nisam mislila da će pomoći, ali sada sam sigurna da kada budem planirala novu trudnoću prvo što kupujem je chirofol.
    Kod moje sestre je upalilo s tabletama Inovo. Svakako uzmi inositol u bilo koje obliku.

    Hvala ti puno na odgovoru,i savjetu. Pricekat cu srijedu i folikulometriju pa ce mozda i ginekolog savjetovati nesto od toga,ukoliko ne morat cu sama kupiti,pa makar dala zadnju lipu da bih ugledala plusic i docekala svoju bebicu napokon 💙


    S tim da moram reći da ja imam baš poprilično jak PCOS na oba jajnika pa bi tebi mogla biti dovoljna 1 tableta Chirofola dnevno. Muž mi ima smanjen broj spermija tako da stvarno nisam mislila da će pomoći, ali evo nas.
    Isto tako neka partner napravio spermiogram, tvoj blagi PCOS na jednom jajniku ne bi trebao predstavljati strašan problem. Muškarci imaju jednaku šansu da imaju problem kao i žene. Iako si to nerado priznaju  On si isto može uzeti suplemente, ja sam svom dana cink i selen. 

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • nela1208

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Da kod mene nije takav problem,kod mene je samo blagi PCO i to na jednom,drugi je sasvim uredu. Pa vjerovatno jedan mjesec imam jedan ne ovulaciju mozda,neznam vidjet cu sve u srijedu. A muz ce ici da na pretrage,rekao je i sam da ide dok je vrijeme,da se problem rijesi ukoliko postoji. Pa se nadamo skorasnjem plusicu 💙

  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Tako je i kod mene. Ovuliram, ali svaki nekoliko mjeseci. Dodaci s inositolom ti poboljšavaju kvalitetu jajne stanice i potiču češću ovulaciju. Kad mi je bila ovulacija prvi put se desilo da imam toliko fertilne sluzi i eto, uhvatilo se. Može ti samo pomoći da ih piješ, popričaj sa svojim dr. o tome, a ja ti želim svu sreću.  

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • nela1208

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Vesca

    Tako je i kod mene. Ovuliram, ali svaki nekoliko mjeseci. Dodaci s inositolom ti poboljšavaju kvalitetu jajne stanice i potiču češću ovulaciju. Kad mi je bila ovulacija prvi put se desilo da imam toliko fertilne sluzi i eto, uhvatilo se. Može ti samo pomoći da ih piješ, popričaj sa svojim dr. o tome, a ja ti želim svu sreću.


    Hvala ti puno puno 💙💙 svakako cu popricati s dr. i probati sa inositolom,cim bude nekih vijesti,javljam se 🥰

  • nela1208

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Vesca

    Tako je i kod mene. Ovuliram, ali svaki nekoliko mjeseci. Dodaci s inositolom ti poboljšavaju kvalitetu jajne stanice i potiču češću ovulaciju. Kad mi je bila ovulacija prvi put se desilo da imam toliko fertilne sluzi i eto, uhvatilo se. Može ti samo pomoći da ih piješ, popričaj sa svojim dr. o tome, a ja ti želim svu sreću.


    Ipak sam dobila inofolic na preporuku od svog ginekologa,u petak krecem s njim,pa cemo vidjeti hoce biti ikakvog pomaka 

  • Jeki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok cure! Jel imala koja problema s naglim debljanjem od Gynositola? Pijem ga 4 mj i udebljala sam se tokom tog perioda 11kg. Uvijek sam imala problema s kilama, ali sam apsolutno šokirana s obzirom da sam izbacila večeru i slatko. Radimo na bebici već 3 godine i svi mi liječnici govore da moram prvo smršavit i onda mi se dogodi upravo suprotno.

  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    Jeki  nisam imala nikakvih problema s debljanjem kada sam ga pila (a baš sam ga dugo koristila po dvije vrećice dnevno). Jesi kontrolirala štitnjaču? Testirala se na inzulinsku rezistenciju? Da probaš s drugim dodacima na bazi inositola? Nisam medicinske struke pa svakako preporučam da porazgovaraš sa stručnjakom, ali 11 kg mi zvuči kao problem s nečim drugim. Nekako ne bih to povezala s gynositolom.

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • Avatar joca

    joca

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    nela1208

    Vesca

    Tako je i kod mene. Ovuliram, ali svaki nekoliko mjeseci. Dodaci s inositolom ti poboljšavaju kvalitetu jajne stanice i potiču češću ovulaciju. Kad mi je bila ovulacija prvi put se desilo da imam toliko fertilne sluzi i eto, uhvatilo se. Može ti samo pomoći da ih piješ, popričaj sa svojim dr. o tome, a ja ti želim svu sreću.

    Ipak sam dobila inofolic na preporuku od svog ginekologa,u petak krecem s njim,pa cemo vidjeti hoce biti ikakvog pomaka


    Pozdrav nela, ima li kakvih novosti?

    👩🏻 30,pcos, IR
    🧔🏻‍♂️31, normozospermija

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Dr mi je napisao da imam lijevi jajnik sa pcos i preporučio mi je myo-inositol, u ljekarni su mi preporučile gynositol al me buni on mi je rekao vrećicu a tamo su ni cure rekle da koristim dvije na dan jer je to zapravo 4 g, netko sa sličnim iskustvom? :)

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • mmmm1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Pozdrav,
    Dr mi je napisao da imam lijevi jajnik sa pcos i preporučio mi je myo-inositol, u ljekarni su mi preporučile gynositol al me buni on mi je rekao vrećicu a tamo su ni cure rekle da koristim dvije na dan jer je to zapravo 4 g, netko sa sličnim iskustvom? :)


    Ja sam uzimala jednu na dan :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.