Beba ne voli biti na trbuhu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    Znate sta meni zbilja nije jasno? Zasto se ako beba, recimo,drzi glavicu vrlo brzo nakon rodilista, ili ako se samo dize ili radi vec nesto sto nije " by the book", odmah spominje hipertonija misica ili neke takve slicne dijagnoze?? 
    Mislim da bi takve stvari pedijatri uocili na pregledima i ako se radi o tome,upozorili i dali vam  do znanja da nesto nije u redu…

    …a sto se okretanja na trbuh tice…ni meni nitko nije rekao se bas mora okretati na trbuh pod obavezno, i moram priznat da to u pocetku nisam previse ni radila jer bi poceo plakati i buniti se…ali onda sam pocela kod svakog mjenjanja pelena okretati ga na par min, i svaki dan je sve duze i duze na trbuhu i ne buni se previse…stavim pred njega igrackice, pricam mu , nekad upalim baby tv i zbilja vec prati i dize glavicu..neki dan sam ga pocela stavljat i na pilates loptu, cini se da mimse svidja 😄😄

    I pitanje…kada se moze staviti ona rolica ispod trbuha/pazuha? Sfrkala sam mu rucnik pa stavila ispod njega, ali to mi se cinilo nekako previsoko i bio mi je nekak previse spigan…

    po mojem ni jedan pedijatar nije isti, ni ne pregledavaju bebe isto, meni je odma na pamet pala hirpertonija jer mi je nemoguce da beba skoro odma poslije poroda drzi glavicu, al to sam samo ja i moje misljenje 

    eto mi nismo stavljali na trbuh nesto revise, imamo 7 mj i nesmijemo sjediti, samo na ravno na pod i na trbuh, dale mi kad smo imali mj dana da radim baby handling i sad opet moramo provodit handling, kad ga drzimo u krilu uvijek ga na bok stavit, a sve ostalo je u redu hvata od 3 i pol mj, brblja na veliko, voli papat i igrat sve…

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    Znate sta meni zbilja nije jasno? Zasto se ako beba, recimo,drzi glavicu vrlo brzo nakon rodilista, ili ako se samo dize ili radi vec nesto sto nije " by the book", odmah spominje hipertonija misica ili neke takve slicne dijagnoze?? 
    Mislim da bi takve stvari pedijatri uocili na pregledima i ako se radi o tome,upozorili i dali vam  do znanja da nesto nije u redu…

    …a sto se okretanja na trbuh tice…ni meni nitko nije rekao se bas mora okretati na trbuh pod obavezno, i moram priznat da to u pocetku nisam previse ni radila jer bi poceo plakati i buniti se…ali onda sam pocela kod svakog mjenjanja pelena okretati ga na par min, i svaki dan je sve duze i duze na trbuhu i ne buni se previse…stavim pred njega igrackice, pricam mu , nekad upalim baby tv i zbilja vec prati i dize glavicu..neki dan sam ga pocela stavljat i na pilates loptu, cini se da mimse svidja 😄😄

    I pitanje…kada se moze staviti ona rolica ispod trbuha/pazuha? Sfrkala sam mu rucnik pa stavila ispod njega, ali to mi se cinilo nekako previsoko i bio mi je nekak previse spigan…

    Darija, imaju neki pokazatelji razvoja bebe, nekad i sami pedijatri ne skuže o čemu se radi jer ipak je beba  desetak minuta kod njih. Ja sam htjela navesti da ponekad ono što roditelji nazivaju napretkom bebe nije u slučaju najbolja stvar. Kad bebe nakon rodilišta dižu glavu, kad već sa tri mjeseca žele sjediti, kad sa pet već žele puzati i već sa sedam hodati…Mnogi roditelji to nazivaju joj pa moje dijete je napredno, pa pusti ga ako može, neće samo raditi ako ne može. E sad ti problemi eskaliraju kasnije kad i beba prohoda pa pada jer nije dovoljno puzala, ili hoda na prstima, ili ne može kontrolirati hvat, ili ne trči kako spada. Ja sam već u nekoliko navrata navela svoje mišljenje da sve ide u svoje vrijeme, znači dijete neće kasniti u razvoju ako sa tri počne dizati glavicu ili sa šest krene sjediti jer do tada će i njegov organizam i mišići ojačati i to će početi izvoditi sam, ali sam a ne da je potaknut od strane roditelja.  Ja sam prošla hrpe i hrpe doktora i pročitala i informirala se u prve dvije godine djetetova života o razvoju i bilo koji od njih mi je rekao pratite djetetov razvoj, držite se onog što dijete po mjesecima može i tek kad on sam savlada pojedinu vještinu onda ga treba poticati za dalje.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    sto se tice drzanja glave, ja sam spomenula da je GOTOVO od rodenja drzao glavu sam, znaci nije potpuno sam, niti sam ga pustala da drzi, vec sam mu pridrzavala…ali za razliku od nekih beba kojima glava skroz pada on je svoju ipak mogao bolje zadrzati.. sto je koliko znam normalno kod velikih beba, on je bio 3860 i 52 cm. i pedijatar u bolnici i nasa pedi doma su rekli da je sve ok, da je velik i kao beba od mjesec dana. 

    sad vjezbamo po malo lezanje na trbuscicu, malo sam istrazivala nacine i svugdje se spominje da svaki boravak na trbuhu ulazi u vjezbe. kad ga stavim na sebe trbuh na trbuh, na koljena, kad ga nosam na trbuscicu sto moj obozava, na dekici, jastucicu… tako sam probala stavit ispod njega malo visi i cvrsci jastucic i pali.. znaci koljena do jastuka, ruke i prsa na jastuk i onda on lijepo izvija i drzi glavu prema gore i prati igrackicu… i ne buni se  
    5.12. idemo kod pedi pa cu bas pitati sto i kako i je li sve ok

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.