Beba ne voli biti na trbuhu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    moj malac je 2 mj. i takoder ne zeli lezati na trbuscicu, stavim ga, ali odmah pocne protestirati, na koljenima takoder bas nije odusevljen, ali kad ga nosam na trbuscicu to mu je najbolja poza, samo se tako i voli nosati…  ne znam zasto je to tako i nadam se da nece biti problem..inace je jako aktivna beba, rucicama i nozicama mlatara sve u 16, glavu drzi sam gotovo od rodenja, a sad potpuno sam, okrece je lijevo desno kad je na trbuhu, ali svejedno ne voli biti tako… jeste li vi forsirale lezanje na trbuhu?

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ni moj u pocetku nije bio odusevljen trbuhom. Svaki dan smo ga malo po malo prije hranjenja stavljali na trbuh. U pocetku bi odmah poceo protestirat ali kako je vrijeme odmicalo to je sve duze I duze bio na trbuhu. Od kad se poceo samostalno okretati voli biti na trbuhu. Pogotovo kad mu je neka zanimljiva igracka ispred. Ili suskalica. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    moja cura voli bit na trbuhu… sve lijepo promatra kad dize glavicu… sva sreca da voli…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Moj nije pretjerano oduševljen kad je na trbuhu, tako da ga ja stavim uglavnom kad je baš dobre volje, pa onda glumim klauna dok ne dosadim  
    Ali baš kako je Luki rekla - malo po malo, sad je svakako duže nego prije mjesec dana…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    mamice drage nemojte se zeznuti s tim da vam bebice nezele na trbuh, polako ih privikavajte na to, tako i moj malac nije htio bit na trbuhu odma bi zaplakao pa  ga nisam ni stavljala, pa smo sad na vjezbicama u klaicevoj i doma, u roku od tri tjedna je zavolio pod i okrece se s trbuha na leda i obrnuto ko vrtuljak, a prije 3 tj nije mogao dalje od boka, fizijatrica u klaicevoj mi je pokazala kako motivirat bebu da bude na trbuhu..normalno stavit je na pod na trbuh i sjesti ispred ili iza bebe, uzeti igracku koju voli i micat je ispred bebine glavice, polako kroz igru i pricanje..i nemojte bebice nikad posjedati sami radi kicme kamoli vec smiju sjediti, rade ih pustite na podu neka se zabavljaju, kad ce biti spremni sami ce se posjesti..

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    e i jos nesto, vidim da mame pisu da bebe gotovo od rodenja drzu glavicu, to nebi smjelo biti tako, moguce je da ima hipertoniju ili ti pojacan misicni tonus..moj ima distoniju al to je vec druga prica :)

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    iskreno, ja nisam imala pojma da bebe moraju lezati na trbuhu radi razvoja!!!  nitko mi to nikad nije rekao, zalosno je da sve moramo sami istrazivati! mogli bi barem pedijatri na prvom pregledu uputiti nas u tako neke vazne stvari… 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    sovica


    iskreno, ja nisam imala pojma da bebe moraju lezati na trbuhu radi razvoja!!!  nitko mi to nikad nije rekao, zalosno je da sve moramo sami istrazivati! mogli bi barem pedijatri na prvom pregledu uputiti nas u tako neke vazne stvari… 

    Da, kao mi mame bi sve trebale znati??'Onda kad to ne radiš ili beba ne slijedi razvoj motorike, odmah te operu zašto beba to ne radi, mislim a tko je šta rekao?? Uglavnom i ja sam se par puta tako razočarala pa sam dobila opranac. Dobro je da barem ovdje možemo jedna od druge zatražiti savjet, jer kad sam ja rodila nije baš bilo toliko surfanja i sve si morao doslovce sam istraživati, sjest i čitat knjige, naravno ako ti beba dopusti takav luksuz. I nakraju, da bebe trebaju što više boraviti na trbuhu radi razvijanja vratnih mišića, dizanja glavice ali i za ostale radnje koje slijede za kasnije.

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Vele da je dobro da su na trbuhu jer onda vjezbaju misice.al ne treba to forsirat..malo po malo,zabavljat s igrackom,kolko ide…mi jedva izdrzimo minutu i to ako..onda ga fino stavim na leda,upalim vrtuljak i da vidite kako se zabavlja,okrece,dodiruje igracku…

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Znate sta meni zbilja nije jasno? Zasto se ako beba, recimo,drzi glavicu vrlo brzo nakon rodilista, ili ako se samo dize ili radi vec nesto sto nije “ by the book”, odmah spominje hipertonija misica ili neke takve slicne dijagnoze?? 
    Mislim da bi takve stvari pedijatri uocili na pregledima i ako se radi o tome,upozorili i dali vam  do znanja da nesto nije u redu…

    …a sto se okretanja na trbuh tice…ni meni nitko nije rekao se bas mora okretati na trbuh pod obavezno, i moram priznat da to u pocetku nisam previse ni radila jer bi poceo plakati i buniti se…ali onda sam pocela kod svakog mjenjanja pelena okretati ga na par min, i svaki dan je sve duze i duze na trbuhu i ne buni se previse…stavim pred njega igrackice, pricam mu , nekad upalim baby tv i zbilja vec prati i dize glavicu..neki dan sam ga pocela stavljat i na pilates loptu, cini se da mimse svidja 😄😄

    I pitanje…kada se moze staviti ona rolica ispod trbuha/pazuha? Sfrkala sam mu rucnik pa stavila ispod njega, ali to mi se cinilo nekako previsoko i bio mi je nekak previse spigan…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.