Beba ne voli biti na trbuhu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Moj malac ima 6 mjeseci i mrzi doslovce biti na trbuhu. Par puta se okrenuo s leđa na trbuh, ali već je dosta vremena prošlo od toga. Jel ima koja slično iskustvo?

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Daj reci jel sve u redu s motorikom, normalno se diže na rukice kad je na trbuhu, okreće se normalno s turbuha na leđa i obrnuto, dal sjedi bez pomoći?, mislim djeca te dobi vole se okretati i biti na trbuhu, pa pokušavam shvatiti, mislim važno je da provode vrijeme na trbuhu jer ipak iz tog položaja kreće mlatarenje nogicama po podu i to je preduvjet za dalje, za puzanje.

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Moj je isto mrzio trbuh. Derao se ko vol. I izbjegavala sam ga tako stavljati. Međutim, pedijatrica mi je rekla kad je imao 4 mjeseca - biti na trbuhu non stop osim za hranjenje i spavanje. I fizijatrica je rekla što više na trebuh. Na moje - ali on se plače i ne voli, rekle su - mnoga djeca ne vole, al moraju.
    Stavljala sam ga svaki dan po malo. U početku je urlao, kasnije sve manje. Danas više ne cendra na trbuhu i boravi puno u tom položaju, ali samo gleda da se prevrne na leđa… Čuj, prermi to plakanje, nemaš druge. Malo po malo - 2 min, pa 5, pa 15  i tako… Moj Mladunac je prematurus pa i tako malo motorički kaska na klincima svoje dobi, ali prati korogiranu dob tak da to što nije puno boravio na trbuhu do 4 mjeseca (stavljala sam ga, ali ne previše) nije previše utjecalo na motoriku, ali nešto sigurno je. No ono što ću teško ispraviti zbog ležanja na trbuhu je zaležana glavica. Stanje je sad bolje, ali kad gledam druge bebe, vidi se da mu je glavica malo tupasta .

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    *Ispravak, trebalo je pisati -  No ono što ću teško ispraviti zbog ležanja na LEĐIMA (ne na trbuhu kako piše)  je zaležana glavica.

    Možda bi modovi mogli nekako uvesti opciju EDIT da možemo ispraviti postove

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Baš smo jučer bili na sistematskom i pedica kaže da je sve super, jaka i čvrsta bebica, s motorikom sve ok jer sam baš pitala za to. Ne koreće se nikako, dva puta se okrenuo s leđa na trbuh i to prije dosta vremena. Sjedi uz moju pomoć. Navodno da se puzanje može preskočiti, tako da dijete prohoda odmah iz sjedećeg položaja. I da postoji neki prosjek, ali i da ne treba generalizirati. Glavicu super drži, ima lijep oblik glavice. Htjela bi ga nekako motivirati, a ne znam kako jer mu sve brzo dosadi i onda je nervozan i cendra :(

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Švrćo


    Baš smo jučer bili na sistematskom i pedica kaže da je sve super, jaka i čvrsta bebica, s motorikom sve ok jer sam baš pitala za to. Ne koreće se nikako, dva puta se okrenuo s leđa na trbuh i to prije dosta vremena. Sjedi uz moju pomoć. Navodno da se puzanje može preskočiti, tako da dijete prohoda odmah iz sjedećeg položaja. I da postoji neki prosjek, ali i da ne treba generalizirati. Glavicu super drži, ima lijep oblik glavice. Htjela bi ga nekako motivirati, a ne znam kako jer mu sve brzo dosadi i onda je nervozan i cendra :(

    možeš ispred njega, dok je na trbuhu, izvodit nekakve gluposti, kreveljit se, najdražu igračkicu mu stavit, zvečku ili nešto kaj će mu svirat.. da mu je zanimljivo, da se kreće ispred njega pa da prati pogledom da ne misli na to kako mu se ne da tako ležat.. može i spavati na tebi, na tvojim prsima dok recimo gledaš tv nebitno, da si na povišenom jer umirit će ga tvoje disanje i to što čuje tvoje srce a priviknuti će se na taj položaj da leži na trbuhu, naravno staviti ga spavati tako.. mislim da se trebaš oboružati živcima i biti ustrajan jer ne treba on to voljeti ali svakako je dobro za njega da i tako bude neko vrijeme u danu, zbog razvoja kičme, mišića i sl.. evo kod nas je situacija obrnuta, ima 2,5 mj i jedino je mir kada je na trbuhu, tako i spava i boravi veći dio dana.. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Luli2

    Luli2

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Možeš probati sa loptom za pilates a ako je beba mala može poslužiti i lopta na napuhavanje za plažu.
    Dosta beba tako lakše pretrpe “tummy time” Za početak je kratko samo postavi na loptu i drži je mirno, drugi dan lagano pomiči loptu (držeći bebu) naprijed nazad i tako dalje– vidjet ćeš kakvi pokreti pašu bebi. Ispred lopte, u razini djetetovih očiju možeš imati neke svjetlucave predmete, igračke ili nešto slično.
    I kao šta je mmama rekla, neka bude okrenut na trbuh dok leži na tebi, na prsima će ga umiriti disanje, a često vole biti na trbuhu preko  maminih koljena dok sjedi .. Vidjet ćeš najbolje po svom djetetu, nadam se da će nešto pomoći..

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Luli


    Možeš probati sa loptom za pilates a ako je beba mala može poslužiti i lopta na napuhavanje za plažu.
    Dosta beba tako lakše pretrpe "tummy time" Za početak je kratko samo postavi na loptu i drži je mirno, drugi dan lagano pomiči loptu (držeći bebu) naprijed nazad i tako dalje– vidjet ćeš kakvi pokreti pašu bebi. Ispred lopte, u razini djetetovih očiju možeš imati neke svjetlucave predmete, igračke ili nešto slično.
    I kao šta je mmama rekla, neka bude okrenut na trbuh dok leži na tebi, na prsima će ga umiriti disanje, a često vole biti na trbuhu preko  maminih koljena dok sjedi .. Vidjet ćeš najbolje po svom djetetu, nadam se da će nešto pomoći..

    Ovo s loptom i mi radimo. To je i jedna od vježbica koju nam je pokazao fizioterapeut. I da, voli biti na trbuhu dok ga prebacim preko nogu. Onda ga malo “klofam” po guzi, pa malo tresem s nogama (lagano)… a i inače je žešće majmuniranje u igri kad ga zabavljam na trbuhu. Iako se sad već polako zaigra i sam. Ali onda u jednom trenu kao da se “sjeti” da ne voli biti na trbuhu i krene prosvjedna nota.

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Danas smo imali pilates pa smo vozili avion (na koljenima) i mogu se pohvaliti da je čak par minuta duže izdržao na trbuhu na podlozi ;) Stvar je u tome kaj je teška beba pa mu je samim time teže se okrenuti, teže držati trup u zraku… očito moram preuzeti inicijativu jer njemu je baš super na leđima, a nema pojma kak bi mu bilo dobro da se igra i na buši :)

  • Avatar Sragica

    Sragica

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Moja mala je stara 6mj i nikako ne želi biti na trbuhu..kada ju stavim to traje minutu..pocinje dernjava i plač..i nikad nije ni htjela biti na trbuhu..spava samo na leđima,čim bih ju stavila na trbuh budila se..neznam na koji nacin ju potaknuti,ne pomazu ni igracke ni kreveljenje ispred nje..motorika joj je dobra,ona i sjedi sama i sve prima i stavlja u usta..skroz normalna beba za 6mj,samo ne zeli na trbuh. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.