beba je krupna

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    sanja111


    Meni se čini da je i moja curka krupnija, u 33t+3 je imala 2250g, makar me ginekolog uvjerava da je to ok. Makar je njemu sve ok, i moje kile …
    Koliko još natuku u zadnjem mjesecu? Već me strah ko će je istisnut iz sebe

    Draga moj je u 32+5 imao 2200 :D

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Jeja4

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Moja je u 33+3 imala 2700 g,a u 36+3 3700g.

  • Avatar ivanahaha

    ivanahaha

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Ja  vise nzm koliko su te procjene pouzdane..i nije mi zbilja jasno kako se moze dogoditi odstupanje od skoro 1000grama..npr.mojoj sestricni je beba procijenjena na 3500g da bi ona teskom mukom nakon 12 sati dripa rodila bebu od cak 4300g :o

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    ivana da ne znam ni ja kako im se to moze desiti tako je bilo i sa mojim prijateljicama jednoj procjena 3900 a rodila bebu cak 5900 fulali 2kg rodila hitnim carskim a drugoj pak procjena 3500 rodila 2280…
    A opet recimo meni su pogodili procjenili malog 3420 rodio se tocno tjedan poslije 3590 ;D tako da ne treba sve k srcu uzimat jer mozda nije tocno :)

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Boobie

    Boobie

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    Mogu fulat jer je to jedina mjera koja se zapravo ne mjeri ultrazvukom, tj.beba se ne važe nego se tezina izracunava po duljini femura. Formula je 6.18+0.59xFL. E sad ako ti krivo izmjeri nogicu ili ako je beba mrsava a visoka, krivo ce izmjeriti. Na neki nacin su mjere standardizirane a znamo da nisu sve bebe standard…

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Boobie


    Mogu fulat jer je to jedina mjera koja se zapravo ne mjeri ultrazvukom, tj.beba se ne važe nego se tezina izracunava po duljini femura. Formula je 6.18+0.59xFL. E sad ako ti krivo izmjeri nogicu ili ako je beba mrsava a visoka, krivo ce izmjeriti. Na neki nacin su mjere standardizirane a znamo da nisu sve bebe standard…

    Tocno to oni idu prema svom standardu i cim malo odstupas  …. Ima i da si sam izracunas i duljinu i tezinu na Gravidanza stranici..

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Buba_24

    Buba_24

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Tia


    pozdrav drage mame. danas sam bila kod doktora i jako sam zabrinuta,trudna sam 28 tjedana i 4 dana a beba je teška 1700 grama. kaže doktor da je malo krupnija ali da je sve u granicama normale ali ja se jaaako brinem pa me šalje na vađenje krvi i da se vidi da li imam problema sa šećerom. preplašena sam pa drage mame pomagajte???????

    Tia, kod kojeg si doktora?
    Ja sam sad 35+3tt, beba je 3200 g, prije 3 tj je bila 1700, isto me šalju na OGTT, dobila 10 kg dosad. U prvoj trudnoći ista priča samo je malac sa tjedan razlike bio skoro kilu manji..to im je valjda neka rutina čim beba nije po tablici…

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Tea2803


    Boobie


    Mogu fulat jer je to jedina mjera koja se zapravo ne mjeri ultrazvukom, tj.beba se ne važe nego se tezina izracunava po duljini femura. Formula je 6.18+0.59xFL. E sad ako ti krivo izmjeri nogicu ili ako je beba mrsava a visoka, krivo ce izmjeriti. Na neki nacin su mjere standardizirane a znamo da nisu sve bebe standard…
    Tocno to oni idu prema svom standardu i cim malo odstupas  …. Ima i da si sam izracunas i duljinu i tezinu na Gravidanza stranici..

    Jos da ta stranica nije na talijanskom bilo bi super

  • Avatar iredalmacija

    iredalmacija

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav.
    I  ja sam u 29 tt. Na zadnjem pregledu mi je rekao da je mali jako velik i krupan. Vec je tad bio 1800g. 
    Secer mi je skroz normalan i udebljala sam se 6 ipo kila do sada. 
    Moram rec da sam se i ja rodila sa 4.350g. 
    Ocekuj vecu bebicu i to je to. Kako moj ginekolog kaze mozda rodis ranije pa bebica bude normalne tezine.

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Lidijak ako si na kompjuteru trebala bi imati “prevedi stranicu” sa strane :)
    Ma da bi i meni bilo draze da imamo i mi takvu stranicu :D

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.