Beba i kućni ljubimci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    A baš me zanima kako će taj drugi pas reagirati na dijete s obzirom da je naše :). Druge djece se dosta boji pa je anksiozan u njihovom prisustvu, što je nezgodno.

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    I moj pas je inače nemiran i pomalo “agresivan” kad mu djeca dođu blizu….pretpostavljam da se osjeća ugroženo jer su i oni mali kao i on, pa vjerojatno nezna što bi mislio…. U svakom slučaju, ja ću odmah dati psu da ponjuška bebu, pa ako treba i da je izliže (pa lako ja poslije bebu počistim), samo kako bi se upoznali i kako ne bi kasnije bio ljubomoran (posebice na mene, jer je jako vezan uz mene, više nego uz muža)  
    Ja vjerujem da će sve biti oke….pas sigurno osjeća što i mi, pa je bolje da ne pokažemo nikakav strah nego da dozvolimo da se upoznaju pa će poslije biti super 

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Tako je, najbolje je odmah upoznati psa s bebom, uz oprez, naravno. Što se ljubomore tiče, ne smije mu se to dopustiti. Gledala sam neku emisiju jednom (mislim da je bio Cezar-šaptač psima ;) ) gdje je rečeno da je bitno da je dijete uvijek iznad psa, npr. dijete je na kauču, a pas na podu, kako pas ne bi pomislio da je dijete najniže rangirani član čopora i kako si ne bi zbog toga dopustio dominaciju nad djetetom. Svakako treba biti dosljedan, što se smije, smije se, što ne, ne, kako u odgoju psa, tako i s djetetom . No svakako je dobro spontano raditi na socijalizaciji psa i djeteta, ne braniti psu kontakt s djetetom, da pas krene doživljavati dijete pozitivno i prijateljski. Mislim da je super za nas sa psima, što čekamo bebice, što će pas imati prilike upoznati bebu dok je skroz mala i dok još sama neće doživljavati psa (neće ga gnjaviti, ići za njim i sl.), a dok beba poraste, pas će se već naviknuti i prihvatiti ju kao člana čopora (nadam se!!). Svakako treba paziti da dijete ne “maltretira” psa i zbog psa i zbog djetetove sigurnosti. Smatram da je uvijek dobro dijete (dok je malo) i psa imati pod nadzorom, ne ih ostavljati same, za svaki slučaj! Ali to što kažeš, jako je bitan naš stav, koliko smo opušteni ili u grču, koliko smo odlučni i dosljedni i tak to. Ma ja se nadam da bu sve u redu s našim pesekima i bebekima!

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moj dječak će uskoro napuniti 8 mjeseci i danas je prvi puta dragao našu zlatnu retrivericu i bio je oduševljen. Pas je u dvorištu jer ima dugačku dlaku i linja se pa bi bilo teško u kući s tolikim dlakama. Kad je bebač bio manji, dali smo joj da ga ponjuška i vidi da imamo još jednog člana. Inače je pas stvarno strpljiv i nikada nije bio ljubomoran ako mi mazimo druge pse. Kada vrijeme bude još toplije, više ćemo boraviti vani pa će bebač provoditi više vremena sa psom jer kažu da je dobro zbog jačanja imuniteta.

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    malo da dignemo temu….:)
    dali ste pse prije dolaska bebice nekako pripremale na to….? citala sam da bi ih trebalo pripremati prije dolaska bebe, ali meni je to nekako bedasto…gdje da sad nadjem ukakanu pelenu i dam joj da pomirši? :D
    inace, Tara je dosta ljubomorna kad mi dodje nećakinja jer onda nije u centru paznje, ali voli dijecu tako da mislim da to ni nece biti neki preveliki problem….

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Kad sam bila u bolnici poslije poroda, jedna žena iz sobe je od sestre tražila ukakanu pelenu i dala mužu da ponese kući dok oni dođu iz bolnice. Ja nisam nikako privikavala psa jer kao što sam i napisala pas je stvarno strpljiv i nikada nije bila ljubomorna, a kad je imala štence, sva djeca koja su dolazila kod nas igrala su se s mladima i ona uopće nije branila, bez problema smo ih mogli uzimati. Vjerujem da  nekim psima treba prilagodba, ali moj pas svakako nije u kući, tako da smo bebača kasnije iznijeli van da ga malo ponjuška.

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Naš pas je i  u kući i vani- s obzirom da je labradorica, ne voli lijepe sunčane dane provoditi cijelo vrijeme u kući, a imamo veliko dvorište pa je u takve dane većinom vani. Ipak, kako su pripreme za bebu kretale još zimi, bila je uvijek uz mene dok sam odvajala dječju oblekicu, prala je i peglala i to ju je jako zanimalo. Njuškala je oko toga kao da zna da je to za nekoga drugoga, nekoga novog. :) I svaku stvar koju smo kupili za bebu, pokazali smo i njoj i često ide u sobu u kojoj je sve to posloženo. :D Tako da se nadam kad uskoro beba dođe, da će biti sve u redu i da će ga prihvatiti bez problema. :D

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    clericova


    Naš pas je i  u kući i vani- s obzirom da je labradorica, ne voli lijepe sunčane dane provoditi cijelo vrijeme u kući, a imamo veliko dvorište pa je u takve dane većinom vani. Ipak, kako su pripreme za bebu kretale još zimi, bila je uvijek uz mene dok sam odvajala dječju oblekicu, prala je i peglala i to ju je jako zanimalo. Njuškala je oko toga kao da zna da je to za nekoga drugoga, nekoga novog. :) I svaku stvar koju smo kupili za bebu, pokazali smo i njoj i često ide u sobu u kojoj je sve to posloženo. :D Tako da se nadam kad uskoro beba dođe, da će biti sve u redu i da će ga prihvatiti bez problema. :D

    Ajme kak slatko :))) Ma labradori jako vole djecu, sumnjam da ćeš imati problema 

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    labradori su odlicni,ja sam odrasla uz jednog….:D

    ha, ne znam….mi smo u stanu, tako da je ne mogu sprasiti van samo tako,kad sam je vec i spasila s ceste….sa necakinjom se dobro slaze, iako je malo ljubomorna…..dok recimo klinca od frendova uopce ne dozivljava…malo se poigra s njim, pomazi i onda ode svojim nekim putem.

    …ali sam primjetila da od kad sam trudna cesto mi njuska trbuh…to recimo, prije nikada nije radila

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    I moja retriverica je meni njuškala trbuh. Valjda osjeti da je beba tu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.