Bazalna temperatura i trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    Tratinčica75

    Neće mi ubaciti sliku grafa. Piše unesi, ja sto stisnem i niš.


    Moras premk idb stranice staviti sliku jer trrnutno tu ne radi. 

  • Vula

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Evo i da se i ja priključim.U osmi mjesec ću 42 godine.Ja i muž dugo radimo na trudnoći.2012 sam rodila malu sada je prvi osnovne.Kad sam nju rodila imala sam 34 godine,a kad je bila kiretaža 35.2013.je bilo bligh ovum prazno jaje i kiretaža i od tada nikako.Imamo stalno odnose bez zaštite doduše neredoviti su mi ciklusi koji put zna mi kasniti i po 11 dana.Prije sam bila kod jednog ginica koji mi nije rekao da mogu koristiti hormonalnu terapiju.Uglavnom manjak info,pa se sam moras interesirati.Dok sam bila kod njega imala bi predmenstrualno krvarenje i nakon par dana dosla bi m.Uglavnom ja sam za to prvo krvarenje mislila uvijek da je implatacijsko,jer mi on nije to objasnio o čemu se radi.Sad sam u druge ginicke.Jako sam zadovoljna.Nisam prije mjerila bt ni nista racunam imam vremena.Sad sa ginickom pocinjem folikulometrijom pratiti o.Bila je sad 18.og i 19og t mi je bila 36.8,a sada 20 og 36.9.Mjerila sam u ustima.Kad sam mjerila ispod pazuh pokazalo mi je na toplomjeru 36.4,a u ustima 36.9.Koristim ili bezalkoholni ili zivin nisam sigurna koji,jer su isti,a jednog mi je netko materi nabavio u Bosni.Je li ok da su tako razlicite temperature?Posto sam frisko u tome mozete li mi malo objasniti malo o tome.Kako znati da temperatura pokazuje trudnocu?Koliko dpo treba temperatura biti u porastu i kolika je normalna da bude ako je trudnoca?Hvala.

  • Vula

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Također sad mi je ginivka propisala klomifen i uzimala bi fertipup.Mislite li da su oni dobri za ostvarivanje trudnoće.Prije sam uzimala Duphastone.Zanima me kad se treba duphostone uzimati.Čitala sam da on pomaže u očuvanju trudnoće.Da li i klomifen pomaže na isti način.Vaša iskustva sa tim tabletama i da li su kome pomogli u vezi plodnosti i da zatrudni.

  • JasamMarissima1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ćao svima  Nova sam. Prvi put sam juče merila BT, ali odmah nakon buđenja nego u 11h i opet u 16h, bila je ista 36.8, merena ispis jezika digitalnim toplomerom. Jutros sam uzmerila 36.9. A malopre probala i vaginalno bila je 37.3. Rekoh da probam i tako, haha. Ono što mene zanima je kolika bi trebala da bude ako je došlo do trudnoće, danas mi je 22DC. A menstruaciju trebam da dobijem 23- 24.04, za 4- 5 dana. 
    Ciklusi su mi uvek na 25- 26 dana, redovni. Budala, uradim juče test oko 12h i naravno negativan. Imam jedno dete, ima 7 godina, a ta prva trudnoća se desila odmah iz prvog pokušaja i od jednog nezaštićenog odnosa. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    JasamMarissima1

    Ćao svima Nova sam. Prvi put sam juče merila BT, ali odmah nakon buđenja nego u 11h i opet u 16h, bila je ista 36.8, merena ispis jezika digitalnim toplomerom. Jutros sam uzmerila 36.9. A malopre probala i vaginalno bila je 37.3. Rekoh da probam i tako, haha. Ono što mene zanima je kolika bi trebala da bude ako je došlo do trudnoće, danas mi je 22DC. A menstruaciju trebam da dobijem 23- 24.04, za 4- 5 dana.
    Ciklusi su mi uvek na 25- 26 dana, redovni. Budala, uradim juče test oko 12h i naravno negativan. Imam jedno dete, ima 7 godina, a ta prva trudnoća se desila odmah iz prvog pokušaja i od jednog nezaštićenog odnosa.


    Ako temperatura bude dan dva veca od tvoje najdulje lutealne faze mogla bi pomisliti na trudnocu. Ali za to moras pratiti temperaturu bar 3 mjeseca da znas kakva je prije Ovulacije a kakva poslje Ovulacije. 

  • Avatar DarkIvy

    DarkIvy

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Evo me tu možda netko doživi:)
    U principu me zanima koliko je siguran pokazatelj ovulacije porast bbt.

    Dakle počela sam pratiti bbt. Nije idealno jer nisam uvijek mogla u sasvim isto vrijeme, plus bila sam bolesna negdje taman iza ovulacije (jedan dan temperatura koje nema na chartu), no meni se činilo da vidim porast bbt, koji bi trebao ukazivati na ovulaciju..
    Ipak taman sam pred kraj ciklusa bila kod ginekologice na redovnom pregledu koja mi je rekla da vidi cistu što znači da je ciklus bio anovulatorni (cista otišla s mengom)
    I sad si mislim, što može biti porast temperature a da nema ovulacije? 
    https://postimg.cc/XrtPP4yf [postimg.cc] 
    Hvala:):)

    9.11.2023. curica
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.