Bazalna temperatura i trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zvjezdica37

    zvjezdica37

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu

    Evo da otvorim novi post vezano za mjerenje bazalne temperature a ovo su moja iskustva:godinama mjerim vaginalnodigitalnim toplomjerom.Posto iza sebe imam dvije trudnoce,jednu uspjelu i jednu kemijsku,mogu reci da mi je bila 37.4 ako bi doslo do trudnoce.Nikad nisam po skolski pratila skokove.tj odmah po budjenju.meni bude niska prvi dio ciklusa a povisena drugi do menstruacije.11.3 sam imala mogucu ovulaciju po lh trakici,jucer sam imala pad temperature najmanje zabiljezen 36.8 da bih danas imala 37.4 .Kazem ne mjerim skolski ali to je otprilike vrijednost na koju mogu racunati jer godinama vec mjerim.
    Kakva su vasa iskustva?Kako vi ciljate plodne dane?
    Ovo je samo ukratko o temperaturi

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Moje iskustvo s bazalnom temperaturom je pozitivno. Zbog jako dugih ciklusa, odlučila sam se za tu metodu budući da se s lh trakicama nisam najbolje snalazila.
    Mislim da mi je uspješan ciklus bio treći ciklus mjerenja. Trebalo mi je malo da se uštosim i skužim kako to točno funkcionira. Skinula sam si na mobitel aplikaciju Fertility friend koja je namjenja baš za to. U nju sam upisivala bazalnu temperaturu svako jutro, odnose i eventualno vrstu iscjetka kroz mjesec.
    Mjerila sam oralno digitalnim toplomjerom koji mi je stajao kraj kreveta i to bi bilo prvo što bi napravila kad otvorim oči. Nisam mjerila uvijek u točno isto vrijeme dana, nego kako se probudim. U ciklusu u kojem sam ostala trudna, u mom slučaju ključan je bio odnos jutro nakon  što sam izmjerila skok temperature. Fertility friend pokazuje dijagrame skokova temperature te određuje dan ovulacije. Za mene je ova metoda prilično pouzdana, nakon nekog vremena zaista upoznaš svoje tijelo, pa ju svakako preporučam za sve koje planiraju trudnoću.

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu
    Ovo je taj graf i moj dobitni ciklus, koji je kao što možete vidjeti poprilično dug 🙂
    Ovo je taj graf i moj dobitni ciklus, koji je kao što možete vidjeti poprilično dug 🙂
  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Pozdravljam temu 😀
    Prije 3 god sam se upoznala s bazalnom temperaturom i s fertility frendom i lh trakicama, tada sam upoznala svoj ciklus i nakon 3mj mjerenja ostvarila trudnoću, temp. Se kretala od 37 do 37. 3. I zbog toga sam posumnjala u trudnoću jer je inaće bila max. 36.8.
    Krajem 2018 sam počela mjeriti pa stala pa opet počela unazad 2mj. Dakle nikad nisam školski mherila i uvijek je bilo jasno koja je faza ciklusa, dok mi sada poprilično oscilira i FF tek nakon 3 do 4 dana prepozna ovulaciju, malo sam zbunjena ali se nadam skoroj regulaciji. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar zvjezdica37

    zvjezdica37

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu
    Hej cure hvala na javljanju.nisam se jos do sada oslanjala na tu aplikaciju jer iskreno sa prvom trudnocom sam zbog bakterije imala spontani a onda za 2mjeseca ostala u drugom stanju.medjutim sad vec ima sigurno 6mjeseci kako ne uspjevam.upravo sam narucila jos testova .dali smatrate da su ok?
  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    I ja sam prvu trudnoću ostvari odmah ali je nažalost završila spontanim. Na drugu sam se malo načekala, zato sam se i odlučila za ovu metodu 🙂
    Što se lh trakica tiče, stvarno ti ne znam puno reći, ali vjerovatno na forumu postoji tema o njima

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Da dobre su te, kažu cure tu na forumu da su odlične. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar zvjezdica37

    zvjezdica37

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu

    Nista ako ovaj mjesec bude minus onda cu poceti ponovo pratiti lh trakice mada sam evo ovih dva dana primjetila porast temperature za otpriike 0.3 do 0.5 zavisi dali mirujem ili se krecem.Ciljali smo skoro sve dane da pokrijemo i sad cekanje jedno 10 tak dana.Hvala cure na podjeli iskustva

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Ne znači ti ništa to mjerenje preko dana. Bitna ti je bazalna temperatura, temperatura mjerena nakon višesatnog mirovanja tijela. Ostatak dana ona je promjenjiva i dosta varira, ovisno koliko se krećeš itd…

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Zvjezdica kad ne očekuješ M?
    Čini mi se da se pratimo…
    Meni tek jutros fertility friend označio kad je bila O i tek jutros konkretno porasla temp. Nešto se ne nadam ovaj mj al me ipak kopka neki ludi osjećaj da bi moglo biti

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.