Antidepresivi (SSRI) u trudnoći i dojenju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Rainbow19

    Pozdrav svim clanicama! Evo nakon nekoliko godina cekanja, saznajem iznenadno da trudna sam 6 tjedana, medjutim na terapiji sam Duloxetinom i Seroxatom (antidepresivi). Uz sve, imam hashimoto radi kojeg je prepisan Letrox 25, a tu su i problemi sa srcem u vidu perikardijalnog izljeva i aortne regurgitacije te deficit faktora XIII zgrusavanja krvi. Bila sam odmah nakon pozitivnog testa kod svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu, ali je rekao da nista dalje ne moze prije 8. tjedna te da za pocetak obavim kontrolu kod psihijatra. Ono sto me zanima jesu iskustva mama i zena u vidu terapije antidepresivima i trudnoce. Nisam procitala nista dobroga, a bez terapije nazalost ne ide. Provela sam doslovno zadnjih tjedan dana spavajuci, nocne more su nenormalne te doslovno ne funkcioniram. Kao da se sve zivo poremetilo. :( Unaprijed hvala!

    Zao mi je zbog stanja u kojem se nalazis. Bas zato jer sam prije nekoliko mjeseci bila u ocajnom stanju. Antidepresiv Zoloft sam pocela piti u 20 tj trudnoce zbog jake depresije i anksioznosti. Hvala Bogu s bebom je bilo sve u redu. Farmakolozi i psihijatri su dali dozvolu za Zoloft jer je najvise ispitan u trudnoci. Po internetu ces svasta naci od onog mozes ti to sama, nemoj trovat bebu i sl. Ali ni to tvoje stanje nije dobro jer se beba kupa u hormonima stresa. Znam nekoliko cura koje su bile na zoloftu i rodile zdrave bebe. Tako da ti savjetujem da se ne mislis i ne citas nego u dogovoru sa psihijatrom kreni piti zoloft. Nisi jedina, puno nas ima slicne probleme, a bebi trebas zdrava i sposobna za nju. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Rainbow19

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    lola777

    Rainbow19

    Pozdrav svim clanicama! Evo nakon nekoliko godina cekanja, saznajem iznenadno da trudna sam 6 tjedana, medjutim na terapiji sam Duloxetinom i Seroxatom (antidepresivi). Uz sve, imam hashimoto radi kojeg je prepisan Letrox 25, a tu su i problemi sa srcem u vidu perikardijalnog izljeva i aortne regurgitacije te deficit faktora XIII zgrusavanja krvi. Bila sam odmah nakon pozitivnog testa kod svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu, ali je rekao da nista dalje ne moze prije 8. tjedna te da za pocetak obavim kontrolu kod psihijatra. Ono sto me zanima jesu iskustva mama i zena u vidu terapije antidepresivima i trudnoce. Nisam procitala nista dobroga, a bez terapije nazalost ne ide. Provela sam doslovno zadnjih tjedan dana spavajuci, nocne more su nenormalne te doslovno ne funkcioniram. Kao da se sve zivo poremetilo. :( Unaprijed hvala!
    Zao mi je zbog stanja u kojem se nalazis. Bas zato jer sam prije nekoliko mjeseci bila u ocajnom stanju. Antidepresiv Zoloft sam pocela piti u 20 tj trudnoce zbog jake depresije i anksioznosti. Hvala Bogu s bebom je bilo sve u redu. Farmakolozi i psihijatri su dali dozvolu za Zoloft jer je najvise ispitan u trudnoci. Po internetu ces svasta naci od onog mozes ti to sama, nemoj trovat bebu i sl. Ali ni to tvoje stanje nije dobro jer se beba kupa u hormonima stresa. Znam nekoliko cura koje su bile na zoloftu i rodile zdrave bebe. Tako da ti savjetujem da se ne mislis i ne citas nego u dogovoru sa psihijatrom kreni piti zoloft. Nisi jedina, puno nas ima slicne probleme, a bebi trebas zdrava i sposobna za nju.


    Prije svega hvala na odgovoru draga Lola! Evo nas 8+6, srceko kuca i to je u principu sve sto znamo. Psihijatar me skinuo sa svih lijekova osim Duloxetina, a ne zeli se mijesati u domenu ginekologije sto se tice misljenja o nastavku trudnoce. U medjuvremenu mi je moj gin dao uputnicu za amb. za fetalnu medicinu da jos odem po misljenje komisije (na Sv. Duh, obzirom da sam kod njih zavrsila na hitnoj zbog hiperemeze). Kod mene nazalost Zoloft ne dolazi u obzir jer sam na njemu bila dugi niz godina i stvorila rezistenciju. :( U svakom slucaju, doktori se slazu da kolicina lijekova s kojom sam usla u trudnocu je povelika. 
    Trudim se ne razmisljati negativno, uzivam u svim carima mucnina, umora i svega te se nadam najboljem ishodu. 

  • adelia

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok svima! Zanima me da li je ijedna od vas uzimala Serpentil prije i tokom trudnoće. Ja već godinama imam socijalnu anksioznost, anksiozni poremećaj s depresijom, panične napadaje sam imala od osnovne škole sve dok se u ranim dvadesetima nisam odvažila potražit pomoć. Uzimala sam Luxetu nekih 6 godina i stvarno mi je bilo super. Prestala sam u 30. godini, sad su mi 32 i stanje se pogoršava, planiramo trudnoću a meni je psihijatrica propisala Serpentil(iako ispočetka nije imala namjeru al s obzirom na stanje …), savjetovala sam se i s ginekologom i on je dao zeleno svijetlo, moja doktorica opće prakse nije baš oduševljena pa sam sad totalno zbunjena. Ja se osjećam loše, tjeskobna sam izrazito, gubim na kilaži jer ne mogu jest od nervoze, znam da su mi potrebne ali nakon svega pročitanog, moje doktorice … Ne znam što da radim, pa ako koja ima iskustvo s tim lijekom, bila bih zahvalna čuti i vaša mišljenja. Hvala 

  • BARBIKA3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Otkad sam rodila ubrzo au mi se javile vrtoglavice… dijetw mi kroz dva mjeseca puni tri godine i ja sam uz vrtoglvice stalno u nekom strahu i panici os ne znam cega, panika me hvata kad morm sama biti u kuci i sl. Otisla sam kod psihijatra i dao mi je jednom  dnevno 20mg portala (prozac), helex ukoliko zelim po potrebi i vezano za ceate zelucane probleme sulpirid 50mg. Sulpirid mi sokt nije ni poslala u ljekarnu, ovo ostalo je.
    Peoblem je tj sto u svom tom razgovoru s psihijatrom nisam se sjetila reci da moje dijete jos voli sisati. Tipa dok dode iz vrtica i za spavanje, e sad koliko sisa ili si duda/mazi se… ali vidim da portal ne ide s dojenjem.
    Sto da radim i koliko njoj tako velikoj moze nastetiti, obzirom da ne sisa pretjerano?
    Mislim pokusavam i pokusavat cu joj “zgaditi” sisanje i nagovoriti je da prestane skroz.
    Svako iskustbo je dobrodoslo!

  • Avatar Baćo

    Baćo

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Cure, hvala na odgovorima :)
    Jedno pitanje, da li mozda antidepresivi, konkretno Seroxat tablete utječu na kvalitetu sperme? Pročitala sam tako na internetu (šturo), a moj ih momak uzima (kraj) terapije je za 3 mj. Da li koja slucajno zna ili ima neko slicno iskustvo?
    HVALA :)

    24.12.2022. 💙

  • Maka12345

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    imihoci50

    Evo da se uključim pošto imam jako puno iskustva o trudnoći na antidepresivima.Jednu trudnoću sam bila na cipralexu ili elicei i rodila prekrasnog sina teškog 3470 g.Sada će imati 7 g i hvala bogu nije bilo nikakvih problema.Nakon 2 godine sam opet zatrudnjela,uzimala sam zoloft i normabele i rodila prekrasnu djevojčicu koja sada ima 4.5 godine.Ja mislim da uzroci malformacija nisu antidepresivi nego sasvim neke druge stvari.Sada planiram novu trudnoću i uzimam duloksetin iliti cymbaltu.Piše da ona još nije dosta istražena na trudnicama jer je noviji lijek ali isto su mi to rekli i za cipralex kada sam bila kod kliničkog farmakologa.Pa evo nadam se da sam vas bar malo utješila.Pozdrav

    Koju dozu ste pili eliceu ? 

  • Laki2015

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Da li je neko aktivan na temi?

  • Laki2015

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Maka12345

    imihoci50

    Evo da se uključim pošto imam jako puno iskustva o trudnoći na antidepresivima.Jednu trudnoću sam bila na cipralexu ili elicei i rodila prekrasnog sina teškog 3470 g.Sada će imati 7 g i hvala bogu nije bilo nikakvih problema.Nakon 2 godine sam opet zatrudnjela,uzimala sam zoloft i normabele i rodila prekrasnu djevojčicu koja sada ima 4.5 godine.Ja mislim da uzroci malformacija nisu antidepresivi nego sasvim neke druge stvari.Sada planiram novu trudnoću i uzimam duloksetin iliti cymbaltu.Piše da ona još nije dosta istražena na trudnicama jer je noviji lijek ali isto su mi to rekli i za cipralex kada sam bila kod kliničkog farmakologa.Pa evo nadam se da sam vas bar malo utješila.Pozdrav
    Koju dozu ste pili eliceu ?


    I mene zanima nesto vise o elicei u trudnoci.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.