Antidepresivi (SSRI) u trudnoći i dojenju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    I ima li neka trudnica koja je pila lijekove, a da je vec rodila, pa da cujemo iskustva? 

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Ribica12

    Pa okej, niti super, niti prelose, zadnjih tjedan dana mi je bolje nego tjedan, dva prije, tada nisam izasla iz kuce, a sad se cak i obucem i prosetam.vidila sam drugu temu koja je aktivnija, pa cu se pop tamo prikljucit. Ma dobro je da si izdrzala pola bez, i to je uspjeh

    Onda se dopisujemo na onoj temi! I ja bi volila da se javi neka koja je u trudnoci pila antidepresive.A i ostale cure koje ne sudjeluju, a citaju nek se jave.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ja sam pila normabel od 20tj i sve je ok sa bebom ❤️

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Taman sam tada i ja pocela, al normabel pije puno trudnica pa me toga nije ni strah, strah me ako mi bude gore i normabeli ne budu dovoljni, da cu morat ad pit i vjerovat da ce sve bit okej 

    26+3❤️

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ma piju i antidepresive isto samo sta se o tome malo prica..

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Drage mame, moji problemi su počeli 2017 godine, krenulo je od paničnih napada i nakon svakakvog istraživanja po internetu nabila sam si opsesivne misli svakakvog karaktera. Bila sam na terapiji escitalopram 2 godine i q-pin(2 mj na početku terapije). U te 2 godine sam se osjećala odlično i na kraju zadnja 2 mj prije nego sam zatrudnila bila sam na minimalnoj dozi od 2mg escitalopram. Kada sam saznala da sam trudna prestala sam istog trena i bila super čitavu trudnoću do zadnja 2 tjedna kada mi se desio prvi panični napad. Tada sam bila u 34 tjednu trudnoće, sada sam trenutno u 36 i moje stanje se pogoršava svakim danom sve više i više, svakakve misli mi se vrte po glavi, sve mi se vraća, ne mogu se oduprijeti od negativnih misli, panični napadi svaki dan, nemam apetita, jedem samo zbog bebe. Moja psihijatrica mi je propisala Zoloft 50mg dnevno i diazepam od 10mg dnevno. Za sad pijem samo diazepam ali mi baš i ne pomaže, imam osjećaj da me samo čini još više anksioznom. Za Zoloft sam vidjela da ga koristi dosta trudnica ali sam čitala toliko mogućih nuspojava (autizam, trajna plućna hipertenzija) od kojih se doslovno naježim jer ne bi htjela ni na koji način da ugrozim svoje dijete a vidim da ne mogu više, da je stanje samo gore i gore. Zanima me vaše mišljenje, da li da se nastavim patiti do kraja trudnoće pa da ne dojim, ili da počnem sa terapijom? Jesu li vaše bebice zdrave? Izvinjavam se na dužem postu 😊

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Pijem zoloft zadnjih 4 mjeseca od kad sam rodila i dojim. U trudnoci u 29.tjednu mi se dogodio panicni i nakon toga anksioznost, tjeskoba.. Pomogala sam si sa normabelom jer me bilo strah antidepresiva. Doktorica mi je predlozila zoloft ako mi normabel ne bude dovoljan. Posto mi se stanje nije popravilo nakon poroda pocela sam sa zoloftom. Sada se osjecam dobro i normalno cak mi je zao sta ga u trudnoci nisam pocela piti nego sam se onako mucila. Jako sam se bojala antidepresiva jer nikad to prije nisam pila, i opcenito mi je bilo i normabel tesko popiti.. Kad bi ga popila skuzila bi koliko mi je bolje i da moram popiti cim me hvata tjeskoba.. Ali tesko se u takvom stanju nagovoriti na tabletu jer su ti u glavi 1000 losih misli. 

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nera20

    Pijem zoloft zadnjih 4 mjeseca od kad sam rodila i dojim. U trudnoci u 29.tjednu mi se dogodio panicni i nakon toga anksioznost, tjeskoba.. Pomogala sam si sa normabelom jer me bilo strah antidepresiva. Doktorica mi je predlozila zoloft ako mi normabel ne bude dovoljan. Posto mi se stanje nije popravilo nakon poroda pocela sam sa zoloftom. Sada se osjecam dobro i normalno cak mi je zao sta ga u trudnoci nisam pocela piti nego sam se onako mucila. Jako sam se bojala antidepresiva jer nikad to prije nisam pila, i opcenito mi je bilo i normabel tesko popiti.. Kad bi ga popila skuzila bi koliko mi je bolje i da moram popiti cim me hvata tjeskoba.. Ali tesko se u takvom stanju nagovoriti na tabletu jer su ti u glavi 1000 losih misli.


    Baš tako, ja sam evo nekako dogurala do 38 tjedna, dobila sam potvrdu sa svih strana da je Zoloft dozvoljen ali džaba ne možeš moj mozak ubijediti da je siguran 🤷‍♀️ stalno sam si govorila ako si do sad izdržala, izdržati ćeš i ovo još malo. U državi u kojoj se nalazim normabel se ne preporučuje nikako a znam da se našim trudnicama dijeli kao vitamin tako da me njega nije strah ni popiti jer mi je moja psihijatrica koja je iz Hr rekla da nema baš nikakav štetan učinak na dijete. Čak mi je i ona na kraju (poznajući me kakva sam preodgovorna😀) rekla da izdržim na normabelu jer i kad bi zoloft sada krenula piti on na mene ne bih djelovao jer bi ja samo razmišljala o posljedicama za bebu. Tako da poslije poroda definitivno krećem piti zoloft, dojila bi na njemu jer se skoro ni ne izlučuje u mlijeko ali ne znam da li će mi za početak biti potreban i normabel pa bi onda možda taj period dok ne proradi zoloft izdajala ili nešto tako. I da sad je konstantno prisutan taj glupi strah kako ću još na porodu izdržati, da ne dobijem tada napad panike, šta ću onda 🤦‍♀️ prvorotkinja sam pa ne znam šta me čeka 😄

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    I da moram reći da mi je puno olakšalo vaše dopisivanje na drugoj temi o depresiji u trudnoći, žao mi je što sada niste aktivne al pomoglo mi je u svakom slučaju jer sam vidjela koliko smo mi žene slične stvarno, naš način razmišljanja, čak sam se par puta nasmijala glupostima koje nas muče 😊

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Imas praxiten koji ide uz dojenje umisto normabela! Sve smo vise manje prolazile iste misli bez brige i svima nam je bolje nakon poroda, neke su presle na zoloft kao ja pa nam je bolje a neke ne piju nista i dobro su 😍, tako da samo hrabro.. Nakon trudnoce sve ce biti bolje. Normabel popij sad kad osjetis da ti je lose i ok… 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.