Antidepresivi (SSRI) u trudnoći i dojenju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • imihoci50

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Evo da se uključim pošto imam jako puno iskustva o trudnoći na antidepresivima.Jednu trudnoću sam bila na cipralexu ili elicei i rodila prekrasnog sina teškog 3470 g.Sada će imati 7 g i hvala bogu nije bilo nikakvih problema.Nakon 2 godine sam opet zatrudnjela,uzimala sam zoloft i normabele i rodila prekrasnu djevojčicu koja sada ima 4.5 godine.Ja mislim da uzroci malformacija nisu antidepresivi nego sasvim neke druge stvari.Sada planiram novu trudnoću i uzimam duloksetin iliti cymbaltu.Piše da ona još nije dosta istražena na trudnicama jer je noviji lijek ali isto su mi to rekli i za cipralex kada sam bila kod kliničkog farmakologa.Pa evo nadam se da sam vas bar malo utješila.Pozdrav!

  • sanjaabs

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam na elicei 10mg ,Ivana mozes li molim te da mi kazes na kojoj si ti dozi bila kada si ga pila u trudnoci?i da li si nastavila i posle trudnoce?

  • Leotopleotop

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Poštovane, molila bih Vas za savjet. Trudna sam 5 tjedana, a pila sam seroxat. Psihijatar mi je rekao da popijem jučer zadnju. Kakva su Vaša iskustva s trudnoćom i seroxatom? Ne poznajem nikoga ko pije te tablete. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Leotopleotop

    Poštovane, molila bih Vas za savjet. Trudna sam 5 tjedana, a pila sam seroxat. Psihijatar mi je rekao da popijem jučer zadnju. Kakva su Vaša iskustva s trudnoćom i seroxatom? Ne poznajem nikoga ko pije te tablete.

    Ne znam nikoga tko je pio u trudnoci Seroxat. Vecinom ga dr u trudnoci izbjegavaju i ne preporucuju. Necu ti reci nemoj piti tablete, mozes ti to sama jer imam iskustva s tim. Znam da su u trudnoci dozvoljeni Prozac, Zoloft i sl., ali najbolje da to vidis sa svojim psihijatrom. Inace na forumu ima tema DEPRESIJA U TRUDNOCI koja je aktivna.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Cuni

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Leotopleotop

    Poštovane, molila bih Vas za savjet. Trudna sam 5 tjedana, a pila sam seroxat. Psihijatar mi je rekao da popijem jučer zadnju. Kakva su Vaša iskustva s trudnoćom i seroxatom? Ne poznajem nikoga ko pije te tablete.


    Ja sam u istoj situaciji kao i ti, i broj tjedana i nagli prekid od seroxata. Kako si sada? Jel imaš koje informacije jel moglo štetiti? Bojim se da će više štetit ovo uzstezanje zbog naglog prekida AD. Popijem Normabel svaki dan jer sam od svega skroz loše, a prije davno sam ga pila samo rijetko ako me mučila nesanica. Lp

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Pila sam seroxat dok nisam saznala da sam trudna, sad sam trudna 22 tjedna, s bebom je sve u redu, samo sto mi se ima nekoliko tjedana pocelo sve vracat, dotad je bilo sve okej 

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Ribica12

    Pila sam seroxat dok nisam saznala da sam trudna, sad sam trudna 22 tjedna, s bebom je sve u redu, samo sto mi se ima nekoliko tjedana pocelo sve vracat, dotad je bilo sve okej


    Dali si se javila dr? To su obicno tjedni trudnoce kad se ponovo aktiviraju ti hormoni.Vjerojatno tijelo pohrani odredjenu kolicinu antidepresiva. Sto te muci sada?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Javila sam se i rekao je da uzmem normabel i da pokusam s njim nekako izdrzati, tesko mi je i objasnit sto me muci, to su ugl nekakve prisilne misli koje mi izazovu paniku

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Ribica12

    Javila sam se i rekao je da uzmem normabel i da pokusam s njim nekako izdrzati, tesko mi je i objasnit sto me muci, to su ugl nekakve prisilne misli koje mi izazovu paniku


    Oprosti na pitanju, i odgovori ako zelis.O cemu su te prisilne misli? Koliko pijes Normabela? Mi ti imamo na ovom forumu temu depresija u trudnoci i tu mozes procitati sta je kojoj od nas bilo, od cega se lijecimo i s cim se borimo u trudnoci.A mozemo i na ovoj ostati.Imam iskustva s tim pa mogu mozda pomoci.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    lola777

    Ribica12

    Javila sam se i rekao je da uzmem normabel i da pokusam s njim nekako izdrzati, tesko mi je i objasnit sto me muci, to su ugl nekakve prisilne misli koje mi izazovu paniku

    Oprosti na pitanju, i odgovori ako zelis.O cemu su te prisilne misli? Koliko pijes Normabela? Mi ti imamo na ovom forumu temu depresija u trudnoci i tu mozes procitati sta je kojoj od nas bilo, od cega se lijecimo i s cim se borimo u trudnoci.A mozemo i na ovoj ostati.Imam iskustva s tim pa mogu mozda pomoci.


    Odgovorila bih ti da znam kako se izrazit, trenutno je to kao neka depersonalizacija, neki cudan osjecaj, pa strah da cu poludit, uzasno nesto, al sve sam ja to prosla vec, davno se pojavilo, ima par godina, ali cim bi popila seroxat i xanax sve bi prestalo, i to jako brzo, nakon par tjedana i dok sam na terapiji, kao da me nikad nista nije mucilo, cak sam jedno vrijeme pila i cetvrtinu seroxat i funkcionirala. Prva 4 mjeseca trudnoce sve je bilo u najboljem redu i eto ima koji tjedan sve ponovno. Zadnjih par dana sam bila puno bolje, do danas, danas opet losije :( jos mi strah pogoršava to sto sam trudna i sto se u trudnoci ne bi smila pit tablete, to mi potencira paniku. Hvala ti, pogledat cu i tu temu, ja sam nova i ne znam kako uopce funkcionira sve ovo, da li s e mogu privatno slat poruke? 

    26+3❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.