Antidepresivi (SSRI) u trudnoći i dojenju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Doktor mi je rekao 3 normabela od 2 mg, ujutro, pop i prije spavanja(bila sam kod njega prije dva tjedna) , al sam nekih tjedan dana pila 2 dnevno, zadnji tjedan sam bez njih, eventualno jedan prije spavanja, pokusavam sto manje. Uzmem po potrebi, al ne vidim da imaju neki preveliki ucinak

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Mislim da ne mogu privatne poruke.I ja sam se prvi put ukljucila u forum prije oko 2 mj.
    Na toj temi sam opisala moje probleme, al evo ukratko.S depresijom i anksioznosti imam problema vec dugo. Zadnju 1,5 god sam bila bez antidepresiva i prvih 20-tak tjedana trudnoce.Tad mi se stanje pogorsalo, 3 noci ne spavanja, panicni napadi, anksioznost, tuga i sl.Javila sam se psihijatru i s obzirom na stanje i moguce dodatno pogorsanje pocela sam terapiju sa Zoloft i Normabelom - 2 -3 tj po 10-15 mg.Kad je Zoloft poceo djelovati ukinili smo Normabel skroz. Ovakvo cak i gore psihicko stanje mi je bilo u prosloj trudnoci.Sad moram funkcionirati zbog starijeg djeteta i biti stabilna kad dodje beba.Nije bilo lako odlucit se na antidepresiv u trudnoci i uzasno mi je zao zbog toga, i nadam se da ce beba biti zdrava.Nekoliko psihijatara i klinicki farmakog su mi potvrdili da se Zoloft moze u trudnoci i da nema stetnog utjecaja na bebu🙏.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Normabel od 2 mg ti nece pomoci za to, eventualno od 5 mg.Vidi sa svojim psihijatrom za Zoloft ili Prozac.Na njima je bilo puno trudnica i najvise je iskustava s njim u trudnoci i istrazivanja.Ako ti se stanje pogorsava, reagiraj sta prije.Ja sam malo otezala isto radi straha, ali doktori su rekli da je rizik od depresije u trudnoci veci nego uzimanje antidepresiva.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    lola777

    Mislim da ne mogu privatne poruke.I ja sam se prvi put ukljucila u forum prije oko 2 mj.
    Na toj temi sam opisala moje probleme, al evo ukratko.S depresijom i anksioznosti imam problema vec dugo. Zadnju 1,5 god sam bila bez antidepresiva i prvih 20-tak tjedana trudnoce.Tad mi se stanje pogorsalo, 3 noci ne spavanja, panicni napadi, anksioznost, tuga i sl.Javila sam se psihijatru i s obzirom na stanje i moguce dodatno pogorsanje pocela sam terapiju sa Zoloft i Normabelom - 2 -3 tj po 10-15 mg.Kad je Zoloft poceo djelovati ukinili smo Normabel skroz. Ovakvo cak i gore psihicko stanje mi je bilo u prosloj trudnoci.Sad moram funkcionirati zbog starijeg djeteta i biti stabilna kad dodje beba.Nije bilo lako odlucit se na antidepresiv u trudnoci i uzasno mi je zao zbog toga, i nadam se da ce beba biti zdrava.Nekoliko psihijatara i klinicki farmakog su mi potvrdili da se Zoloft moze u trudnoci i da nema stetnog utjecaja na bebu🙏.


    Ja se isto dugo borim, sigurno 6 godina, samo sto cim uzmem tablete budem super, super i skroz zaboravim da me ikad ista mucilo, ali kad ih prestanem pit nakon nekoliko mjeseci sve se vrati. Vec sam dva, tri puta prestajala i opet pocimala. Nadala sam se da cu izdrzat trudnocu bez njih, al nakon 18 dobrih tjedana, samo odjednom vratilo se sve. Koliko sam uspila pohvatat, zoloft se smije pit u trudnoci, i ako mi stanje bude grozno pocet cu ga piti i ja, tj. konzultirat cu se s dr. Kako si izdrzala prvu trudnocu? Jesi isto pila antidepresive? Ma bit ce sve okej s bebom, meni je moj psihijatar rekao da od toliko njegovih pacijentica koje su i u trudnoci pile tablete ne samo zbog anksioznosti i panicnih napadaja nego i drugih psihičkih poremećaja, nijedna nije rodila bolesno dijete, nego zdrave bebice

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Tako bi i ja na periode pila i bila bi super.Bilo je uvik nekih misli, al ono drukcije gledas na njih kad si pod lijekovima.Kazem ti dugo sam bila bez njih i ok se nosila sa zivotom. U prosloj sam bila totalno rasulo, lezala cilu trudnocu, psihicki tonila jer tad nisam prihvacala ideju uzimanja tableta u trudnoci.Doktorica mi je isto davala Zoloft, al nisam tila.Stanje je bilo takvo da sam samo plakala, nocima bila budna, anksiozna, u strahu.Uzas koji nikome ne bi pozelila.Tad mi je doktorica ukljucila 1/4 od 25 mg Leponexa.To je antipsihotik koji mi inace dr nikad nije davala, ali je i on bio ispitan u trudnoci i mogao se koristiti.Pila bi ga navecer i totalno bi me sedirao.Rekla sam da to ne bi nikad vise.Hvala Bogu, nije ostavio nikakve utjecaje na bebu.🙏

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    lola777

    Tako bi i ja na periode pila i bila bi super.Bilo je uvik nekih misli, al ono drukcije gledas na njih kad si pod lijekovima.Kazem ti dugo sam bila bez njih i ok se nosila sa zivotom. U prosloj sam bila totalno rasulo, lezala cilu trudnocu, psihicki tonila jer tad nisam prihvacala ideju uzimanja tableta u trudnoci.Doktorica mi je isto davala Zoloft, al nisam tila.Stanje je bilo takvo da sam samo plakala, nocima bila budna, anksiozna, u strahu.Uzas koji nikome ne bi pozelila.Tad mi je doktorica ukljucila 1/4 od 25 mg Leponexa.To je antipsihotik koji mi inace dr nikad nije davala, ali je i on bio ispitan u trudnoci i mogao se koristiti.Pila bi ga navecer i totalno bi me sedirao.Rekla sam da to ne bi nikad vise.Hvala Bogu, nije ostavio nikakve utjecaje na bebu.🙏


    Ja sam se nekako pomirila s cinjenicom da cu ih trebat  pit i nije mi to problem, pila bih cijeli zivot jer dok pijem dobro sam, al ovo mi je prva trudnoća i zeljela sam probat bez i mislila da mogu, pokusat cu jos malo bez, ako stanje ne bude bolje, pit cu ad, jer ne mogu zamislit da jos 4 mjeseca budem u ovom stanju. Da li si i prije pila Zoloft ili neki drugi lijek, ja sam seroxat pa nznm koliko se ti lijekovi razlikuju i bi li uopce zoloft imao ucinka. Ii u kojem si sad tjednu? 

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Probala sam Seroxat, Cipralex, ali mi je najbolje odgovarao Zoloft.Mislim da je on stvarno sirokog spekta i jedan je od boljih antidepresiva.Sad sam 26 tj. Pijem ga od 20-tog tjedna.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    lola777

    Probala sam Seroxat, Cipralex, ali mi je najbolje odgovarao Zoloft.Mislim da je on stvarno sirokog spekta i jedan je od boljih antidepresiva.Sad sam 26 tj. Pijem ga od 20-tog tjedna.

    Sad mi je lakse kad znam da postoji nesto sto se smi pit u trudnoci, (bar mislimo da se smi) isto tako sam cula da je najbolje prva 3 mjeseca nista ne pit, a poslije se moze, tako da cu jos pricekat  malo i onda otic do doktora po lijek, bude li mi jednako jer mislim da je jednako lose mucit se i bit u ovakvom psihickom stanju

    26+3❤️

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Ej, kako si danas? Da, najvaznije je prva 3 mj ne koristit nista jer je tada organogeneza i razvijaju se organi.Bilo bi mi najdraze da ni sad ne moram nista, ali jednostavno nije bilo moguce.Mozda i je, ali uz ogromnu muku i patnju sta nije dobro ni za bebu, a ni ljude oko mene.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Pa okej, niti super, niti prelose, zadnjih tjedan dana mi je bolje nego tjedan, dva prije, tada nisam izasla iz kuce, a sad se cak i obucem i prosetam.vidila sam drugu temu koja je aktivnija, pa cu se pop tamo prikljucit. Ma dobro je da si izdrzala pola bez, i to je uspjeh 

    26+3❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.