Antidepresivi (SSRI) u trudnoći i dojenju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nera20

    Imas praxiten koji ide uz dojenje umisto normabela! Sve smo vise manje prolazile iste misli bez brige i svima nam je bolje nakon poroda, neke su presle na zoloft kao ja pa nam je bolje a neke ne piju nista i dobro su 😍, tako da samo hrabro.. Nakon trudnoce sve ce biti bolje. Normabel popij sad kad osjetis da ti je lose i ok…


    Iskreno se nadam i molim Bogu da opet budem normalna radi djeteta 🙏 al mislim da će to kod mene biti teško bez tableta jer imam glupi okp misaoni i on mi najviše i izaziva anksioznost, nikako skontat da su to samo glupe misli🤦‍♀️ Al nema veze pila bi ih cijeli život samo da budem dobro, jer dok sam ih koristila stvarno sam bila normalna. Danas sam baš pucala od anksioznosti, popila sam normabel od 2 mg jedva nekako, nije baš da je puno pomogao 😄  moram se nekako ohrabrivati još ova 2 tjedna što su mi ostala..😊

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ma kad pocnete piti terapiju opet cete biti normalna, ovo je prolazno stanje. 2mg je jako malo.. Popij bar 4mg to bi trebalo vise pomoci. Meni je kad mi je bilo najgore pomagalo 7mg,a kasnije sam smanjila na 4mg i to mi je isto pomoglo. 

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nera20

    Ma kad pocnete piti terapiju opet cete biti normalna, ovo je prolazno stanje. 2mg je jako malo.. Popij bar 4mg to bi trebalo vise pomoci. Meni je kad mi je bilo najgore pomagalo 7mg,a kasnije sam smanjila na 4mg i to mi je isto pomoglo.


    Znam al sad pred kraj bi se on kao trebao smanjivati pa zbog toga me strah više uzimati, jesi ga ti pila pred porod? Meni najgore bude nekako ujutro kada ustanem do jedno 2, 3, pritisak u glavi, vrtim se kao luda po kući samo da ne razmišljam o tome al džaba 😄 onda kasnije osjetim da mi već popušta koncentracija i lakše mi bude. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Mozes ga piti cijelu trudnocu i pila sam kad god mi je trebalo, par ih je bas popilo na dan ili dan prije poroda. Ja kad sam radala prvi put onda su mi na porodu dali normabel jer mi je tlak skocio. I to su mi dali dosta mg jer me bas osamutilo. Tako da ne brini.. 

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Hvala Nera na savjetima, tako ću i raditi još ovih par dana, kada osjetim potrebu popit ću pa vidjet ćemo kasnije za ostalo 😊

  • Lasic2008

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dan, da li ste imale nuspojave od AD kad ste isto pocele uzimati u trudnoci?
    Veselim se Vasem odg. Lp! 

  • Hope7

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lijep pozz, nova sam tu, ali i mene kao i većinu zanima trudnoća uz ad… Je li koja od vas pila Velafax u kombinaciji sa klonazepamom u trudnoći?
    Što se tiče panike, imam dosta iskustva, načina nošenja s njom i agorafobija, pa ako nekom mogu pomoći.. Već imam jedno dijete, a strah me krenuti planirati trudnoću jer sa ovom terapijom mi je ekstra, a ne znam kakve posljedice mogu biti. Na terapiju idem svaka 2 mjeseca, imam divno doktora, malo smo načeli temu, ali nismo još definirali. Lp

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Hope7

    Lijep pozz, nova sam tu, ali i mene kao i većinu zanima trudnoća uz ad… Je li koja od vas pila Velafax u kombinaciji sa klonazepamom u trudnoći?
    Što se tiče panike, imam dosta iskustva, načina nošenja s njom i agorafobija, pa ako nekom mogu pomoći.. Već imam jedno dijete, a strah me krenuti planirati trudnoću jer sa ovom terapijom mi je ekstra, a ne znam kakve posljedice mogu biti. Na terapiju idem svaka 2 mjeseca, imam divno doktora, malo smo načeli temu, ali nismo još definirali. Lp

    Pozdrav, nisam pila taj antidepresiv, ali sam u 20 tj. pocela piti Zoloft od 50mg- 1 tableta. Taj antidepresiv je provjeren u trudnoci i dojenju i odobren za koristenje u trudnoci. Od nuspojava sam imala pojacanu anlsioznost prvih par dana, pa se preporuca uzimati neki anksiolitik par dana. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Lasic2008

    Dan, da li ste imale nuspojave od AD kad ste isto pocele uzimati u trudnoci?
    Veselim se Vasem odg. Lp!

    Samo par dana pojacana anksioznost. Pila Normabel par dana. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Rainbow19

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim clanicama! Evo nakon nekoliko godina cekanja, saznajem iznenadno da trudna sam 6 tjedana, medjutim na terapiji sam Duloxetinom i Seroxatom (antidepresivi). Uz sve, imam hashimoto radi kojeg je prepisan Letrox 25, a tu su i problemi sa srcem u vidu perikardijalnog izljeva i aortne regurgitacije te deficit faktora XIII zgrusavanja krvi. Bila sam odmah nakon pozitivnog testa kod svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu, ali je rekao da nista dalje ne moze prije 8. tjedna te da za pocetak obavim kontrolu kod psihijatra. Ono sto me zanima jesu iskustva mama i zena u vidu terapije antidepresivima i trudnoce. Nisam procitala nista dobroga, a bez terapije nazalost ne ide. Provela sam doslovno zadnjih tjedan dana spavajuci, nocne more su nenormalne te doslovno ne funkcioniram. Kao da se sve zivo poremetilo. :( Unaprijed hvala!
      

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.