Dvostruki oskarovac Robert De Niro ponovno je postao otac u dobi od 79. godina.
Jedan od najslavnijih holivudskih glumaca Robert De Niro (79) po sedmi je put postao otac, potvrdio je to glasnogovornik glumca za Page Six u utorak. Nije htio otkriti spol djeteta niti ime. De Nira su nedavno pitali kako je to biti otac šestero djece, na što je odgovorio da nema šestero, već sedmero djece, i tako otkrio da je na pragu 80. postao tata.
Njegov predstavnik potvrdio je za DailyMail da De Niro nije pogriješio i da doista ima sedmero djece. Intervju je napravio ovaj tjedan, nakon što je promovirao svoj novi film About My Father.
Novinar ET Canada je u intervjuu pitao Roberta i o tome kako je biti tata i on je rekao da "vjeruje u ljubav prema svojoj djeci". Nastavio je: "Mislim, s djecom nema šanse. Ne volim kad moram postavljati zakone i takve stvari. Ali ponekad jednostavno nemate izbora i morate biti strogi. I svaki bi roditelj, mislim, rekao istu stvar. Uvijek želite učiniti pravu stvar prema djeci i dati im prednost, ali ponekad ne možete."
Inače, De Niro je dijete dobio s partnericom Tiffany Chen, a par je vezu obznanio javnosti prošle godine kada su uhvaćeni zajedno dok su slavili njegov 78. rođendan u Francuskoj. Njih dvoje upoznali su se 2015. godine tijekom snimanja komedije ‘Pripravnik‘. Chen je producentica koja je radila na projektu, a De Niro je imao glavnu ulogu, zajedno s Anne Hathaway.
Robert ima dvoje djece Drenu (51) i Raphaela (46) s prvom suprugom Diahnne Abbott, a s drugom ima još dvoje djece: Elliota (25) i Helen (11). S bivšom djevojkom Toukie Smith ima blizance Aarona i Juliana (27).
Kako starost oca utječe na razvoj djeteta?
Ivana Grabar, profesorica pedagogije i psihoterapeutkinja objašnjava jesu li muškarci zrelije dobi prestari za djecu, hoće li biti dobri roditelji te što će reći okolina.
"Zapravo istraživanja pokazuju da su stariji roditelji puno zreliji i strpljiviji roditelji. Uvijek možemo voditi brigu o tome što će drugi reći. Na žalost, kod nesigurnih osoba će i to kao i mnoge druge reakcije okoline utjecati na njihovo psihološko stanje. Stoga se može dogoditi da takvi očevi i roditelji izbjegavaju primjerice odlaske na roditeljske sastanke ili druge situacije gdje se susreću s roditeljima druge djece i upadljivo su stariji", kaže no dodaje da je isto tako moguće i u startu se pomiriti s time da će mnogi pomišljati da je otac tog djeteta zapravo njegov djed.
"I što s time? Svaki nedostatak možemo okrenuti u svoju prednost i tome podučavati i dijete. Dijete će imati priliku izrasti u osobu koja će od početka učiti kako se nositi s okolinom koja nas ponekad ismijava, ponekad šapuće iza leđa. Ako otac izgradi stav: 'Pusti selo neka priča...' i dijete će takav stav preuzeti. Ako se otac prestraši okoline - i taj će stav dijete preuzeti. Slično je sa posvojenom djecom ili djecom s invaliditetom - često ih okolina promatra drugačijim očima", kaže i objašnjava da svaka takva situacija može biti poticaj za jačanje same osobe ili oslabljivanje, ali to ovisi o roditeljima.
"Nositi se sa bilo kakvim 'nedostacima' kroz duhovitost je odlično. Taj otac bi mogao reći: Uvijek se dobro zabavim kada vidim vaše izraze lica kad kažem da sam otac, a ne djed! Zapravo je tada neugodno osobi koja je krivo pretpostavila. Činjenica je da će takvih slučajeva biti sve više jer se dobna granica (ako uopće još postoji) ulaska u brak značajno pomaknula. Otac koji nikako ne može zamisliti suočavanje sa okolinom nije zrela osoba i dobro bi bilo da posjeti psihoterapeuta", savjetuje.