Zimske bebe i mame 2018/2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    pepillu

    A kako vaši malci, jel vec sežu sa ručicama predmete il jos ne? Kad to počinje?


    Mi imamo 4mj i vec zadnja 2, 3tj na veliko sve hvatamo, padne igrackica pa place 😁😁. Beba se jos nije okrenula ali ocekujemo to uskoro. Ugl. Sad postaju zabavni

    [lilypie.com]

  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    Nego, kako vase bebe spavaju?
    Mi po noci super, ali spavanje po danu je koma.
    Ulove je 3 perioda tokom dana kad joj se spava, to se super poklopilo: ujutro 1h nakon budenja, popodne i onda tamo oko 17h. Ali nikako zaspati, kad zaspe to bude 40min i gotovo, vani u kolicima spava super, ali doma nikako. Ako joj dam cicu onda to bude nacicavanje i kad se maknem se budi 😹😹

    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Pa sto se spavanja tice, kako kada, ima dana kad spava dosta preko dana a i ima dana kad spava samo par puta po 20ak min. On u svom baby gymu se zabavlja pa sam zaspe. A vrime za spavanje navecer je oko 8,9 sati i tu isto bez problema samo ga legnem i dam dudicu

    [lilypie.com]

  • Enna010

    Broj poruka: 323

    Prijavi adminu

    Ja imam par pitanja oko njege.. koliko vi cesto kupate bebu mi svaki 2-3 dana tako nekako otpocetka je li to malo? Je li je svaki dan umivate i perete rukice to me posebno zanima? I da mazete li pelensko podrucje stalno i lice bebe ili samo poslije kupanja?

    [lilypie.com]

  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    Enna010

    Ja imam par pitanja oko njege.. koliko vi cesto kupate bebu mi svaki 2-3 dana tako nekako otpocetka je li to malo? Je li je svaki dan umivate i perete rukice to me posebno zanima? I da mazete li pelensko podrucje stalno i lice bebe ili samo poslije kupanja?


    Enna010

    Ja imam par pitanja oko njege.. koliko vi cesto kupate bebu mi svaki 2-3 dana tako nekako otpocetka je li to malo? Je li je svaki dan umivate i perete rukice to me posebno zanima? I da mazete li pelensko podrucje stalno i lice bebe ili samo poslije kupanja?


    Mi se kupamp 2x na tjedan, svako jutro s mokrim krpicama operemo lice, vrat, pazuhe i intimno podrucje.navecer se namazemo kremom za tijelo a nakon svakog presvlecanja stavimo djecje masti, lice ne mazem nicime. Za kupanje koristimo Trudi proizvode, super su nam.

    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ja kupam svaki 5 dan i to samo sa par kapi bademovog ulja.. A umivamo svaki dan ugl navecer da mu skinem drek s lica pogotovo ako ga neko dira i namažem sa hippovom kremom ( ne bi ga ni s tim mazala ali je ima neki dermatitis pa mi je ta krema to lijepo očistila) .. ručice aam pocela prati svako jutro jer ih stalno trpa u usta pa da ne budu sporke.. a guzu ne mažemo s ničim…

    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    A sto se tice guze opcenito ne koristimo vlažne maramice nego gazice i topli vodu, na početku sam mi mazala sa jgl masti jer su mi tako govorili da tribam svaki put, međutim stvorila mu se neka ranica tocno na ulazu i to je dosta dugo bilo i ona sam uzela bepanthen mast par puta namazala i proslo. I od onda vise ne mažem..

    [lilypie.com]

  • MajaM

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama i bebicama :) 

    Vidim da pišete o dohrani, pa da vam napišem i ja svoje iskustvo. Moja bebica ima točno 4mjeseca  i 11 dana i već smo prije 11 dana krenuli s dohranom. Naša pedijatrica je rekla da možemo krenuti s dohranom kada navrši 4 mjeseca i da ako nije spreman da će plazit jezik van, te ako se to događa da probamo malo kasnije. Za dohranu miješamo krumpir 50% + 50% neko drugo povrće i ulje. Mi smo do sad probali brokulu, špinat, karfiol, i tikvicu miješanu s krumpirom i kap maslinovog ulja. Dobili smo cijelu listu što se smije jest s 4mj i na listi se nalaze i citrusi, bobičasto voće, egzotično voće, meso i još brdo povrća. Također je napomenula da se ne kreće s dohranom ukoliko je beba bolesna.

    Što se kupanja tiče, kupamo ga svaki drugi dan, koristimo Mustelu i dosta smo zadovoljni.

    Za spavanje imamo raspored, od 19-7h je noćno spavanje, budi se dva do tri putaza hranu, a dnevno spavanje od 7-19h je sveukupno 3h. Imali smo velikih problema sa spavanjem i uspavljivanjem (znali smo po 30min skakat na pilates lopti da se uspava i polako ga spustit u kimbu, a sad ga budnog spustimo u kimbu i kroz 10tak minuta se sam uspava).

    Slinjenje i trpanje rukica u usta je i kod nas bio slučaj, ali preko noći je niknuo prvi zubić i već je napola vani, nismo ni skužili da će počet nicat zubi, nije bio ni nervozan, ni nikakvo ekstra slinjenje. Izgleda da bi uskoro mogli još dva niknut.

    I okreće se na trbuh već kojih mjesec dana, a sad mu je nova fora da se propinje na noge i ruke s guzom u zraku.
    Ugodan dan svima.

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    MajaM

    Pozdrav svim mamama i bebicama :)

    Vidim da pišete o dohrani, pa da vam napišem i ja svoje iskustvo. Moja bebica ima točno 4mjeseca i 11 dana i već smo prije 11 dana krenuli s dohranom. Naša pedijatrica je rekla da možemo krenuti s dohranom kada navrši 4 mjeseca i da ako nije spreman da će plazit jezik van, te ako se to događa da probamo malo kasnije. Za dohranu miješamo krumpir 50% + 50% neko drugo povrće i ulje. Mi smo do sad probali brokulu, špinat, karfiol, i tikvicu miješanu s krumpirom i kap maslinovog ulja. Dobili smo cijelu listu što se smije jest s 4mj i na listi se nalaze i citrusi, bobičasto voće, egzotično voće, meso i još brdo povrća. Također je napomenula da se ne kreće s dohranom ukoliko je beba bolesna.

    Što se kupanja tiče, kupamo ga svaki drugi dan, koristimo Mustelu i dosta smo zadovoljni.

    Za spavanje imamo raspored, od 19-7h je noćno spavanje, budi se dva do tri putaza hranu, a dnevno spavanje od 7-19h je sveukupno 3h. Imali smo velikih problema sa spavanjem i uspavljivanjem (znali smo po 30min skakat na pilates lopti da se uspava i polako ga spustit u kimbu, a sad ga budnog spustimo u kimbu i kroz 10tak minuta se sam uspava).

    Slinjenje i trpanje rukica u usta je i kod nas bio slučaj, ali preko noći je niknuo prvi zubić i već je napola vani, nismo ni skužili da će počet nicat zubi, nije bio ni nervozan, ni nikakvo ekstra slinjenje. Izgleda da bi uskoro mogli još dva niknut.

    I okreće se na trbuh već kojih mjesec dana, a sad mu je nova fora da se propinje na noge i ruke s guzom u zraku.
    Ugodan dan svima.


    Problem sa spavanjem i uspavljivanjem se riješio sam ili nekom metodom? Mi imamo velik problem s tim  trenutno 😕

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mama5

    Mama5

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Poz mame,da se malo i ja javim vidim slinjenje aktualno kod svih to je sad ta oralna faza. Cicamo na zahtjev od prvog dana, prvih mjesec i pol je skoro stalno visila na cici, sad vec nece bas stalno, ja nudim na svaki plac ali nece uvijek, uspavljivanje prek dana je vecinom u babybjorn njihaljci ili na rukama,ali od pocetka jako kratko spava prek dana, tako da kad se desi da odspava sat vremena prek dana u komadu nama je to šok 😲. Preko noci spava kraj mene i cica kad god zeli ali prvi san je vecinom 4-5 h a dalje nisam sigurna kak cesto se budi jer joj ja samo dam cicu i nastavimo spavat. Igra se vecinom s onim suskavim sarenim knjigama za bebe, stavlja sve u usta i uzima sto god joj je pri ruci, s trbuha se par puta okrenula na leđa i upire se glavom da se dize od podloge. S kasicama mislim krenuti tek oko 6.-tog mjeseca, ono tjedan dva prije punog, vidjet cemo, u svakom slucaju ne zuri mi se, citav zivot ce papati. E da, ne voli bas setati, tako da jedva cekam da prođe 6.mj pa ce mozda u sportskom djelu kad bude smjela sjediti biti veselija i raspoloženija za setnje.Kupamo se svaka 2-3 dana, par kapi bademovo ulja a za kosu mustelu, nekad je malo i namazem mustelinim mlijekom ili bademovim uljem, malo kao masiranje, guzu mazem jednom dnevno vecinom prije nocnog spavanja Bepanten masti, nema mi potrebe cesce jer je sve ok. Poz svim mamama🤗😘

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.