Zimske bebe i mame 2018/2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Mamma2, 
    ti si punih 36 nedelja po zadnjoj menstruaciji. Od 06.04. je proslo 36 nedelja, a U 37 nedelji si. To je razlika ta.
    Koliko si trudna? 36 nedelja
    U kojoj si nedelji trudnoće? U 37 nedelji
    Doktori ti nece računati U kojoj si nedelji, vec koliko si tacno napunila. Po tome si punih 36 nedelja i nisi u terminu, beba bi se računala kao kasna prijevremena (sa mnom 3 takve cure lezale). A znam da ima masu aplikacija koje se vode principom “U kojoj si nedelji” a ne koliko si realno napunila. I nisi jedina, dosta zena tako računa, ali ja sam računala onoliko koliko napunim, toliko sam. (po tvom ispade da sam ja rodila sa 36+1, a nisam, nisam usla u deveti mjesec i rodila sam sa punih 35+1) 😋😋

    [lilypie.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1839

    Prijavi adminu

    Mislim da za mamma2 nije dilema to da li se kaže da je 36 tjedana trudna ili je u 37 tjednu, tu nema dileme, nego je ona u nekom od postova maloprije napisala da je trenutno 37+1 a ne 36+1 (ili nula, oprosti ne da mi se sad listati), dakle između ovog izračuna i njene doktorice se pogubio jedan tjedan baš. Barem sam ja tako shvatila. Ja imam dvije aplikacije na mobu i obje su u skladu sa ovim kako forum dolje računa.
    Ma ne mislim da se radi o uvredljivosti na forumu nego pokušavamo jedna drugu shvatiti koju logiku imamo u glavi, i razjasniti zašto se ne kužimo 😊 a sve bi htjele da nam je sutra termin i da su miševi već s nama 🤗 barem ja tako 😁

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    du1988

    Ja sam od kozmetike za sad uzela Mustela Cold kremu, imam domace maslinovo ulje, ali imam i Afroditino bademovo. Imam uzorak La roche posay Cicaplasta kojeg svi hvale, ali mislim jos uzeti Pavlovicevu u ljekarni pa nek se nađe. I to je za sad to…pelene sam uzela pampers premium za pocetak, Violetine water wipes, a imam i Pampers sensitive neke sto se u dm-u dobiju u trudnickom paketu. Jedino sam u dvojbi sto uzeti za bradavice-Purelan mast ili PlanT uljni serum za kojeg cujem same pohvale (kao i za Mamine kapi)


    Ja sam se odlučila za PlanT uljni serum, naručila sam za black friday cijeli paket njihovih proizvoda. Prvo sam mislila balzam, ali je uljni serum bio u pakteu, pitala sam njih i kažu da je serum dovoljan. Nažalost, nisam probala da ti javim, još čekamo, ali vjerujem da će valjati. Čitala sam puno pohvala za njihove proizvode. 
    Ima ih i u nekim ljekarnama, ima popis na stranici njihovoj.Sastav proizvoda im je stvarno odličan

    [lilypie.com]

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    mmama2

    Strudlica

    mmama2

    Jucer ste me izhebale sa tim terminima i racunanjem trudnoce pa sam isla malo istrazivat😂😂 ugl ne znam zakaj je u mom lilypieu tj dana manja trudnoca nego sto je, jer i u njega sam upisala prvi dan zadnje menst kao sto i doktorica vodi trudnocu.. znaci ona ima svoji kalkulator, moja zadnja menst je 6.4 i po tome sam usla u 37tt, kao sto pise u svim trudnickim papirima.. jedino ovdje je tj dana manja jer liliy ocito ima neki svoji kalkulator😬😬 makar je zaistaaaa nebitno i nez zakaj se uopce jebem oko toga toliko da bi se pravdala zenama koje i ne znam ;)

    Evo iskreno ja ne kužim u čemu je tvoj problem,sticker pokazuje dobro jer je meni zadnja men isto tako bila… Ako je danas 36 onda je 36 i gotovo. Zna se od kad je terminska beba i od kad je šta,neovisno kad si ti rodila ranije prvih dvoje. Evo onda bi ja trebala rodit ovaj tjedan da je tako i isto sam otvorena itd… hoću li rodit za 5 ili 15 dana manje bitno najvažnije da je beba dobro. A da ja sad vidim svoju tabletu s terminom jer sam imala odnos tad i tad je totalno neispravno.

    Po kojem kalkulatoru racunas? Evo sada sam pogledala u trudnicku i 4.12 na zadnjem pregledu me pisala 35tj, to je prije 2tj bilo i vise malo.. hvala bogu u bespucima interneta mali milijon tih kalkulatora, gdje god upises prvi dan zadnje menstruacije 6.4 izbacuje ti da si danas 37tt


    Izbacuje ti da si ušla u 37. tjedan, ali si 36 punih. Je zbunjujuće, ali tako je. Ja nikad ne gledam u kojem sam tjednu, nego koliko sam punih tjedana, to mi je nekako lakše jer znam da sam sad danas recimo punih 38 i tako mi svugdje piše, i tu i u aplikacijama. sutra sam 38+1…i tako dalje. ne računam da sam 39 jer realno nisam.
    Koji ti je termin po izračunu, ne po uzv?

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Cure imam jedno pitanje ako se neka susretala ili mi moze dati savjet, na proslom pregledu beba je bila okrenuta glavom prema dolje, medjutim licem prema mom stomaku, a inace je najpravilniji porodjaj za najlakse radjanje kada je beba okrenuta licem prema majcinim ledjima. Takodjer je smjesten ledjima na mojoj desnoj strani stomaka. Iako mi je dr rekla da ce se postaviti licem prema nazad, ja u to sumnjam jer je prostora sada premalo.
    Ukoliko se ne okrene beba, citala sam da su porodi u ovom polozaju veoma dugi i bolni, epizitomije velike i neizbjezne, a u velikoj vecini slucajeva porod zavrsi carskim rezom jer beba ne moze pravilno svinuti glavu tokom prolaska i ulazi u kanal najsirim dijelom glave. Sta da radim?  Da li da odmah razmotrim mogucnost da idem na carski ili da sve prepustim prirodi ali se u tom slucaju jako bojim da nas ne izmuce oboje satima i opet na kraju zavrsim na carskom? 😭

    [lilypie.com]

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Cure imam jedno pitanje ako se neka susretala ili mi moze dati savjet, na proslom pregledu beba je bila okrenuta glavom prema dolje, medjutim licem prema mom stomaku, a inace je najpravilniji porodjaj za najlakse radjanje kada je beba okrenuta licem prema majcinim ledjima. Takodjer je smjesten ledjima na mojoj desnoj strani stomaka. Iako mi je dr rekla da ce se postaviti licem prema nazad, ja u to sumnjam jer je prostora sada premalo.
    Ukoliko se ne okrene beba, citala sam da su porodi u ovom polozaju veoma dugi i bolni, epizitomije velike i neizbjezne, a u velikoj vecini slucajeva porod zavrsi carskim rezom jer beba ne moze pravilno svinuti glavu tokom prolaska i ulazi u kanal najsirim dijelom glave. Sta da radim? Da li da odmah razmotrim mogucnost da idem na carski ili da sve prepustim prirodi ali se u tom slucaju jako bojim da nas ne izmuce oboje satima i opet na kraju zavrsim na carskom? 😭

    Mislim da nije tako dramaticno kak ti se čini i kako si čula. Objavila sam jednom evo opet slika položaja… nadam se da ce ju ucitati,u mojoj bolnici čak i zadak porađaju prirodno. Ako blizanci mogu izaći bez problemanu obrnutim položajima,ne kužim zašto bi ovo bilo problem. Kada glavica prođe,izlazi jedno rame pa drugo rame koje ce i tako zarotirati.

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Jagodica86

    mmama2

    Strudlica

    mmama2

    Jucer ste me izhebale sa tim terminima i racunanjem trudnoce pa sam isla malo istrazivat😂😂 ugl ne znam zakaj je u mom lilypieu tj dana manja trudnoca nego sto je, jer i u njega sam upisala prvi dan zadnje menst kao sto i doktorica vodi trudnocu.. znaci ona ima svoji kalkulator, moja zadnja menst je 6.4 i po tome sam usla u 37tt, kao sto pise u svim trudnickim papirima.. jedino ovdje je tj dana manja jer liliy ocito ima neki svoji kalkulator😬😬 makar je zaistaaaa nebitno i nez zakaj se uopce jebem oko toga toliko da bi se pravdala zenama koje i ne znam ;)

    Evo iskreno ja ne kužim u čemu je tvoj problem,sticker pokazuje dobro jer je meni zadnja men isto tako bila… Ako je danas 36 onda je 36 i gotovo. Zna se od kad je terminska beba i od kad je šta,neovisno kad si ti rodila ranije prvih dvoje. Evo onda bi ja trebala rodit ovaj tjedan da je tako i isto sam otvorena itd… hoću li rodit za 5 ili 15 dana manje bitno najvažnije da je beba dobro. A da ja sad vidim svoju tabletu s terminom jer sam imala odnos tad i tad je totalno neispravno.

    Po kojem kalkulatoru racunas? Evo sada sam pogledala u trudnicku i 4.12 na zadnjem pregledu me pisala 35tj, to je prije 2tj bilo i vise malo.. hvala bogu u bespucima interneta mali milijon tih kalkulatora, gdje god upises prvi dan zadnje menstruacije 6.4 izbacuje ti da si danas 37tt

    Izbacuje ti da si ušla u 37. tjedan, ali si 36 punih. Je zbunjujuće, ali tako je. Ja nikad ne gledam u kojem sam tjednu, nego koliko sam punih tjedana, to mi je nekako lakše jer znam da sam sad danas recimo punih 38 i tako mi svugdje piše, i tu i u aplikacijama. sutra sam 38+1…i tako dalje. ne računam da sam 39 jer realno nisam.
    Koji ti je termin po izračunu, ne po uzv?


    A vidis kak tebi pise dolje 38tj i 15 dana do poroda, to je ulazak u 40tj, kak onda trudnica traje 42 tj.. ugl po zm termin je 13.1, mene ovo pocelo tako umarat😂😂😂 kad rodim, rodim ionako ne mogu puno oko toga napravit kao ni jedna od nas :) 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ja sam isto razmišljala da uzmem od planT proizvode jer isto tako sam cula da su odlični..
    Svjesna, mojoj prijateljici je beba bila tako okrenuta i doduše imala je dugi porod, stigla je u bolnicu u 1h nocu vec sa trudovima (ne znam na koliko razmaka) i porodila se tek popodne negdi oko 4,5 al zato je pukla samo za pola sava i nije bila sivana… iako, kaze da bi volila radije da su je sivali jer ta mala ranica sto je imala poslije nikako zarasti posto je uvik vlažno područje, sex je bija bolan a i svaki put bi ponovo radnica se načela kad bi npr imala malo tvrdu stolicu…
    Meni je beba okrenuta nekako da mi gleda na desnu stranu tijela, a sad kako ce se okrenuti do kraja ko zna 😂
    Sori na dugo postu 😅

    [lilypie.com]

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ranica ne radnica 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    mmama2

    Jagodica86

    mmama2

    Strudlica

    mmama2

    Jucer ste me izhebale sa tim terminima i racunanjem trudnoce pa sam isla malo istrazivat😂😂 ugl ne znam zakaj je u mom lilypieu tj dana manja trudnoca nego sto je, jer i u njega sam upisala prvi dan zadnje menst kao sto i doktorica vodi trudnocu.. znaci ona ima svoji kalkulator, moja zadnja menst je 6.4 i po tome sam usla u 37tt, kao sto pise u svim trudnickim papirima.. jedino ovdje je tj dana manja jer liliy ocito ima neki svoji kalkulator😬😬 makar je zaistaaaa nebitno i nez zakaj se uopce jebem oko toga toliko da bi se pravdala zenama koje i ne znam ;)

    Evo iskreno ja ne kužim u čemu je tvoj problem,sticker pokazuje dobro jer je meni zadnja men isto tako bila… Ako je danas 36 onda je 36 i gotovo. Zna se od kad je terminska beba i od kad je šta,neovisno kad si ti rodila ranije prvih dvoje. Evo onda bi ja trebala rodit ovaj tjedan da je tako i isto sam otvorena itd… hoću li rodit za 5 ili 15 dana manje bitno najvažnije da je beba dobro. A da ja sad vidim svoju tabletu s terminom jer sam imala odnos tad i tad je totalno neispravno.

    Po kojem kalkulatoru racunas? Evo sada sam pogledala u trudnicku i 4.12 na zadnjem pregledu me pisala 35tj, to je prije 2tj bilo i vise malo.. hvala bogu u bespucima interneta mali milijon tih kalkulatora, gdje god upises prvi dan zadnje menstruacije 6.4 izbacuje ti da si danas 37tt

    Izbacuje ti da si ušla u 37. tjedan, ali si 36 punih. Je zbunjujuće, ali tako je. Ja nikad ne gledam u kojem sam tjednu, nego koliko sam punih tjedana, to mi je nekako lakše jer znam da sam sad danas recimo punih 38 i tako mi svugdje piše, i tu i u aplikacijama. sutra sam 38+1…i tako dalje. ne računam da sam 39 jer realno nisam.
    Koji ti je termin po izračunu, ne po uzv?

    A vidis kak tebi pise dolje 38tj i 15 dana do poroda, to je ulazak u 40tj, kak onda trudnica traje 42 tj.. ugl po zm termin je 13.1, mene ovo pocelo tako umarat😂😂😂 kad rodim, rodim ionako ne mogu puno oko toga napravit kao ni jedna od nas :)


    Cek sad da ja pitam nesto..kako jagodica danas ulazi u 38tj.a ja sutra…a termini su nam objema 31.12.😂😂…mislim to je jedan dan…ali to san do sad primjecivala vec…ja s ovim terminom uvik ponediljkom ulazim u puno tjedan….a vidim kod jagodice je to nediljom a isti smo termin u dan🤔🤔

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.