Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jana25

    Jana25

    Broj poruka: 1253

    Prijavi adminu

    johel02

    Cure, vidim da ste pisale o gelu za ultrazvuk, meni ga slucajno nisu dali kada sam narucivala i negdje sam procitala da se trbuh moze namazati i obicnim baby uljem tako da njega koristim i super funkcionira :) trenutno mi je to spas dok jos sama ne osjetim bebicu.
    Ima li koja da ima problema sa tim spavanjem na boku, ja se probudim sigurno 5 puta u noci i svaki put se nadem u polozaju da spavam na ledima, napravim to naravno nesvjesno, a ni sama ne znam koliko je to zapravo stetno


    Netko je vec napisao da je naibolje spavati na boku i to lijevom. A to je jer tako beba kroz nasr arterije dobiva najvisr hranjivih tvari, kisika…
    U kasnijoj trudnoci ne preporucuje se apavanje na leđima jer će beba svojom težinom pritiskati tu arteriju i oslabit si dotok. Mi mozemo imat trnjenje u nogama i pad tlaka.
    Nije drama ako ćete se probudit na leđima. Veći je bed ako ćete se poslje tamo negdje 16tt probudit na trbuhu ker se ne smije trbih onda vise pritiskat i radit bili kakav pritisak na njega.
    Same ćete osjetit kad više nećete moći biti na leđima, stvarno postane neugodno 😁

    Mama🙋🏼‍♀️27
    Tata🙋‍♂️31
    K🧒 💙 09/21
    Baby boy👶 💙 28.11.2023. ⏳️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jana25

    Jana25

    Broj poruka: 1253

    Prijavi adminu

    Eto kad tipkam i nosim klimca 😅 nadam se da ćete sve razumjeti 😁

    Mama🙋🏼‍♀️27
    Tata🙋‍♂️31
    K🧒 💙 09/21
    Baby boy👶 💙 28.11.2023. ⏳️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Ja mislim da ću ipak preskočiti svoj prvi  pregled za sutra… moji su me nagovorili da ipak ne idem… tako daaaa… vidjet ću još… šta vi mislite 7+1 je dobro vrijeme za odlazak na prvi pregled ili da pričekam još tjedan dana ?

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jana25

    Jana25

    Broj poruka: 1253

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Ja mislim da ću ipak preskočiti svoj prvi pregled za sutra… moji su me nagovorili da ipak ne idem… tako daaaa… vidjet ću još… šta vi mislite 7+1 je dobro vrijeme za odlazak na prvi pregled ili da pričekam još tjedan dana ?


    Znas sta? Jako, jako neodgovorno. Čega se bojiš? Da nešto nije uredu? Da je ipak sve uredu?Kako znaš da je trudnoća na pravom mjestu? Nekome si kći, sestra, unuka, žena.. za boga milog kako ti nije stalo do tvog zdravlja? 
    Nemoj se ljutit ali ima i drugih žena koje su imale spontane pobačaje pa ne rade ovakvu dramu. Znam da je teško, psihički najteže ali trudnoća je takva. Od prvog do zadnjeg dana. Odi na odjel rađaone na Sv. Duh. Postoji ploča na kojoj se upisuju imena rođenih beba…ali nažalost postoje i imena pored kojih piše R.I.P.
    Opet cu ponovit, to se dogada i neizvjesno je od prvog do zadnjeg dana!!!
    Na to moraš biti spremna, a ti si daleko od toga.
    Nabijaš si stres bez veze, besptrebno, zbog toga se ubijaš. Već sam jednom napisala, ali napisat ću opet.
    Bebama srce kuca jako brzo. 140-150 puta u minuti. Hornon koji se luči pod stresom(kortizol) još dodatno ubrzava rad njihovog srca.
    3x razmisli prije nego se krenes ubijat s glupostima 
    Sretno dalje.
    I da, odi na pregled

    Mama🙋🏼‍♀️27
    Tata🙋‍♂️31
    K🧒 💙 09/21
    Baby boy👶 💙 28.11.2023. ⏳️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mom2One

    Mom2One

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Ja mislim da ću ipak preskočiti svoj prvi pregled za sutra… moji su me nagovorili da ipak ne idem… tako daaaa… vidjet ću još… šta vi mislite 7+1 je dobro vrijeme za odlazak na prvi pregled ili da pričekam još tjedan dana ?


    Ma naravno da je u redu. Tada bi se vec trebalo sve lijepo vidjeti i ti bi bila na miru. Ovako ako odugovlacis samo si stvaras dodatan stres, a on nije pozeljan ni za tebe ni za bebicu.
    Ako nesto nedaj Boze nije u redu, najbolje da se vidi na vrijeme. U suprotnom ces, nadamo se, svoju malu mrvicu vidjeti kako lijepo titra. Neka ti to bude poticaj. I tvoje zdravlje naravno. 
    Sretno u svakom slucaju. ❤️

    ♂️ 34
    ♀️ 31
    K 👱🏼‍♀️💗 11
    + 7.mjesec 2022.
    15. tjedan - abortus in tractu, kiretaža- baby boy 👶🏻😇👣
    +29.3 🌈❤️
    12.12.2023 baby girl 💗🌈
    [tickerfactory.com]

  • karlica18

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Pia odi na pregled, bolje da znaš odmah da je sve u redu nego da si pod stresom još tjedan dva, stres sigurno nije dobar za bebu.

    Evo ja trebala prosli tj, ali sam bila spriječena i sad nikako da dočekam srijedu, jedva čekam vidjeti da je sve u redu i na svom mjestu.

    Što se tiče spavanja, jao si ga meni. Najbolje spavam oduvijek na trbuhu, sad mi muka jer me sise bole pa spavam na pola trbuhu/boku. Ali da isto se budim na leđima, znam da se još ne trebam brinuti jer sam po svojoj procjeni nekih 6tt, ali da, kad je najbolje nabaviti si trudnicki jastuk? Svi ga hvale da je to preporod kasnije? 

  • Avatar KobraV

    KobraV

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Cure pozdrav! 
    Sretno svima na pregledima. ❤️❤️❤️
    Imam pitanje za Vas. 
    Naime suprug i ja bi željeli otići na odmor krajem lipnja \početkom srpnja i to ili na Maltu, Cipar, Grčku… Što će nam se najviše dopasti u trenutku odluke.
    Vaša iskustva? Je li koja od Vas bila tokom trudnoće na nekom takvom putovanju ili namjerava ići? Je li uopće to pametno? 🧐
    Trudnoća prolazi u najboljem mogućem redu bez ikakvih simptoma.
    … 
    ❤️

    14.02. ZM🩸
    20.3. ➕✅
    🎀 It's a GIRL!!!👧🏻❤️21.11.❤️
    ❤️𝓞𝓾𝓻 𝓰𝓻𝓮𝓪𝓽𝓮𝓼𝓽 𝓵𝓸𝓿𝓮.❤️

    🤰🏻37
    👨🏻34
    [tickerfactory.com]

  • Joćolina

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Ja mislim da ću ipak preskočiti svoj prvi pregled za sutra… moji su me nagovorili da ipak ne idem… tako daaaa… vidjet ću još… šta vi mislite 7+1 je dobro vrijeme za odlazak na prvi pregled ili da pričekam još tjedan dana ?


    Ženo, nemaš što čekati. Ja sam dosad već tri odradila pregleda, prvi sa 5 tj iz straha jer sam u vrijeme začeća bila na magnetu i dobila kontrast direktno u zglob kuka. sljedeći pregled imam 12.6. i odbrojavam do tad jer mi je to predugo za čekati 
    odi, bit ćeš mirnija.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jana25

    Jana25

    Broj poruka: 1253

    Prijavi adminu

    KobraV

    Cure pozdrav!
    Sretno svima na pregledima. ❤️❤️❤️
    Imam pitanje za Vas.
    Naime suprug i ja bi željeli otići na odmor krajem lipnja \početkom srpnja i to ili na Maltu, Cipar, Grčku… Što će nam se najviše dopasti u trenutku odluke.
    Vaša iskustva? Je li koja od Vas bila tokom trudnoće na nekom takvom putovanju ili namjerava ići? Je li uopće to pametno? 🧐
    Trudnoća prolazi u najboljem mogućem redu bez ikakvih simptoma.

    ❤️


    Nisam išla avionom  ali sam u cca 27 tjednu u prvoj trudnoci isla autom.
    Stigli smo u hotel i nakon 2 dana se vraćali nazad jer sam cijelo vrijeme osjećala nekakve grčeve, stezanja. Trbuh mi je bio kao kamen.
    Nazvala sam rodilište čisto informativno, rekli su da se spremim i dođem. I šta ćeš, ajmo nazad.
    Ispistavilo se da su pripremni trudovi, odnosno BH kontrakcije. I baš je tad bio miran, bez ikakvih pokreta. Stvarno sam se prepala i uopce nisam uzivala u tom kratkom odmoru.
    Mislim da je kod mene to bio samo bad luck 🤣
    Sad neidem nigdje  🤣
    Ne znam koliko ćeš tad biti trudna, izračunaj si. Znam samo da se pred kraj trudnoće ne preporučuje letenje zbog tlaka

    Mama🙋🏼‍♀️27
    Tata🙋‍♂️31
    K🧒 💙 09/21
    Baby boy👶 💙 28.11.2023. ⏳️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ens

    Ens

    Broj poruka: 178

    Prijavi adminu

    Cure koje ste pisale o jastuku za trudnice..ja sam ga vec kupila u baby centru. Znam da je rano, ali to je meni presavrsena stvar i mislim da cu na njemu i nakon poroda spavati koliko je udoban 😀
    Pia uopce ne mogu vjerovati da razmisljas da ne odes na pregled. Obavezno odi i javi nam se s lijepim vijestima!! 

    👩🏼 31 🧔🏻‍♂️ 35
    5.5.2023 +
    24.5.2023 prvi pregled, imamo ❤️
    Panorama - low risk - stize nam curica 🌸
    Iduci pregled - 5.9.
    OTP 15.01.2024
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.