Vitamini u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kikica

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Nova sam na forumu. Pijem elevit prenatal vitamine tjedan dana i jucer mi se na grudima pojavio osip. Ima li netko iskustva s tim da mu se pojavio od elevita? 

  • Sara25

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Novalac mi nije nikako odgovarao, a niti Pregnital. Od Novalaca neka čudna nervoza i zatvor, a Pregnital samo nervoza. Probala sam od Solgara prenatal i odlične su mi! Nemam nikakvih nus pojava. A navodno se od Solgara bolje apsorbiraju vitamini  u organizam (jer su kapsule malo vece i piju se po dvije na dan). 60 tableta oko 120 kn. Ima 120 tableta za oko 220 kn.

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Kikica

    Pozdrav cure,
    Nova sam na forumu. Pijem elevit prenatal vitamine tjedan dana i jucer mi se na grudima pojavio osip. Ima li netko iskustva s tim da mu se pojavio od elevita?


    Ja sam nedavno imala tešku alergijsku reakciju u obliku urtikarija po cijelom tijelu od elevita, prestani ga uzimati ako već nisi

    [lilypie.com]

  • Kikica

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    petrapp2605

    Kikica

    Pozdrav cure,
    Nova sam na forumu. Pijem elevit prenatal vitamine tjedan dana i jucer mi se na grudima pojavio osip. Ima li netko iskustva s tim da mu se pojavio od elevita?

    Ja sam nedavno imala tešku alergijsku reakciju u obliku urtikarija po cijelom tijelu od elevita, prestani ga uzimati ako već nisi


    Otišla odmah tad bila kod doktorice i takoder tako osip i urtikarija i prestala pit. Sve se povuklo :) Tako da odsad samo prirodno!

  • Duda1001

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Nova sam ovdje, a i trudnoća mi je nova pa imam pitanje vezano za prenatalne tablete :) 15. tjedan mi je i doktor mi je preporučio uzimanje prenatalnih tableta. Do sada sam uzimala aktivnu folnu… Uglavnom, jedini problem mi je to što sve prenatalne tablete sadrže željezo, a ja ga eto imam malo viška :D (prije sam bila uvijek u minusu)
    Pa sad ne znam da samo nastavim sa folnom ili da idem s prenatalnim dalje… u prvom mjesecu bi išla ponovno vaditi krv za kontrolu željeza pa bi onda točno znala situaciju, ali uz sve moguće informacije, ne znam je li predugo čekati do tada za prenatalne… 
    Je li netko imao sličnu situaciju? 

    Hvala! <3

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Duda1001

    Pozdrav! Nova sam ovdje, a i trudnoća mi je nova pa imam pitanje vezano za prenatalne tablete :) 15. tjedan mi je i doktor mi je preporučio uzimanje prenatalnih tableta. Do sada sam uzimala aktivnu folnu… Uglavnom, jedini problem mi je to što sve prenatalne tablete sadrže željezo, a ja ga eto imam malo viška :D (prije sam bila uvijek u minusu)
    Pa sad ne znam da samo nastavim sa folnom ili da idem s prenatalnim dalje… u prvom mjesecu bi išla ponovno vaditi krv za kontrolu željeza pa bi onda točno znala situaciju, ali uz sve moguće informacije, ne znam je li predugo čekati do tada za prenatalne…
    Je li netko imao sličnu situaciju?

    Hvala! &lt;3


    Zeljezo je svima manje vise dobro do nekog 20-tog tjedna, do tada ga beba ne uzima, a onda od 20 tjedna krene dernek, tako brzo ga beba izvlaci. Ja sam zeljezo imala jako visoko do nekog 18 tjedna, oko 18, a onda u 3 tjedna pala na 6…. ja ti savjetujem da sacekas jos malo, provjeris zeljezo jel krenula beba da ga uzima i onda mozes slobodno te vitamine…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar Bachata

    Bachata

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Ja sam u jako ranoj T, možda 5 tjedana a željezo mi je 10 (intervalima su od 8-30) al nije mi doktorica dala tab željeza već je sugerirala da ga prirodno uzimam preko hrane tako da ja samo pijem od solgara Folacin od 400 i to jednu tab u danu. Navodno da mi više od toga ne treba. Naravno uz eutirox svaki dan 1 tabl od 50mg i 1 Andol od 100.
    Za sada je to to. 

    👩‍❤️‍👨33g.,mm 35g.😍
    1 Spontani 5. /2020. 😔
    Eutirox - 1tabl od 50mg dnevno
    Andol 100-1tabl dnevno( 3 mutirajuća gena) folacin 400- 1 tabl dnevno
    Beta ➕ 20.12.2021.g.🤩🙏😇
    Trudnoća termin- 08.08.2022.g.😇🙏👶

  • Avatar lady_dii

    lady_dii

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Pozdrav  ja trenutno radim na trudnoci i ginekolog mi je prepisao Folacin. Ne znam da li je to dovoljno, prije sam pila Merz tablete (zbog kose) koje takoder sadrže folnu, pa nekad pomislim da je bolje da sam ostala na Merz (ili da sam krenula koristiti Novalac) jer uz folnu imaju i dosta drugih vitamina. 

    Kakva su vaša iskustva? 

    👸30 🤴30
    ❤️ 1/22 dobili koronu
    ❤️ 3/22 prvi ➕ ali biokemijska 🙄
    ❤️ 4/22 nove akcije🤞 👣
    ❤️ 21.5. pozitivan test
    ❤️ 14.6. čuje se srčeko 😊
    ❤️ 24.6. dva srčeka 🤗❤️

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Ako uzimaš onaj folacin od 5mg on je itekako dovoljan, to je baš velika doza.. Inače kod folne je uvijek poželjno da je u folat obliku.. On se navodno bolje apsorbira, pogotovo ako netko ima onu mthfr mutaciju.. Neki kažu da je kod planiranja trudnoće dovoljno uzimati samo folat.. Bar tri mjeseca prije začeća i prva 3 mj nakon. Ali vjerujem da nije na odmet ako se uzimaju odma i neki prenatalni vitamini. Tako da je na tebi da odlučiš ili se još koji put konzultiraj sa gin.. Sretno!! 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1121

    Prijavi adminu

    Ja sam uzela Novalac iako mi je od njega bila stolica crna pa sam prestala, pijem zasebno d, c, cink. Ginekolog rekao da bi uzimala dodatno željezo, ali meni je željezo bilo 31 od 30 i to sam mu naglasila tako da ću sad prvo izvaditi krv da vidimo ima li potrebe za dodatnim uzimanjem. 

    👩‍🦰 27g
    🧔32g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.