Izvanmaternična trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    working_mom

    Djevojke, da li je koja bila na kiretazi na Markuru da mi opise svoje iskustvo?


    Evo ja ti upravo opisah sto znam na temi spontani pobačaj.

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Bruna257

    Bruna257

    Broj poruka: 1581

    Prijavi adminu

    Dižem… Cure koje ste imale vanmaterničnu, da li je koja imala prisutne bolove u ramenu? Smirite me 🤞🙏🙏

    .. what doesn't kill us, makes us stronger…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • XOXO

    Broj poruka: 586

    Prijavi adminu

    Bruna257

    Dižem… Cure koje ste imale vanmaterničnu, da li je koja imala prisutne bolove u ramenu? Smirite me 🤞🙏🙏


    Bilo bi najbolje da odes vadit betu. Ako se pravilno dupla sigurno nije vanmaternicna. Sretno ❤️

    👶 - 2011.
    Papa, brisevi, kks - 01/2021 ✅
    👼 - 16tt inducirani+ kiretaza - 04/2021
    ➕ 06/21
    08/21 Nipt uredan 💗

    [lilypie.com]

  • just.angel

    Broj poruka: 0

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima…
    Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom o vanmaterničnoj trudnoći. 
    Radili smo na bebi oko godinu dana te sam 1.8 napravila test koji je pokazao jako,jako slabu crtu, odlučila sam ponoviti test nakon 2 dana međutim u međuvremenu mi je stigla menstruacija te sam prekrižila trudnoću.
    Tri dana nakon završetka ciklusa ponovno sam počela krvarit, kroz koji dan dobila jake bolove u trbuhu, točnije na  lijeva strana.
    Odlazim u bolnicu gdje mi vade krv beta je oko 12 900 znači trudnoća je u pitanju ( 5 tjedana )
    Međutim plod se nalazio u lijevom jajovodu, 16.8 sam bila hitno operirana ( laparoskopija)  te sam tri dana provela u bolnici, puštena s betom 3400.
    Nakon 10dana kontrola bete gdje se vidi da je ona opet počela rast 4700.
    Vjerovatno operacija nije dobro prošla jer mi jajovod nije izvaden pa je ostalo još nešto tkiva zbog čega dobivam inekciju MTX.
    Zanima me koliko je vama prošlo vremena da je beta došla na 0, dali ste imale kakvih nuspojava nakon MTX te nakon koliko ste počele opet radit na bebi.?
    Hvala unaprijed 🤗

  • Mini21

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Poudrav curke! Ja sam u petak 16.9 i u subotu 17.9 napravila pozitivan test za trudnocu. U nedjelju sam prokrvarila, ponedjeljak je bilo dosta obilno i  ginekolog je rekao da je to menstruacija i da trudnoce nema nigdje. Betu sam napravila u utorak 19.9 koja je iznosila 60.7, ponovno radim betu 22.9 173.6. Posalje me ginekolog u bolnicu da vidim sto ce tamo reci posto sumnja na vanmaternicnu. Medutim, nista. Nista se ne vidi, vidi se neka crta na lijevom jajniku 7mm, ali opet je prerano da bi se ista reklo. Kaze vjerojatno vanmaternicna trudnoca, a u dijagnozi pise biokemijska. Iduca kontrola za 5 dana. Kazu ako cu imat bolove i krvarenje hitno u bolnicu. Za sada je sve uredu, krv se pojavi kad se obrisem i povremeni grc na lijevoj strani. E sad, mene zanima da li je netko imao ovako nesto. Ovo mi je prva trudnoca i imam 24 godine. Svasta sam procitala i isprepadala se, zato vas molim za neke savjete i iskustva. Hvala! 

  • almaa

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Isli smo na vantjelesnu oplodnju 12 dan sam radila betu i bila je 58, zatim na 14 dan beta je bila 61.. Iz klinike su mi rekli da prekinem sa terapijom i da bi trebala dobiti kroz par dana…  Medjutim mene je strah vanmatericne trudnoce, imam samo bolove u donjem dijelu stomaka ali ni slicne onima kao pred menstruaciju.. Zanima me kakve su vase bete bile kod vanmatericne.. Hvala 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.