Izvanmaternična trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ivana76

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    pozzz svima,ja sam prije mjesec dana imala vanmaternicnu trudnocu,u petrovoj sam lezala deset dana.Doktori su cekali neko cudo,dosla sam s jakim bolovima u lijevom dijelu trbuha plod se nije vidio,ali oni su bili uvjereni da je to jos rana trudnoca.Uglavnom da skratim na kraju mi se lijevi jajovod u kojem je bio plod(velicine palca,tako pise u otpusnom pismu)rasprsnuo doslo je do unutrnjeg krvarenja,i morala sam na hitnu laparaskopsku operaciju,izvadili su mi lijevi jajovod.jeli imao tko slicnih iskustva?

    ivana

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1430

    Prijavi adminu

    Nemam baš takvo iskustvo, ali je mene dr pogledala već s 5 tjedana trudnoće jer sam imala bolove. Provjerila je da li je dijete u maternici i pregledala mi je jajovode i bilo je sve ok. Bolovi su se javljali zbog mioma. Malo mi je čudno da te nisu detaljno pregledali uzv prije a ne čekali da se beba razvije…ja sam dobila dojam da je to jasno vidljivo na pregledu. Opasno je pustiti da se plod razvija u jajovodu, ne kužim te doktore i to još Petrova…Uglavnom, jako mi je žao da ti se to dogodilo.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • ivana76

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    draga Mary,tu vecer kada sam zavrsila u Petrovoj doktorica koja me je pregledala rekla je da sumnja na vanmaternicnu,ali da zbog mojih neredovitih ciklusa misli da je to jos mozda prerano da se vidi.radili su mi betu koja je iznosila 785,ujutro me je pregledao ginekolog Radakovic i Strelec,to je bio petak u nedjelju sam opet radila betu povecala se samo za sto,znaci 885 u pon mi je ginekolog Radakovic rekao da iskljucuje vanmaternicnu i u srijedu je doslo do naglog pogorsanja i hitne operacije.kako to oni nisu vidjeli i ja se pitam,jer postoji injekcija kojom se plod moze ocistit,da su na vrijeme primjetili ovako sam ja ostala bez jednog jajovoda:(

    ivana

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1430

    Prijavi adminu

    Meni se čini da bi plod veličine palca trebao biti vidljiv…osim toga opasno je po život ostaviti vanmaterničnu trudnoću netretiranom. Još jednom…stvarno mi je žao.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • zeky2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ja sam prije mjesec dana imala laparoskopiju. odstranjen plod (6+6) i dio jajovoda. sreća u nesreći što kod mene nije došlo do prsnuća jajovoda. uglavnom grozno iskustvo. :-(

  • Danijela1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim pomoc ,ovako imam redovne mjesecnice a nalaz krvi mi je jucer pokazao beta hcg 24 ,je li se kome to dogodilo?hvala

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Draga Ivana,
    Zao mi je radi tvog iskustva !
    Nisam ni znala da Radakovic radi u Petrovoj jos uvijek….ako mislimo na istog…
    Koji si tjedan T bila?? Na kojem odjelu si lezala? 
    Inace, se sve manje od bete koja iznosi manje od 1000 apsolutno nista ne vidi na uzv, ni GV a kamoli plod. Na uzv se naravno ne moze vidjeti da li je plod tj.GV smjestena u jajovodu. Rijetko kad se vidi, ako se mozda smjesti um egdje kod usca jajovoda koje se jos donekle moze vidjeti na uzv…

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Daca Daca Macinkovic

    Molim pomoc ,ovako imam redovne mjesecnice a nalaz krvi mi je jucer pokazao beta hcg 24 ,je li se kome to dogodilo?hvala


    Koliko ti M kasni?? To je pozitivna beta sto bi znacilo T ali je jako niska…u vrijeme ocekivane M bi trebala biti oko 100…jedino ako nisi prerano vadila betu pa je zato tako niska.

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Ivana,
    Ne znam da li u Petrovoj koriste te injekcije?? U pravilu da, mogli su ako koriste ali vjerovatno su smatrali da je rano jer beta nije bila visoka. Nekim curama je beta i oko par tisuca prije nego se rasprne jajovod. A onda tada sigurno znaju da je vanmatericna u pitanju jer s betom od par tisuca se nesto mora vidjeti u maternici

    [lilypie.com]

  • Allegra36

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Hej cure ako nekom pomogne moje iskustvo,odmoc nece vjerovatno. 
    24.12.2016 sam zavrsila u bolnici. Tome je predhodilo saznanje u ponedjeljak 19.12 da sam u drugom stanju,isti taj dan sam imala manje krvarenje,dali mi duphastone. Krvarenje se primirilo,nisam imala nikakve bolove,vrlo malo kao kad ovulirate. Vadila betu 3 puta koja se nije duplala kako spada,i u subotu ujutro na badnjak otisla sam opet na hitnu od straha ne od smetnje,i vidjeli su vrlo rano na utz da se radi o vanmatericnoj trudnoci na lijevom jajovodu. Isti dan navecer dakle za badnjak sam laporaskopaki operirana i drugi dan na Bozic poslana kuci.Oporavila sam se odmah,i ostao mi je veliki upitnik iznad glave sto je sa drugim jajovodom,hocu li moc imati djece?! 13.4.2017 sam dobila zadnju menstruaciju i ostala trudna,guram evo 5 mjeseci,nije bajno bilo je komplikacija,drzimo se jos uvjek. Eto cure da znate da se svasta desava i prozivi. Da naglasim da imam 36 godina i da je trudnoca spontana bila u oba puta ne ivf 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.