Izvanmaternična trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Momofprincess

    Momofprincess

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozz cure…evo da i ja napisem svoje iskustvo..rodila sam 1.11.2017. prekrasnu zdravu curicu. I nakon otprilike 6 mj ostala sam trudna (neplanirano)…. Otisla sam ginekologu prvenstveno jer sam imala M koja je bila jako cudna i trajala je skoro 2 tjedna. Prva dva dana je bilo nesto jaaaKo malo na papiru, kad bi se obrisala, zatim je 4 dana curilo nenormalno! I onda svo ostalo vrijeme je bilo kao prva dva dana. Test za T sam napravila drugi dan M i bio je negativan, napravila sam ga zbog sumnje na T i zbog te cudne M prva ta dva dana, mislila sam da je implantacijsko. Buduci je test bio negativan i 4 dana sam curila nenormalno nisam ni pomisljala na T. nakon 10 dana sam otisla ginicu, i to pukom srecom jer sam trebala na put na Uskrsni ponedjeljak, i tu je on vidio na ultrazvuku neko malo zadebljanje ali maternica prazna. Od zadnje normalne M je vec bilo neko vrijeme pa se trrbalo vidjeti bar nesto. Poslao me vadit betu, koja je pokazala T, bas kao i kucni test koji sam napravila cim sam dosla kuci od njega, prijr vadenja bete. Beta nije rasla normalno niti se duplirala kako treba ali je rasla. Na ultrazvuku se nista nije vidjelo, isla sam cak i privatniku na UZV i pregled. Zadnji nalaz i ultrazvuk nakon agonije neznanja koja je trajala 2,5 tjedna, dr je donesao zakljucak da je rijec o vanmatericnoj u uputio me u bolnicu, kako bi obavila laparoskopiju. Doma sam imala bebu od nepunih 6 mj i bilo mi je grozno sto cu bit odvojena od nje. Zvali smo poznanika i rekao mi da sutradan ujutro dodem k njemu u bolnicu, tj u utorak ujutro. Tad je on napravio UZV i tek tada se na ultrazvuku pokazalo na jajovodu nesto. U srijedu sam operirana, izvaden mi je desni jajovod, i u petak sam pustena kuci. Sad sam se oporavila i ginekolog mi je rekao da ove godine niti ne pomisljam na T. Evo proslo je vec 2,5 mjeseca od operacije i ja se osjecam dobro. Najnormalnije mogu zatrudniti  i s jednim jajovodom, tako mi je receno od strane 3 doktora! No u meni i dalje stoji strah sto ako…ako necu moci ili ako se ponovi ista stvar…uglavnom nije lako, nije mala stvar ali prezivi se. Kako god da bude u buducnosti, ja imam kraj sebe prekrasnu zdravu i veselu djevojcicu koja mi znaci sve…vjerujem da Bog svima da priliku! 
    Eto to je moje iskustvo…

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2330

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam pitanje za one koje su prosli kroz vanmaternicnu. 
    Pred tru dana laparoskopski sam operirana, odstranjena oba jajovoda i plod. Do sada sam imala smeckasti iscjedak, a danas sam bas prokrvarila uz tipicne jace menstrualne bolove. 
    Doktor je rekao da se ne iznenadim ako prokrvarim, ali nisu spominjali bolove pa sam se malo prepala, iako je zapravo logicno da ako krvarim i ako se maternica ljusti da me to i boli. 
    Ali za utjehu, od vas koje ste to na zalost kao i ja prosle, jeste li se i vi susrele s takvim bolovima nakon operacije? 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Tonika

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav javljam se da sam i ja možda u sličnoj situaciji kao i vi žene izgleda da imam i ja vanmaterićnu trudnoću moja dr sumnja, beta vađena u ponedjeljak bila 54,8 pa u srijedu 169,1 pa u petak 369 u subotu završila na odjelu oskudno krvi nalazi bete uredni pregled bezbolan i uredan, nemam nikakvih simptoma da nešto nije u redu, u ponedjeljak 16.03.beta 100,9 s trudnoća po kalendaru je 5 tjedana i 6 dana. 

    Tonika

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Tonika

    Pozdrav javljam se da sam i ja možda u sličnoj situaciji kao i vi žene izgleda da imam i ja vanmaterićnu trudnoću moja dr sumnja, beta vađena u ponedjeljak bila 54,8 pa u srijedu 169,1 pa u petak 369 u subotu završila na odjelu oskudno krvi nalazi bete uredni pregled bezbolan i uredan, nemam nikakvih simptoma da nešto nije u redu, u ponedjeljak 16.03.beta 100,9 s trudnoća po kalendaru je 5 tjedana i 6 dana.


    Po ovoj beti koju si navela, meni to ne izgleda da je bila vanmaternicna, nego biokemijska… Jer kod vanmaternicne vrijednosti bete nisu pravilne, niti pravilno rastu… 

    [lilypie.com]

  • BruNa

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Tonika a kakav ti je bio uzv jel ista vidjelo? Kakvo je stanje id subote?

  • Tonika

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ja uopće nemam nikakvih simptoma da nešto nije u redu po čemu mogu znati da je biokemijska trudnoća u petak ovojnica bila 5 milimetara a u subotu 7 milimetara plod se ne vidi niti ne znaju gdje se nalazi u petak opet vaditi betu. 

    Tonika

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Tonika

    Ja uopće nemam nikakvih simptoma da nešto nije u redu po čemu mogu znati da je biokemijska trudnoća u petak ovojnica bila 5 milimetara a u subotu 7 milimetara plod se ne vidi niti ne znaju gdje se nalazi u petak opet vaditi betu.


    Meni se na uzv nije vidjelo nista dok beta nije dosla do 1000, tek onda se vidjela mala GV

    [lilypie.com]

  • Tonika

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Jutros na odjelu dobila uputa u slučaju jakih bolova i krvarenja odmah na odjel a do petka na iglama ovo bi bilo 4 puta od neuspjelih trudnoća ako nije u redu ova trudnoća. 

    Tonika

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Tonika

    Jutros na odjelu dobila uputa u slučaju jakih bolova i krvarenja odmah na odjel a do petka na iglama ovo bi bilo 4 puta od neuspjelih trudnoća ako nije u redu ova trudnoća.

    Nisam pametna, ali kazem ti koliko sam ja upucena ako beta ima pravilno duplanje svakih 48 sati, to je onda dobro smjestena trudnoca, kod vanmaternicne beta ne raste pravilno

    [lilypie.com]

  • Tonika

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Vidiš da je beta pala u petak je bila 369 a jutros 100,9 vidiš da se ne dupla. 

    Tonika

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.