UZV

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    lilica


    ja sam u 22. tt i do sad sam bila na 4 ultrazvuka. ovaj mjesec cu vjerojatno ici dvaput jer idem na 4D a moram i kod doktora na pregled pa mozda bude gledao i na uzv, ne znam jer ga mijenjam pa ne znam kako ovaj radi.. sto znaci previse uzv-a? sad ste me malo zabrinule, jel ovo moje u granicama normale? ne zelim nastetiti bebici zbog vlastitog neznanja 

    Obaveznih je 3 uzv-a u trudnoci, a po potrebi ih se radi vise. Ako nema potrebe za uzv-om ( znaci ako nije rizicna trudnoca itd.) bolje je ne pretjerivati, jer uzv zraci.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Draga lilica,

    vidim da te muči broj uzv-a pa da podijelim i svoje iskustvo jer su i mene tijekom trudnoće morile iste stvari ;) Ja sam redovno bila svaki mjesec na uzv-u + još dodatna 3 zbog laganog krvarenja. Bebica se rodila zdrava i vitalna - sad ima skoro 5 mj i super napreduje. Sigurno je da ne treba pretjerivati ako nema potrebe no isto tako ako postoji potreba za tim pregledima mislim da ih ne treba izbjegavati. Stoga pokušaj se opustiti i ne brinuti previše. Sretno :D

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Moj radi uzv svaki put. I jos sam imala 2 dodatna uzv radi krvarenja. On smatra da pretjerju s panicarenjem oko uzv. Naravno da neces ici svaki tjedan, ali jedno mjesceno kaze da nece stetit nicemu.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    uh kad se razmislim koliko smo za laptopom ili kompjuterom pa koliko oni zrace a manje vise svaki dan smo na njima pa jednom mjesecno ako idemo na ultrazvuk nista ne bude evo moja dva sina veliki zivi i zdravi hvala Bogu jedan ima 10 godina a drugi 3 godine.A svaki put kad sam imala pregled imala sam i ultrazvuk.

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    ok super malo ste me smirile, hvala  mozda me ovaj novi ni ne bude toliko pregledavao s uzv-om, tko zna. zanima me samo do kad se uopce rade ultrazvucni pregledi, do kojeg tjedna prije nego pocnu samo vaginalni?

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Ja sam sa 34 tjedna krenula u bolnicu na preglede i od tada pa do poroda u 40. tjednu imala sam još jedan UZV pregled, mislim da je bio 37. tjedan ili tako nešto. S tim da sam zadnja 2 tjedna svaka 3 dana išla na kontrolu (vaginalni pregled + ctg).

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    paris


    Ja sam sa 34 tjedna krenula u bolnicu na preglede i od tada pa do poroda u 40. tjednu imala sam još jedan UZV pregled, mislim da je bio 37. tjedan ili tako nešto. S tim da sam zadnja 2 tjedna svaka 3 dana išla na kontrolu (vaginalni pregled + ctg).

    Koliko često se ide u bolnicu kad se krene na preglede i ctg,zadnjih mjesec dana??da li je to svagdje isto ili?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    cedevita


    paris


    Ja sam sa 34 tjedna krenula u bolnicu na preglede i od tada pa do poroda u 40. tjednu imala sam još jedan UZV pregled, mislim da je bio 37. tjedan ili tako nešto. S tim da sam zadnja 2 tjedna svaka 3 dana išla na kontrolu (vaginalni pregled + ctg).
    Koliko često se ide u bolnicu kad se krene na preglede i ctg,zadnjih mjesec dana??da li je to svagdje isto ili?

    Ja sam isla od 37. tt svakih tjedan dana, nakon termina, svaka dva dana.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ja bi trebala sad početi pa ne znam..jednom tjedno se ide od 37.tjedna?

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Ja sam u 37. i 38. tj. išla jednom tjedno, a nakon toga sam se počela otvarati pa sam morala dolaziti svaka 3 dana i tako sve do poroda tj. još 2 tjedna. Ne znam da li je to svuda pravilo - ovo je bilo u Petrovoj.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.