Trudnoća na društvenim mrežama

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Drage mame i one koje ce to tek postati, zanima me vase misljenje o dijeljenju trudnickih  detalja na drustvenim mrezama. Tko zna, mozda se koja i prepozna pa apeliram na razumnost u daljnjem djelovanju :D

    Naime, primjetila sam da medu svojim fejs frendicama imam mame koje ne podijele ni jednu svoju muku ili fotku djeteta, dok imam i druge koje sve svoje fejs prijatelje vode kroz cijelu svoju trudnocu. Pritom mislim da svaki detalj trudnoce - od testa, prvog do zadnjeg ultrazvuka, muke po mucninama, zeljama, hemoroidima, zatvorom…nije li to malo too much? 

    Ja sam 15tj trudna, nisam nista stavljala na fejs jer nemam potrebu ljude uvoditi u svoju intimu (i praznovjerje igra ulogu sigurno), no kad se dijete rodi necu mu ni zatamnjivati lice na ponekoj rijetkoj fotki koju cu staviti. 
    -> Da, imam frendicu koja stavlja svom djetetu crnu kockicu na lice kad uploada fotku. Pitam se, cemu je onda uopce stavljas? 

    S druge strane, imam i neke koje stavljaju statuse tipa “joj da mi je ic na wc” i pitam se tko je tu lud?! Trudnoca je posebno stanje i nije sramota biti zatvoren, ali da li za to mora saznati 250 tvojih frendova od kojih je mozda 20 pravih frendova? Shvacam veselje zbog trudnoce, i poriv da se to veselje podijeli sa cijelim svijetom, ali da li bas svaki detalj treba podijeliti sa svim ljudima koje znas i neznas? 
    Onda mame i buduce mame, koja ste vi vrsta? :)

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    hahahahaahahaah baš si me nasmijala : “Pritom mislim da svaki detalj trudnoce - od testa, prvog do zadnjeg ultrazvuka, muke po mucninama, zeljama, hemoroidima, zatvorom…nije li to malo too much? ”
    općenito u životu treba biti umjeren pa tako i na društvenim mrežama…mene iskreno živcira kad me netko siluje sa svojim privatnim životom i najčešće ga stavim na hide… nisam protiv stavljanja slika djece na facebook ali ne slažem se sa stavljanjem golih malih beba ili općenito gole djece.. e pa ja sam doživjela face-u golu krvavu i sluzavu tek rođenu bebu, ma katastrofa, pa to je stvarno intima obitelji i nije joj mjesto na društvenim mrežama

    [lilypie.com]

  • Avatar Ljubav2

    Ljubav2

    Broj poruka: 333

    Prijavi adminu

    haha..bome sam se i ja nasmijala :D na fejsu imam jako bliskih i ne baš bliskih ljudi s kojima naravno ne želim sve dijelit.. ok su mi ovako kad ih vidim ali ništa više… najčešće stavljam neke gluposti na fejs a ne tipa: znate šta mi se sve danas izdogađalo!

    tako da ni trudnoća neće biti online :D

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    ja cu možda ovako koju slikicu trbuščića i tako te vesele stvarčice ali naravno umjereno… mislim da ljude ne zanima da li imam hemoroide, da li imam zatvor ili proljev,da li imam gljivice i tako te prirodne gadarije, koliko puta sam rigala i sta sam sve po putu porigala hahahahaha…pa pucala bi si u glavu 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Silvia

     e pa ja sam doživjela face-u golu krvavu i sluzavu tek rođenu bebu, ma katastrofa, pa to je stvarno intima obitelji i nije joj mjesto na društvenim mrežama

    Ovo je jos gore hahahah
    samo nedostaje live streaming poroda! Ili snimka!
    Ali nisam hajdala nikog tko dijeli sve to - iz ciste znatizelje. Zanima me koliko daleko te zene mogu ici! Jer koliko god mi se zna gaditi, toliko se jos i pitam gdje je kraj i sto je slijedece :)))

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Silvia

     e pa ja sam doživjela face-u golu krvavu i sluzavu tek rođenu bebu, ma katastrofa, pa to je stvarno intima obitelji i nije joj mjesto na društvenim mrežama
    Ovo je jos gore hahahah
    samo nedostaje live streaming poroda! Ili snimka!
    Ali nisam hajdala nikog tko dijeli sve to - iz ciste znatizelje. Zanima me koliko daleko te zene mogu ici! Jer koliko god mi se zna gaditi, toliko se jos i pitam gdje je kraj i sto je slijedece :)))

    ma i ja neko vrijeme pratim čisto iz znatiželje ali kad netko svakih 10 min objavljuje nešto bilo šta i tako cijeli dan, e pa to me baš naživcira i takve maknem…ali da to sam i ja znala komentirati : “pa draga curo gdje je kraj tvojoj gluposti ali ono doslovno NAĐI SI ŽIVOT i ne maltretiraj sve oko sebe”….

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Ja sam tek tamo u 6. mjesecu trudnoce stavila svoju sliku sa trbuhom ali cak se ni ne vidi toliko trbuh tj nije on u prvom planu. Sad znam tu i tamo stavit neke od onih slicica sto mi budu simpaticne :) A mislim da necu slike bebe stavljat na fejs. Mozda napisem kad rodim da sam rodila ili stavim neku slikicu i tako nesto. Nekako sam staromodna po  tom pitanju, ne znam ni sama zasto. Iako mi je preslatko vidit tuđe bebice a vlastito stanje nekako skrivam..

  • Avatar ena2203

    ena2203

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Apsolutno sam protiv. Meni je to jako intimno i dijelim samo s najbližima. Nemam ni puno frendova na fb i uglavnom su mi bliski, ali oni ionako znaju o meni sve što trebaju. Ne volim fotke djece na internetu.

  • Avatar Melly29

    Melly29

    Broj poruka: 332

    Prijavi adminu

    Ja sam sad u 31 tt i stavila prvi put slikicu s trbuscicem samo radi drugih daljnih prijatelja koji zive van hrv da me vide..i to je to.. ali da ima jaaaaako puno buducih majki koji stvarno stvarno svaki detalj stavlja od bolnice svaki dan preglede..kontrole.. mislim da je to stvarno toooo much 

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    vjerojatno su to oni ljudi koji vjeruju u onu “ako nije na fejsu, kao da se nije ni dogodilo.” 

    i ja sam jedna od onih koja ne voli svoje dijete i intimu izlagati svijetu, tako da sam napravila album sa djetetovim slikama koji može vidjeti nekoliko ljudi, uglavnom rodbina koja živi u inozemstvu. 

    a izjave tipa “blažene šljive, mala se napokon pokakala!” me natjeraju da se odlogiram brzinom svjetlosti.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.