Trudnoca

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tajcii

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao zene! Ja sam zadnju men imala 15.10.2020.. znaci sutra sam 6 nedelja..bila sam kod ginekologa i kaze nije dobro ,ne vidi se plod ..i sledece nedelje hoce da mi radi keretazu,a ja ne zelim.. da li moze nesto da mi se desi ako sacekam..? Nemam bolove,ne krvarim i sve je normalno ..drugi put sam trudna. Prvi put sam imala spontani u istom periodu i eto sad opet kazu da ne valjaa.. pomoziter

  • Avatar pupetta

    pupetta

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    tajcii

    Cao zene! Ja sam zadnju men imala 15.10.2020.. znaci sutra sam 6 nedelja..bila sam kod ginekologa i kaze nije dobro ,ne vidi se plod ..i sledece nedelje hoce da mi radi keretazu,a ja ne zelim.. da li moze nesto da mi se desi ako sacekam..? Nemam bolove,ne krvarim i sve je normalno ..drugi put sam trudna. Prvi put sam imala spontani u istom periodu i eto sad opet kazu da ne valjaa.. pomoziter


    Moguce je da se u sestom tjednu ne vidi plod, to je zaista rano, ali bi se svakako trebale vidjeti gestacijska i zumanjcana vrecina. Vide li se one? Ako se i one ne vide, mislim da to znaci da nije doslo do trudnoce. Inace doktori kazu da se do osmog tjedna moze ne vidjeti plod. Ako nisi sigurna, mozda da pricekas jos malo i odes i po drugo misljenje?

    Baby P 03/21 💙

  • Avatar Peppss

    Peppss

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Moj prvi savjet ti je da obavezno mijenjaš doktora 
    Ja sam prije 3 mjeseca bila na kiretaži, vidjela su se dvije gestacijske vrećice, obje nažalost na kraju prazne, dakle bebe se nisu razvijale. Na prvom pregeldu sam bila na 6+3tt, i doktorica mi je rekla da je rano i da ne možemo znati hoće li se to razviti u normalnu trudnoću ili ići prema spontanom pobačaju te me naručila za tjedan dana na idući pregled. Da ti ne pišem sad kilometarski u detalje što još u međuvremenu prošla, ishod je bio kiretaža u 11 tjednu trudnoće. Do tada nisam imala nikakvih krvarenja, a nakon toga sam se (bar fizički) relativno brzo oporavila, menstruacije su se odmah vratile u normalu i “dolje” je sve u redu, dakle to što sam čekala do 11 tjedna s kiretažom po preporuci doktora nije imalo nikakve posljedice ili upale. 
    Moj drugi savjet je da obavezno odeš po drugo mišljenje jer iako je moja situacija završila tako kako je, tijekom nadanja da će sve biti u redu sam pročitala hrpu priča žena koje su dobile iste upute da isto ako i ti idu na kiretažu, čak čula od poznanice da je već imala zakaznu kiretažu, prijavila se u bolnicu i pred sam zahvat su joj za svaki slučaj radili ultrazvuk i malo srčeko joj je kucalo i sve je na kraju bilo u redu. Čak sam i na svim mjestima gdje sam čitala piše da se ta dijagnoza - blighted ovum - kada se na ultrazvuku vidi samo gestacijska vrećica ali ne i plod, ne bi smjela postavljati prije 9 tjedna trudnoće!
    Ne želim ti davati lažnu nadu, sama sam to prošla i znam koliko boli ali mislim da je u 6 tjednu stvarno prerano da ti se doktor uopće usudi reći da ideš idući tjedan na kiretažu, grozno, stvarno nemam komentara…. meni i mojim bebama su dali prilike do 10 tjedna i tek tada su rekli da moram na kiretažu, ja sam bila u bolnici u slavonskom brodu i rekli su mi da do 10 tjedna u pravilu nije za mene opasno to što nije krenuo spontani.
    Svakako odbij kiretažu i traži dugog doktora, držim fige za tebe i tvoju mrvicu!

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.