Trudnička ambulanta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ninina22

    ninina22

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Pozdrav meni je termin 16.7 i isto planiram roditi u Merkuru. Ja cu drugi tjedan biti trudna 27 tjedana, i zanima me kad kreću pregledi u bolnici?

    Najljepši dani u životu svake žene - http://trudnoca22.blogspot.com/ [trudnoca22.blogspot.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    ninina22


    Pozdrav meni je termin 16.7 i isto planiram roditi u Merkuru. Ja cu drugi tjedan biti trudna 27 tjedana, i zanima me kad kreću pregledi u bolnici?

    Ovisi dosta o tvom doktoru, mene je moj poslao prvi puta sa punih 37 tjedana. Razgovaraj s ginicem o tome na sljedecem pregledu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar ninina22

    ninina22

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    venera


    Vidjela sam da nema ove teme na forumu, a imam jedno pitanje vezano za trudničku ambulantu bolnice Merkur. 
    Dakle, bila sam gore dva puta na uzv na zahtjev moje doktorice, prvi put zbog mjerenja bebe, a drugi put na kontroli. Svaki put je bio drugi ginekolog. Oba su me pitala zašto sam došla. Osjećala sam se glupo, šta ja znam zašto me poslala. Ovo mi je prva trudnoća i mislila sam da je normalno da me šalje u bolnicu na pregled. Inače, trudnoća je uredna. S bebom sve u redu. Za vrijeme pregleda bio je 30 TT.
    Očekivala sam da će mi pokazati bebu na monitoru, dati sliku i možda neki savjet, ali ništa. Samo sam dobila nalaz i to je to. Baš sam se razočarala. Znam da imaju puno pacijenata i da lete na sve strane, ali ipak sam očekivala mrvicu više. Pogodilo me i to kad sam prvi put došla, pa me sestra pitala koja mi je ovo trudnoća, ja kažem druga. Prvi je bio spontani. A doktorov komentar: - ma možete iskreno reći da ste namjerno napravili abortus. 
    Dakle, pitanje je kakva su vaša iskustva na pregledima u trudničkim ambulantama po bolnicama? Šta se može saznati kod njih? Hoću se pripremiti, da ih sljedeći put bombardiram s pitanjima. Neće me se riješiti za dvije minute! 
    Evo ja sam rodila na Merkuru, prva trudnoca, prvi porod. U trudnicku ambulantu sam isla na kontrole od 37 tt. I ja sam prvi put bila malko razocarana odnosom, ali poslije sam znala kaj me ceka. Htjeli ili ne u trudnickim ambulantama se pregledi obavljaju kao na traci i tu ne mozes puno napraviti, nazalost.
    Ne znam koji su te doktori zapali. Ali ovo su moja iskustva sa nekima:
    1. kontrola dr. Leder - hladan, pomalo bezobrazan i uzasno grub pri pregledu
    2. i 3. kontrola dr. Skalak - pristojan, uljudan, njezan pri pregledu, mozes ga sve pitati
    4. kontrola dr. Stasenko - divna doktorica, kod nje sam najduze bila na pregledu, temeljita, njezna, ali mene je i malko uplasila jer puse i na hladno
    Sestre su mi sve bile divne.
    Na dan kad sam rodila isto sam isla na kontrolu, ali u radjaonu jer je bila nedjelja. Pregledao me, a na koncu i porodio, divan mladi doktor, dr. Zunec, uz njega je bio dezuran i dr. Roki, ne znam koliko strucan jer me nije nikada pregledavao, ali veliki zafrkant i veliki covjek.
    Ako te jos sto zanima, samo pitaj. :-)

    I ja planiram roditi na Merkuru, pa me zanima da li se od 37 tjedna krece na preglede u bolnicu ili i ranije. Zanima me opcenito o porodu kako ti jee bolo i sl:)

    Najljepši dani u životu svake žene - http://trudnoca22.blogspot.com/ [trudnoca22.blogspot.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    ninina22


    ProudMomy


    venera


    Vidjela sam da nema ove teme na forumu, a imam jedno pitanje vezano za trudničku ambulantu bolnice Merkur. 
    Dakle, bila sam gore dva puta na uzv na zahtjev moje doktorice, prvi put zbog mjerenja bebe, a drugi put na kontroli. Svaki put je bio drugi ginekolog. Oba su me pitala zašto sam došla. Osjećala sam se glupo, šta ja znam zašto me poslala. Ovo mi je prva trudnoća i mislila sam da je normalno da me šalje u bolnicu na pregled. Inače, trudnoća je uredna. S bebom sve u redu. Za vrijeme pregleda bio je 30 TT.
    Očekivala sam da će mi pokazati bebu na monitoru, dati sliku i možda neki savjet, ali ništa. Samo sam dobila nalaz i to je to. Baš sam se razočarala. Znam da imaju puno pacijenata i da lete na sve strane, ali ipak sam očekivala mrvicu više. Pogodilo me i to kad sam prvi put došla, pa me sestra pitala koja mi je ovo trudnoća, ja kažem druga. Prvi je bio spontani. A doktorov komentar: - ma možete iskreno reći da ste namjerno napravili abortus. 
    Dakle, pitanje je kakva su vaša iskustva na pregledima u trudničkim ambulantama po bolnicama? Šta se može saznati kod njih? Hoću se pripremiti, da ih sljedeći put bombardiram s pitanjima. Neće me se riješiti za dvije minute! 
    Evo ja sam rodila na Merkuru, prva trudnoca, prvi porod. U trudnicku ambulantu sam isla na kontrole od 37 tt. I ja sam prvi put bila malko razocarana odnosom, ali poslije sam znala kaj me ceka. Htjeli ili ne u trudnickim ambulantama se pregledi obavljaju kao na traci i tu ne mozes puno napraviti, nazalost.
    Ne znam koji su te doktori zapali. Ali ovo su moja iskustva sa nekima:
    1. kontrola dr. Leder - hladan, pomalo bezobrazan i uzasno grub pri pregledu
    2. i 3. kontrola dr. Skalak - pristojan, uljudan, njezan pri pregledu, mozes ga sve pitati
    4. kontrola dr. Stasenko - divna doktorica, kod nje sam najduze bila na pregledu, temeljita, njezna, ali mene je i malko uplasila jer puse i na hladno
    Sestre su mi sve bile divne.
    Na dan kad sam rodila isto sam isla na kontrolu, ali u radjaonu jer je bila nedjelja. Pregledao me, a na koncu i porodio, divan mladi doktor, dr. Zunec, uz njega je bio dezuran i dr. Roki, ne znam koliko strucan jer me nije nikada pregledavao, ali veliki zafrkant i veliki covjek.
    Ako te jos sto zanima, samo pitaj. :-)
    I ja planiram roditi na Merkuru, pa me zanima da li se od 37 tjedna krece na preglede u bolnicu ili i ranije. Zanima me opcenito o porodu kako ti jee bolo i sl:)

    Draga ninina22,
    kada ces krenuti u trudnicku ambulantu na kontrole, to dosta ovisi i tvom doktoru i kakva ti je trudnoca. Moj ginic je procjenio da nema potrebe da krenem prije, jer u bolnici na svakom pregledu cackaju po tebi, a po njemu vaginalne preglede treba svesti na minimum u trudnoci.
    Osoblje ne porodu mi je bilo odlicno, prod je trajao sve skupa 10 sati. Bila sam jedina rodilja koja je taj dan radjala i svi su mi se puno posvetili. Imam samo lijepe rijeci za cijelu ekipu na porodu. Ono sto je meni bilo traumaticno jest boravak u bolnici poslije, da sam mogla odmah kuci, bila bih puno sretnija. Ali ostali smo samo 3 dana, mali nije dobio zuticu i sve je bilo ok, pa smo mogli doma nakon 3 dana. Pri prijemu u bolnicu su me odmah pitali zelim li epiduralnu i dobila sam ju bez problema, iako je bila nedjelja (neke zene kazu da na nedjelju ili praznik u nekim bolnicama nisu mogle dobiti). Ako imas jos pitanja, samo reci. Kada ti je termin?
    Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Kokolina vidjela sam tvoju poruku na temi pregledi u ta , ali klokanica je stavila ovu stranicu posto je isti naslov . Kazes lijepo se nacekas, meni mama inace radi gore kao medicinska sestra ali na drugom odjelu. Isto mi je parking bio uf, jedva jedno mjesto slobodno. Znaci mogu i tako sto prvo obavim pa onda dalje…mislim da cu oko 10 tak bit gore. Jel ti se bebica dobro okrenula za porod?

    zebrica

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    ima li ovdje mama iz osijeka?????

    DOCKY

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Zebrica


    Kokolina vidjela sam tvoju poruku na temi pregledi u ta , ali klokanica je stavila ovu stranicu posto je isti naslov . Kazes lijepo se nacekas, meni mama inace radi gore kao medicinska sestra ali na drugom odjelu. Isto mi je parking bio uf, jedva jedno mjesto slobodno. Znaci mogu i tako sto prvo obavim pa onda dalje…mislim da cu oko 10 tak bit gore. Jel ti se bebica dobro okrenula za porod?

    ovaj put se bebica okrenula glavom još prije 30.tj, tako da ovaj put čekam vaginalni porod .
    ako slučajno dođeš ranije, ili ja još budem čekala oko 10 sati, vidiš moju slikicu na profilu pa me budeš prepoznala 

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Super onda, i ti ideš kod dr.kosec ?
    Moze, ja sam ti crna, ako me propoznas, budem pogledala tvoju sliku, pa cu vikat kokolina s klokanice 

    zebrica

  • Avatar kums

    kums

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    trebam roditi 23.11. a kad idem u TA s koliko tjedana????

    big girls don't cry…………………………………………………………………………………………….
    ……………………..they eat :D

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Zebrica


    Super onda, i ti ideš kod dr.kosec ?
    Moze, ja sam ti crna, ako me propoznas, budem pogledala tvoju sliku, pa cu vikat kokolina s klokanice 

    pa meni ti je do sad svaki četvrtak bila dr. vesna gall. a sad ćemo vidjeti….
    samo ti viči, a ja ću se smijati  

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.