Tlak u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ipak ne moram ici ponovo na secer..jeee  al da sam se malo vise udebljala odmah bi me ponovo slali na vadjenje secera..prvi put mi je bio o.k!sretno curke-žene! 

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Gornja vrijednost kod koje se morate uzrujavati je 150/90. Tako da mamice samo smireno

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Kod mene je tlak abnormalno nizak. Iako se oduvijek borim s niskim tlakom, danas su mi izmjerili 82/51, što je ravno za hitnu, a i šećer mi je užasno nizak-2,9 do 3,1. No sada jedem dosta kruha (kako imam hipoglikemiju, moram) i onda se tlak popne na 110 sa 68. I dalje ne ide. Imam vrtoglavice, a i užasno mi se spava, iako sam u 8. tjednu. Kako će tek biti s velikim trbuhom…

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Antonio-znači da imamo iste probleme s tlakom… Inače mi u zagušljivim prostorijama naraste na 120 sa 80… pa me zezaju da moram boraviti u njima, a meni je muka. Prekjučer sam se umalo srušila u tramvaju, no mama je bila sa mnom pa je sve dobro završilo! Čuvajte se, sve će biti u redu!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Igorovabebacica evo ja ti citav zivot mucim muku sa tim tlakoom uh a u zadnje vrjeme ne usudim se sjest za volan jer samo od jednom se srusim kao kruska,tako da sve moram cekat muza joj a na to nisam navikla pa ludim muski su uvjek u trku i svaka trgovina im smeta.

  • ogica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Meni je ovo druga trudnoća i imam isti problem… Na prvom pregledu od uzbuđenja i straha tlak mi je skočio na 150/70 i doktor me toliko uplašio na toliko pregleda poslao koji su svi bili uredni nalazi, i kod kuće mjerim neprestano tlak koji je je uvijek oko 110/60 ovih dana i niži (sada sam 27.tjedan),ali imam problem što svaki put kad dođem k njemu ubije me psihički u pojam s tim tlakom kao da mi ne vjeruje,čak sam mu nosila i svoj tlakomjer da se uvjeri da je ispravan. Već sam umorna od toga…jer mi se trudnoća samo oko toga vrti i neki puta kad tako dođem od njega treba mi dva dana da dođem k sebi da ga doma opušteno izmjerim…više nigdje ne mogu da vidim tlakomjer odmah mi skoči tlak…malo sam se izjadala …hehe

  • Kristinchitza13

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Evo meni danas isti taj proglem. Prošli put sam došla pješice na pregled i tlak mi je bio povišen 150/85, a kad sam ga isti dan dva-tri sata kasnije mjerila buo je 110/75. Danas na kontroli opet tlak 155/100, al svaki put kad uđem kod ginekologinje u ordinaciju srce mi hoće na nos izaći koliko nabija. I tako od prvog pregleda, međutim, tek mi se zadnja dva puta tako na tlaku vidjelo, dotad mi je bio 130/75 svaki put. Sad moram mjeriti doma dvaput dnevno. 
    Također me dr. danas naplašila i napala s tim tlakom i zbog kilograma i svega da mi je došlo da plačem još dok sam kod nje bila (btw, ovo mi je prva trudnoća, tako da možete misliti kako mi je kad me tako napadne) i valjda je frajerica u tom momentu skontala da je možda malo pretjerala jer me pitala Pa jesi nervozna? A ja joj rekla Reko sad jesam. I tek onda me išla primiriti i objasniti mi da se zna dogoditi ženama u trudnoći da se tlak povisi, da možda imam sindrom bijele kute blabla. Dala mi ke tablete za tlak i obavezno moram dva tjedna mjeriti dvaput dnevno tlak i moram na dijetu. Ja evo još nisam došla sebi od pregleda, nisam se dugo ovako jadno osjećala. :( :'(

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Kristina Pletikapić

    Evo meni danas isti taj proglem. Prošli put sam došla pješice na pregled i tlak mi je bio povišen 150/85, a kad sam ga isti dan dva-tri sata kasnije mjerila buo je 110/75. Danas na kontroli opet tlak 155/100, al svaki put kad uđem kod ginekologinje u ordinaciju srce mi hoće na nos izaći koliko nabija. I tako od prvog pregleda, međutim, tek mi se zadnja dva puta tako na tlaku vidjelo, dotad mi je bio 130/75 svaki put. Sad moram mjeriti doma dvaput dnevno.
    Također me dr. danas naplašila i napala s tim tlakom i zbog kilograma i svega da mi je došlo da plačem još dok sam kod nje bila (btw, ovo mi je prva trudnoća, tako da možete misliti kako mi je kad me tako napadne) i valjda je frajerica u tom momentu skontala da je možda malo pretjerala jer me pitala Pa jesi nervozna? A ja joj rekla Reko sad jesam. I tek onda me išla primiriti i objasniti mi da se zna dogoditi ženama u trudnoći da se tlak povisi, da možda imam sindrom bijele kute blabla. Dala mi ke tablete za tlak i obavezno moram dva tjedna mjeriti dvaput dnevno tlak i moram na dijetu. Ja evo još nisam došla sebi od pregleda, nisam se dugo ovako jadno osjećala. :( :'(


    Trazi iduci put da ti nakon pregleda izmjeri tlak, ako treba nakon pregleda sjedni malo u cekaonici i smiri se pa onda samo nek ti tlak provjere. 
    Kome nebi skocio od takvog napadanja i plasenja, zbilja nisu normalni

  • Kristinchitza13

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Kristina Pletikapić

    Evo meni danas isti taj proglem. Prošli put sam došla pješice na pregled i tlak mi je bio povišen 150/85, a kad sam ga isti dan dva-tri sata kasnije mjerila buo je 110/75. Danas na kontroli opet tlak 155/100, al svaki put kad uđem kod ginekologinje u ordinaciju srce mi hoće na nos izaći koliko nabija. I tako od prvog pregleda, međutim, tek mi se zadnja dva puta tako na tlaku vidjelo, dotad mi je bio 130/75 svaki put. Sad moram mjeriti doma dvaput dnevno.
    Također me dr. danas naplašila i napala s tim tlakom i zbog kilograma i svega da mi je došlo da plačem još dok sam kod nje bila (btw, ovo mi je prva trudnoća, tako da možete misliti kako mi je kad me tako napadne) i valjda je frajerica u tom momentu skontala da je možda malo pretjerala jer me pitala Pa jesi nervozna? A ja joj rekla Reko sad jesam. I tek onda me išla primiriti i objasniti mi da se zna dogoditi ženama u trudnoći da se tlak povisi, da možda imam sindrom bijele kute blabla. Dala mi ke tablete za tlak i obavezno moram dva tjedna mjeriti dvaput dnevno tlak i moram na dijetu. Ja evo još nisam došla sebi od pregleda, nisam se dugo ovako jadno osjećala. :( :'(

    Trazi iduci put da ti nakon pregleda izmjeri tlak, ako treba nakon pregleda sjedni malo u cekaonici i smiri se pa onda samo nek ti tlak provjere.
    Kome nebi skocio od takvog napadanja i plasenja, zbilja nisu normalni


    Danas mi je tako mjerila poslije i odsjedila sam malo. Evo sad popodne (poslije proplakanog dana jer me dr. istresirala do jaja) tlak 130/80. Da prostite, jebe lud zbunjenog.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.