Tlak u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • taychy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Drage buduce mamice!
    Dali i vi imate tremu kod svakog pregleda? mene uhvati trema i odma mi skoci tlak. Doma mi se krece od 118/130/75
    a kad odem na pregled
    bude 140/150/75

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    To se i meni znalo dogadjati, pogotovo na kraju trudnoce kada sam krenula u bolnicu na preglede. Dok bi cekala u onom zagusljivom hodniku ponekada i dosta dugo, copila bi me i treba i bilo mi je vruce i uvijek sam imala vislji tlak nego doma. Na svakom pregledu u bolnici sam ih na kraju molila da me hospitaliziraju jer sam znala da mi je tlak samo tamo takav. Pokusaj se smiriti koliko god mozes. Sretbo!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    To je normalno, samo treba sestrama napomenuti da znaju zbog čega je tlak veći. Sad ste me podsjetile da ću morati u Merkur na preglede. Dok se popnem na ono brdo mislim da će mi tlak biti na 200 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    E taj sam problem i ja imala :-). Uvijek bi me sestra poslije mjerenja tlaka pitala, jeste vi hodali do ovdije ili? :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • taychy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    hvala mamice,sad mi je lakse da nisam jedina!=))

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    O, definitivno nisi jedina.
    Ja došla na prvi pregled, ono gornji tlak 150, jao!
    Isto rekla da imam tremu, a onda sam dobila i strah od straha tj.samo razmišljala kakav će mi tlak nadalje biti.
    A bio je svakakav.
    I u ambulanti i u bolnici.
    Najbolji bio na pregledu pred porod jer tada ne razmišljaš o tlaku pošto imaš većih muka!
    Uvijek naglasi da imaš tremu i mjeri tlak kod kuće!

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    To se i meni događalo! Inače sam imala dosta nizak tlak, a na svakom pregledu je bio  najmanje 140! 
    Ali sam im objasnila kakva je inače situacija s mojim tlakom pa se sestra smijala da imam “sindrom bijele kute” :)

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    moj je tlak bio jutros 70 sa 50 uzas jako jako nizak ali mi je rekla da pazim da ne radim nagle pokrete

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    tako je i meni bilo na pregledu  pitala me sestra jel mi i inace tako visok tlak a meni je inace bas skolski, tako da se nasmijala i rekla da je onda to od uzbudenja 

  • Avatar sepa

    sepa

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja sam u prvoj trudnoci rodila sa dijaagnozom preklamsije. Tlak je skocio prvi put negdi oko 30 tj a u bolnici završila u 33 i inducirali porod u 34. Uz tlak su mi jetreni enzimi bili preko 60. sve se vratilo u normalu 3 dan od poroda. Sada u drugoj trudnoci tlak mi je povisen vec od 10 tj. (135/85 najveci) i zasad jos nisam na terapiji. Ono sto sam ja naucil iz iskustva kusni tlakomjer je glupost (osim ako nemate onaj pravi kako kod doktor). Sadsam nabavila taj i mirim tala par puta dnevno i vjerujte razlika zna bit i do 20. Tako cure sa tlakom fakat oprezno.Ako vam je povisen u ginekologa, pogotovo ako nije tik sto ste dosetali do njega, kontrolirajte ga stalno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.