Tko planira i radi na bebi- treci nastavak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tami55

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    traveller4life

    Pozdrav svima, nisam aktivna na forumu, povremeno bacim oko na temu koja me zanima. Obzirom da sigurno ima parova koji dugo pokušavaju i svako iskustvo im je dragocjeno, ja ću opisati naše.
    Ja imam 35 godina, muž 36 godina, prva planirana trudnoća (nemamo djece). Počeli pokušavati u travnju. Mjesec i pol dana prije dobitnog ciklusa sam ja uzimala Jadrankinu otopinu, tinkuru imele, cink i omega 3. Cca 3 puta od menge do ovulacije sam popila kombinaciju čaja od maline i vrkute.

    Inače su kod mene ciklusi godinama u dan, ginekolog mi je nakon pregleda rekao da s moje strane ne bi trebalo biti problema. Za muža nismo radili testove.

    Sve do dobitnog ciklusa koji je bio u rujnu (trenutno po mojoj računici 4+2), imala sam svaki mjesec hrpu simptoma. Nijednom se nije uhvatilo. U dobitnom ciklusu jedini simptomi su mala bol bočno u grudima (nisu povećane, samo mala bol se osjetila sa strane) i negdje već 6 dan od ovulacije sam osjetila ujutro blagu mučninu radi čega sam napravila kineski test. Test je pokazao jedva, jedva vidljivu sjenu, nije se moglo ni slikati, ne znam ni sama kako sam je raspoznala. Mislila sam da je to evaporacijska i ignorirala sam je. Međutim, 11 dan nakon ovulacije povraćam 4 puta ujutro i radim novi test, opet kinez i vidno pozitivan. Poslijepodne (ne s prvim urinom) napravim test za rano otkrivanje trudnoća, vidjela se blijeda crta. Idući dan ujutro već je crta bila jako vidljiva.

    Što se tiče implementacije, imala sam smeđi iscjedak dva dana (u dva navrata je bilo i krvi), mislila sam da ništa od svega i da kreće menga jer uvijek dva dana prije menge imam blago krvarenje i točno dva dana prije je krenulo i nakon dva dana više nema ništa.

    Prvi pregled imam za dva tedna, betu nisam vadila.
    Što se tiče odnosa, imali smo ih 4, 2 dana prije ovulacije i na dan ovulacije kad je već prošla (taj dan sam bila na pregledu i potvrđena je ovulacija ujutro).
    Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte danas, bacit ću oko na temu pa se javim.

    Lp svima i sretno.


    Znaci trudna si?🥰👼🏻 Cestitam😊😊 

    Meni M jos nema ali nije panika a i prestala sam umisljati.. svakako dan-dva varira uvijek😄 

    Ja sam imala dva dana prije ocekivane M, malo smedeg iscjedka. Al mislim da ce M poceti jer zna tako biti, a malo sam pod stresom i neka viroza me uhvatila😊 

    Samo nemam pmsa vise ni nista, mozda cak i preskoci ovaj mjesec🙉 

    ❤️

  • Deleted user

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    watson009

    Ameliaaaa daaaaaa!!!! Vidi se zeno !!! Trudna siiiii ♥♥♥♥Prekrasnooo!!!
    Evo dajes mi odmah nadu i vjeru!!!
    Cestitam ti od srca!! Neka produ svi strahovi i da svima uskoro obavijestis radosnu vijest 🙏


    Hvala ti puno puno ❤️❤️❤️❤️ Ne znam sto da ti kazem nemam nikakvih simptoma osim sto imam bol u donjem dijelu ledja i sta jako cesto piskim i to je to stvarno nista posebno ne osjecam. Mozda mi zbog toga jos ne dolazi do glave nzn. Tek sam 10 dan poslije ovulacije tako da je jos jako jako rano pa me malo strah. Ali stvarno bas sad nisam mislila da ce se uhvatiti jer spremam strucni ispit imala sam prvi dio taman 2 dan poslije ovulacije i kontam ma nema sanse nista ovaj put zbog tolike kolicine stresa. I kad eto. Izgleda da su mi stvarno te Femara/Letrozol tablete pomogle.

  • Avatar watson009

    watson009

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    traveller4life

    Svi testovi pozitivni tako da da, jesam. :) Pa izgleda da je izostanak simptoma najbolji simptom. Ja sam ih doslovno sve imala neke mjesece i nikad ništa (jedino ako nije bila biokemijska jer tada nisam imala ove osjetljive kineze za testiranje, oni su mi stigli taman prije ovog ciklusa). Jel nešto od svega toga što sam uzimala zadnjih mjesec dana pomoglo ne znam, zaboravila sam napisati da je muž uzimao cink i magnezij.

    Ja sam isto prehlađena pa sam mislila da je možda povraćanje i radi toga, ali evo, nije. :D


    Hvala ti na detaljnoj rekonstrukciji tvoje situacije ♥ 
    Bas si se potrudila sve napisati, citko i razumljivo! 
    Sretno i cuvaj svoju mrvicu, mi ostale se jos borimo ali biti ce uskoro i nama 🙏♥

    🙎🙇 oboje 31 god.
    u postupku za MPO❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    traveller4life

    Svi testovi pozitivni tako da da, jesam. :) Pa izgleda da je izostanak simptoma najbolji simptom. Ja sam ih doslovno sve imala neke mjesece i nikad ništa (jedino ako nije bila biokemijska jer tada nisam imala ove osjetljive kineze za testiranje, oni su mi stigli taman prije ovog ciklusa). Jel nešto od svega toga što sam uzimala zadnjih mjesec dana pomoglo ne znam, zaboravila sam napisati da je muž uzimao cink i magnezij.

    Ja sam isto prehlađena pa sam mislila da je možda povraćanje i radi toga, ali evo, nije. :D


    Upravo to, meni isto kao svaki mjesec neki simptomi ali nikad nista. Ovaj put i stres i sve i eto dogodilo se. Ja sam muzu kupila maca kapsule od bioandine i pio ih je tu i tamo kad se sjeti vise nije nego je sad nzn je li mu sta pomoglo a ja sam zadnjih mjesec dana pila folat od solgara. I da zanimljivo je da sam prosli ciklus smo imali odnos prije, za vrijeme i poslije ovulacije i nista, a ovaj put doslovno dva puta jednom prije i jednom poslije i zbog toga sam isto mislila ma nema sanse nije se imalo kad uhvatiti

  • Tami55

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Moja sestra je prije nekih mj i po imala sve simptome pmsa, cekala da procuri, imala je jedan dan jake bolove u zelucu bas, povracala kasni navecer.. mislila da je pojela nesto krivo😂 

    Otisla u Englesku i M nije dosla, radila 5 testova svi pozitivni. I sad je vec u 9 tjednu😊🤭👼🏻👼🏻👼🏻

    ❤️

  • Avatar SunnyS

    SunnyS

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    watson009

    Drage moje pa podrska samo frca na sve strane ♥
    Ja vam mogu reci iz vlastitog iskustva da covjeku treba RESET,ja sam to napravila na godisnjem odmoru,pomoglo mi jako jako psihicki.
    Najbitnije sto sam ja naucila od kada radimo na bebi je to da nikada vise niti jednu zenu necu pitati kada ce beba, pitanje koje sam olako shvacala sada i meni para srce.
    Doista,iz srca vam govorim.
    Saljem vam zagrljaje i idemo s ovakvom podrskom iz ciklusa u ciklus,jer kao sto kaze Mirjam ponekad je tesko i od najblizih ljudi ocekivati ovakvo razumijevanje 💜


    Sad si me sjetila.. neki ljudi imaju naviku pitati je li beba bila planirana ili slučajna.. ne znam odakle to. To mi je apsolutno nepotrebno pitanje. Za mene je svako dijete (beba) blagoslov i dar “s neba” kojeg voliš, čuvaš, cijeniš.. dok god si živ. Nije bitno je li slučajno ili namjerno. uglavnom, kako sam ja to čula kao mala, jednom prilikom sam upitala poznanicu kog koje sam došla vidjeti bebu. Ne sjećam se što mi je odgovorila,mali nije bilo ništa ružno. Neki dan se toga sjetim i mislim si kako je to bilo bezvezno pitanje. Srećom pa razmišljam svojom glavom sada i ne pada mi na pamet više.. Da mene to isto netko pita, rekla bih da je svako dijete došlo na svijet s razlogom. Nebitno je li planirano ili neplanirano.

    👸35;
    4/2019 - spontani;
    8/2020 - zadnja M;
    Neredoviti ciklusi
    Gynositol, Prenatal

  • Deleted user

    Broj poruka: 258

    Prijavi adminu

    suuuper cestitaaaam napokon lijepe vijesti, cuvajte se cure

  • Avatar Lindsay

    Lindsay

    Broj poruka: 1362

    Prijavi adminu

    Ima da se ja keksnem u 4 ujutro sutra jer odlazi dragiiiiii…. pocetak je plodnih dana sutra, tek 9dc ali svakako mora biti jedan oprostajni pa daj boze da bude i dobitni, da ga docekam za 5 mjeseci sa stomakom 🤗🤗🤗

  • Avatar Lindsay

    Lindsay

    Broj poruka: 1362

    Prijavi adminu

    Drzite mi fige da plivači izdrže do O barem 2-3 dana neku sačekušu naprave u meni
    P.s. rezultati spermiograma sutra 🤞🤞🤞🤞

  • Avatar Sanjarka88

    Sanjarka88

    Broj poruka: 15651

    Prijavi adminu

    lindsay

    Drzite mi fige da plivači izdrže do O barem 2-3 dana neku sačekušu naprave u meni
    P.s. rezultati spermiograma sutra 🤞🤞🤞🤞


    🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞

    “ S ljubavlju neba stvarao te Bog ”💜💙💙

    [tickerfactory.com]

    🌈 Lista jesenskih beba na 407. Str. 🌈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.