Stitna zlijezda i trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zanima me kako vama vas dr prilagodjava doze letroxa ili euthyroxa u trudnoci…moja situacija je slijedeca.. 
    Zbog prve trudnoce na tsh 2,5 ukljucen mi je euthyrox prije trudnoce, prvo 25 mcg, tsh isi nakon svake kontrole, pa prilagodjavala par dana 25 par dana 50 nista ali ja ostanem trudna…i dalje 2,5 najvise, najmanje sto je pao je bio 1,9.. dvaput sedmicno 75 a 5 puta 50 i dalje 2,3 tako nesto. Na kraju znaci u 10 tj.odem kod druge dr. I kaze mi niska ti je ta doza, inace lakse pada tsh  ljudima koji imaju bas visok tsh nego tako kao ja normalan zapravo… i sad mi dr.ukljuci 75 svaki dan. Ja jutros izvadim tsh 0,8. Sta mislite je li to sad nisko? Za 15tak dana mi dr.kaze da izvadim sva 3 hormona.

    I jos jedno pitanje, kakve prenatale uzimati, zene koje su na euthyroxu.. vidim vecina preparata ima joda i selena. Neki samo selen bez joda…sta vi uzimate?  PUSAA

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Uooce ne znam koliki jr dozvoljen tsh u trudnoci  ?

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Otkad sam pocela piti euthyrox proslo je oko 9,10 mj tako da je ovo prvi konkretan pad..

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Točkica37

    Uooce ne znam koliki jr dozvoljen tsh u trudnoci ?


    Valjda do 2,5 max 3 gornja granica

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Ja imala na ppcetki trudnoce 3.2 tsh, dobila euthyrox 25. Kontrola nakon mj dana tsh 2.5, nadtavčjam piti 25x5 dana i 50x2 dana… Za 2,3 tjedna opet imam kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje…
    Meni je reko da je granica 2.5 za trudnice i da bi trrbalo biti ispod toga. 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Raštika

    Raštika

    Broj poruka: 1204

    Prijavi adminu

    I mene zanima taj tsh i zatrudnjivanje općenito… moj je na zadnjoj kontroli bio 3,02 i došla sam kod dr s nalazom i još sam mu prodala priču da mi je moja gin rekla da mora bit niži da bi se ostvarila trudnoća, nisam smjela reći da su mi to rekle žene na forumu mislim da bi me izbacio iz ordinacije. Uglavnom, njegov odgovor je bio kao to ti je normalna vrijednost, šta ćeš ga spuštat, mogu ja tebi dat neku jako malu dozu al šta ćeš se trovat sintetskim hormonom. I šta? ništa… izašla ja još zbunjenija od njega i bez ikakve terapije. E sad mene zanima… ima li žena koje su uspjele zatrudnit s takvim tsh? I da, meni su ostale vrijednosti bile dobre, antitijela i slično. Ta antitijela valjda znače da nemam autoimunu bolest poput hashimota, jel tako?
    I nakon koliko bi ja mogla opet provjerit tsh?

    Ja 🧜‍♀️35 on🦸‍♀️39
    Skoro 3 god pokusavanje
    On sve super, ja lijevi jajovod neprohodan, ostalo sve okej
    Miomi, polipi… Miomi ne smetaju🤘
    S novom godinom krecemo s novim nadama🤞❤️

  • Avatar Mommytobe

    Mommytobe

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Raštika

    I mene zanima taj tsh i zatrudnjivanje općenito… moj je na zadnjoj kontroli bio 3,02 i došla sam kod dr s nalazom i još sam mu prodala priču da mi je moja gin rekla da mora bit niži da bi se ostvarila trudnoća, nisam smjela reći da su mi to rekle žene na forumu mislim da bi me izbacio iz ordinacije. Uglavnom, njegov odgovor je bio kao to ti je normalna vrijednost, šta ćeš ga spuštat, mogu ja tebi dat neku jako malu dozu al šta ćeš se trovat sintetskim hormonom. I šta? ništa… izašla ja još zbunjenija od njega i bez ikakve terapije. E sad mene zanima… ima li žena koje su uspjele zatrudnit s takvim tsh? I da, meni su ostale vrijednosti bile dobre, antitijela i slično. Ta antitijela valjda znače da nemam autoimunu bolest poput hashimota, jel tako?
    I nakon koliko bi ja mogla opet provjerit tsh?


    Inace su endokrinolozi mali protiv toga, ali ginekoloska praksa kaze drugacije. Uglavnom mislim da bi lakse i zanijela s nizim tsh. Najbitniji je za zacece, ja sam zanijela na 1,55 al mi se brzo opet vratio na 2,5 pa evo sad je 0,8..

  • Avatar Raštika

    Raštika

    Broj poruka: 1204

    Prijavi adminu

    A tako nekako i ja mislim al to objasni mom doktoru… mislim da sam u 5.mj radila test na stitnu. Nekako bi ju voljela uskoro opet provjeriti. To mi je i on savjetovao, rekao je kao samo ju redovno provjeravaj. Al koliko to redovno? Svaka dva, tri, sest mjeseci?
    Meni je problem sto ako zelim sve vrijednosti vaditi moram za split ici, kod nas vade sve osim antitijela i inzulinske. S tim da sam ja na uputnici imala napisano da mi se provjere ama bas sve vrijednosti i otisla u split ali mj nisu na nalazu bile sve potrebne stvari. Naknadno sam saznala da oni rade na principu ak ti je tsh normalan ne vade ama bas sve vrijednosti. Debilizam. Al ja nisam znala odmah…

    Ja 🧜‍♀️35 on🦸‍♀️39
    Skoro 3 god pokusavanje
    On sve super, ja lijevi jajovod neprohodan, ostalo sve okej
    Miomi, polipi… Miomi ne smetaju🤘
    S novom godinom krecemo s novim nadama🤞❤️

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Moja endokrinologica je rekla da je za trudnocu idealno da je tsh 1.5. E sad moja situacija je bila takva da mi je tsh pao na 0.03 te sam prestala piti terapiju. Na iducoj kontroli bio je 6.5, a tad sam bila trudna oko 4 tjedna, a nisam to znala. E sad ne znam kaj bi vam pametno rekla, ili sam uspjela zatrudnjeti sa tak visokim tsh ili se povisio zbog trudnoce. U svakom slucaju opet sam na euthyroxu i sad ga odrzavam ispod 1.5.

  • Avatar DeeSB

    DeeSB

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure….meni je tsh bio oko 3 (2,9 - 3,11) i ginekolog s humane reprodukcije me stavio na euthyrox da spustimo ispod 2,5….inace nekih 5 god smo pokusavali, prosle godine vanmatericna, i spremali smo se na potpomognutu. U 3 mj. sam ponavljala sve nalaze i neke su mi zeznuli u bolnici da sam bila sva izvan sebe, otkazala konzultacije za potpomognutu a tsh mi je bio 3,7 uz terapiju (euthyrox 25) iii…..ostala trudna! (Nalazi su na kraju bili ok, nesto su u bolnici zeznuli) Isla sam neki dan vaditi krv za tsh da vidim koliko je sad pa cu vidjeti sta dalje…iako dr koji mi vodi trudnocu nije bas za te lijekove i ako bude oko 3 misli da ne bi trebala ni piti. Javim vam bas u pon kakav je nalaz i sta kaze dr!

    L 💛
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.