Spontani p. razlog->manjak Proteina Z

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ibee92
    13. Prosinac 2020. 11:19

    Samo bi htjela napisati svoje iskustvo, jer mislim da je cak i vecina doktora u ovo neupucena.
    Imala sam 2 spontana. Onda su mi testirali sve zivo, prvo kod ginekologa, onda u klinici za neplodnost. Pod sve zivo mislim na hormone, bolesti, i faktore za trombofiliju. Ginekologica i klinika za neplodnost su rekli da je sve ok (osim pcos-a i stitnjace ali to je pod kontrolom) i da su 2 spontana bili vjerojatno slucajni.  Kao trebam vjerovati u prirodu i imati nade 

    Uz to me ginekologica jos uputila na pretrage u kliniku za poremecaje zgrusavanja krvi, koja se nalazi u Ulmu. Moram dodati da imam srece sto se cijela prica odvija u Njemackoj, jer sumnjam da bi mi u Hr ista ikad otkrili.. Nije da ne volim svoju zemlju, ali iskustvo jednog spontanog i kiretaze tamo mi je bilo dovoljno da nikad vise ne zelim bilo sto po zdravstvenom pitanju tamo obavljati. 
    Na kraju, pokazalo se da su mi svi faktori za trombofiliju normalni, osim PROTEINA Z, koji mi je podosta u manjku, a istrazuje tek poslijednjih 10tak godina, tako da nema puno studija, ali ipak dosta studija pokazuju da je povezan sa spontanim pobacajima. ako nekog zanima mogu mu poslati studije  
    Sad su mi u toj klinici preporucili heparin u slijedecoj trudnoci pa cemo vidjeti. Nije garancija za nista, ali meni je laknulo jer ipak je to nesto na sto mogu utjecati. I intuicija mi je cijelo vrijeme govorila da ima neki razlog. Vjerujem da ce me svi u istoj situaciji sa spontanima razumijeti, koliko je olaksanje znati razlog (naravno nije nista sigurno ali ipak ja vjerujem da je to problem). 
    Samo sam vam htjela preporuciti ako ste imale vise spontanih naoko bez razloga, da probate doci do ove pretrage... voljela bih da je meni to netko rekao prije

  • Deleted user
    13. Prosinac 2020. 11:23

    ibee92

    Samo bi htjela napisati svoje iskustvo, jer mislim da je cak i vecina doktora u ovo neupucena.
    Imala sam 2 spontana. Onda su mi testirali sve zivo, prvo kod ginekologa, onda u klinici za neplodnost. Pod sve zivo mislim na hormone, bolesti, i faktore za trombofiliju. Ginekologica i klinika za neplodnost su rekli da je sve ok (osim pcos-a i stitnjace ali to je pod kontrolom) i da su 2 spontana bili vjerojatno slucajni. Kao trebam vjerovati u prirodu i imati nade

    Uz to me ginekologica jos uputila na pretrage u kliniku za poremecaje zgrusavanja krvi, koja se nalazi u Ulmu. Moram dodati da imam srece sto se cijela prica odvija u Njemackoj, jer sumnjam da bi mi u Hr ista ikad otkrili.. Nije da ne volim svoju zemlju, ali iskustvo jednog spontanog i kiretaze tamo mi je bilo dovoljno da nikad vise ne zelim bilo sto po zdravstvenom pitanju tamo obavljati.
    Na kraju, pokazalo se da su mi svi faktori za trombofiliju normalni, osim PROTEINA Z, koji mi je podosta u manjku, a istrazuje tek poslijednjih 10tak godina, tako da nema puno studija, ali ipak dosta studija pokazuju da je povezan sa spontanim pobacajima. ako nekog zanima mogu mu poslati studije
    Sad su mi u toj klinici preporucili heparin u slijedecoj trudnoci pa cemo vidjeti. Nije garancija za nista, ali meni je laknulo jer ipak je to nesto na sto mogu utjecati. I intuicija mi je cijelo vrijeme govorila da ima neki razlog. Vjerujem da ce me svi u istoj situaciji sa spontanima razumijeti, koliko je olaksanje znati razlog (naravno nije nista sigurno ali ipak ja vjerujem da je to problem).
    Samo sam vam htjela preporuciti ako ste imale vise spontanih naoko bez razloga, da probate doci do ove pretrage… voljela bih da je meni to netko rekao prije



    I kod mene je manjak Proteina Z plus nasljedna trombofilija. Ajd stavi u komentar link na to istrazivanje. Ja sam do sada imala 4 izgubljene trudnoce. Takoder mi preporucen Heparin (i koristila u sve 3 trudnoce) ali evo i uz sve to nije uspilo. Doktori kazu da nema potrebe za nekim dodatnim pretragama jer smo sve obavili. 

  • Deleted user
    13. Prosinac 2020. 11:25

    I da, isto sam u Njemackoj i odmah su me nakon prve izgubljene poslali geneticarki.

  • ibee92
    13. Prosinac 2020. 12:02



    ajme bas mi je zao...kako mislis manjak proteina z i nasljedna trombofilija? imas li jos neke faktore za trombofiliju  ili ti je samo zbog manjka proteina z dijagnosticirana nasljedna trombofilija?  

    istrazivanja su mi skinuta na komp,  mogu ti poslati u mailu ako zelis. neznam vise link gdje sam to skinula. posalji mi mail pa ti posaljem :)

    vidim da si imala jedan kasni spontani (23.tt) pa su te zato valjda odmah slali geneticarima...

    ako te mogu pitati sta znacie u tvom opisu ovi pingvini i IUI  ICSI? to su umjetne oplodnje ili? oprosti, u to sam potpuno neupucena. zasto ste isli na to, zbog spontanih ili niste mogli zanijeti?

  • Uključi se u raspravu, znaš da želiš!

    Zdravo! Čini se da uživate u raspravi, ali još se niste prijavili na račun. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.

    Odustani

    POVEZANI ČLANCI