Kako smirujete bebu?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Crnka223


    Nixie


    Crnka223


    Nixie


    Iako je moj tek 2 mjeseca, točno znam kad plače, a da mu nije ništa nego bi jednostavno bio na rukama, a to je stalno. Dakle, on ne može duže od pet minuta ležati i sam se zabavljati, a bome neće po danu ni spavati nikako drugačije, nego nama na rukama. Jednostavno ga nekad moram ostaviti da plače koji minut jer ne bi mogla ni otići na wc kad sam sama s njim. I bude mi krivo, al stvarno ga ne mogu po cijele dane nosati.
    Ovo ko da sam ja pisala! Ista stvar i kod nas, mom za tjedan dana 2mj.. stalno bi bio na rukama i oce spavat na rukama a izmedju ostalog se uspavljuje na nacin da ga nosim i ljuljuskam i to je bilo bas kjut dok je bio mrva al sad mi ledja pucaju ugl meni se isto srce kida kad cujem da place pa sam u stanju i bez rucka ostat samo da je on miran..nekad mi je zao sto nisam malo tvrdja po tom pitanju al jednostavno ne mogu..
    Ja sam nekad danima sama s njim jer je muž zbog posla odsutan, a od obitelji nemam nikog blizu pa isto nekad ne jedem baš, a ni to nije dobro. Al eto grizem se i zbog tih par minuta što plače dok sam na wc-u, al doslovno  Ne mogu ga baš i tamo nositi sa sobom. Imam sling, ali ne mogu kuhati dok je on u njemu jer se sad tako mali smije nositi samo naprijed, a tako je dosta nezgodno. Uspijem napraviti nešto jednostavnije. Bar ću smršavit  Imam ukupno možda sat vremena u danu, raštrkano po par minuta u komadu kad mogu raditi nešto drugo, osim bavljenja njima. Pile moje 
    Ista, ali potpuno ista  situacija je i kod mene!muz isto odsutan zbog posla po cijele dane, rucak isto nesto na brzinu, osim nekad ako se kojim cudom potrefi da malo duze odspava izjutra. Tusiram se kad dodje neko da ga moze pripazit ako ne daj boze zaplace..mislim ne znam koliko je dobro ni ovo sto radimo al mi nije niti normalno pustit bebu da place.. jos jedna stvar, dojim ga iskljucivo i ne zeli nijednu dudu varalicu a imam svih marki..mislim da bi mi to nekad dosta olaksalo jer mi je jedan dan nekim cudom tija dudu i sam se i uspava i miruje.. sad sam narucila neku novu aventovu bas nalik bradavici pa cu probar jos i to i onda odustajem..mamina sika je ocito svetinja

    Ovo posljednje s dudom je i kod mene..Ja sam na kraju odustala, a tuširam se kad je muz kuci ili je on u kupaonici samnom, sad mi je to i normalno postalo.

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Moja cura je odbijala dudu cijelo vrijeme, ali ja bih svako tolko probala..svaki put bi radila takve face kao da joj ide na povracanje..i prije nekih mjesec dana, tad je imala pet mjeseci, dam ja dudu, a ona je uhvati i ne pusta, od tad voli dudu i meni je puno lakse.. kad vidim da joj se spava i nervozna je s dudom puno brze zaspi. Prije sam vadila sisu, ali kak imam jaki let down ona bi postala jos nervoznija.. Bocicu nikako nece.. i to sam isprobavala puno puta, izdojila bih se i dala joj na bocicu, ali nema sanse, kao da joj otrov dajem, kupila razne vrste, ali nikako nece i necu vise ni isprobavat. Htjela sam imat mogucnoat otic negdje i ne brinut o vremenu i ne gledat na sat kad je jela, a i vracam se ubrzo na posao.. Vodu pije na kljun tako da sam mirna sto se toga tice.. A sto se tice tusiranja, ujutro se dignem pol sata prije nje tako da obavim sve, kad se ona probidi,  presvucem ju, nahranim i idemo u setnju i kavu..
    jedino.u zadnje vrijeme ona se dize iz kolica i to je.borba, hoce sjedit, a jos ne moze i onda pocne kenjkanje.. jedva cekam da pocne samostalno sjedit jer ova faza izmedju me ubija!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ja ću potpisat malumucu…ja isto ne dam da L počne plakati…kužim kad kenjka jer joj je dosadno,kad kenjka jer hoće jesti,kad kuži da nitko ne obraća pažnju na nju -tipa kad jedemo….al čim krene iz bezveznog kenjkanja u plač ja ju dignem…il ju uzmem od onog kod koga je u tom trenutku (nekak kod svekrve najčešće počne)…i ne mislim da ću ju razmazit…a ak ju i razmazi a je** ga…proći će i to s vremenom

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    cloudy


    Ja ću potpisat malumucu…ja isto ne dam da L počne plakati…kužim kad kenjka jer joj je dosadno,kad kenjka jer hoće jesti,kad kuži da nitko ne obraća pažnju na nju -tipa kad jedemo….al čim krene iz bezveznog kenjkanja u plač ja ju dignem…il ju uzmem od onog kod koga je u tom trenutku (nekak kod svekrve najčešće počne)…i ne mislim da ću ju razmazit…a ak ju i razmazi a je** ga…proći će i to s vremenom

    e tako i ja, svi mi kenjaju radi toga ali nek odu vrit jer nitko od njih nije u mojoj koži a moj bebi je sretan i zadovoljan. 

    kako vi stojite s noćnim buđenjem? koliko često se vaše bebe bude po noći i kako ih smirujete?

    mene moj ubi s buđenjem, stalno se budi a nije ni cica riješenje , ne znam zakaj tako loše spava , od 12 do 7 probudi me 4 puta .. zombiii mama

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ma i ja ih sve lagano tako šaljem…i ono…joj navikla sibju na ruke..a šta bi trebala s bebom od 4 mj… mislim gluposti…još kad mi kažu bit će ti teže poslije…pa gle ak i bude…meni će biti i nikom drugom…. što se spavanja tiče…moja ti recimo zaspe oko pol 9,9 i spava do pol 1,1 nekad i pol 2…zavisi kako koji dan.. i onda se nakon 2 i pol, 3 sata budi opet i tako do jutra….

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    cloudy tako i moj otprilike. Ako zaspi u 9 oko 1 je opet budan , pa oko 4, 5 i onda oko 6,7 ovisi o danu. Za prvo buđenje mu ne dajem za jesti nego ga lagano umirim a kasnije mu dam cicati, ponekad ga ni to ne smiri nego se moram ustati ga uspavati.
    Već sam mislila da nekaj nije ok ali vidim da je i kod drugih tako,. Sestričnin mali spava cijelu noć bez buđenja ali on je na AD ne znam jel to čini neku razliku. Ali on spava cijelu no od rođenja a nije mnogo stariji od mog bebača onda mi ona dođe i kaže e ja bi ti pokazala kako to ide je ma nemoj ti bi smirila  uplakanu bebu koja se od rođenja budi po noći 4 puta i eto čuda prespavati će cijelu noć. Pa svekrva da mu dam griz ili keksolino navećer a tek smo prvi kruti obrok uveli. Počeli su me izluđivat a od nespavanja sam još luđa. Teško ga umirim možda su zubići u pitanju ili nervoza zbog remenčića. …

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    cloudy tako i moj otprilike. Ako zaspi u 9 oko 1 je opet budan , pa oko 4, 5 i onda oko 6,7 ovisi o danu. Za prvo buđenje mu ne dajem za jesti nego ga lagano umirim a kasnije mu dam cicati, ponekad ga ni to ne smiri nego se moram ustati ga uspavati.
    Već sam mislila da nekaj nije ok ali vidim da je i kod drugih tako,. Sestričnin mali spava cijelu noć bez buđenja ali on je na AD ne znam jel to čini neku razliku. Ali on spava cijelu no od rođenja a nije mnogo stariji od mog bebača onda mi ona dođe i kaže e ja bi ti pokazala kako to ide je ma nemoj ti bi smirila  uplakanu bebu koja se od rođenja budi po noći 4 puta i eto čuda prespavati će cijelu noć. Pa svekrva da mu dam griz ili keksolino navećer a tek smo prvi kruti obrok uveli. Počeli su me izluđivat a od nespavanja sam još luđa. Teško ga umirim možda su zubići u pitanju ili nervoza zbog remenčića. …

    Ja ću se samo nadovezati i reći ti da ti je od remenčića, moja S kad smo joj skinuli aparat spavala je doslovce ko beba, po cijelu noć, ali smo se godinu i pol budili svaka dva sata, nekad i manje.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Cloudy, ne moraš se uopće brinuti dal će se razmaziti, to su puste gluposti, djeca se ne razmazuju od dodira roditelja…moja je nošena po cijele dane, na svaki kme se nosila, dvije godine je provela u moj naručju i mogu ti reći da uopće nije razmažena tim više što je veća, voli se maziti, grliti, ljubiti i sama si određuje koliko želi a mi ju slijedimo, tako da ta teorija pada u vodu….

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    A Renata uvijek me umiriš

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ma i ne brinem se…jer po mwni su to isto gluposti….sad mi spava u krilu…cicala i zaspala…ak ju pomaknem bude se probudila…i šta bi ja trebala…micat ju i budit jer neki misle da će mi bit peoblem kad bude teža…ma daj….kak držim sad 6 i pol kila tak ću i 8 i 10 ak bude potrebno

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.