Rad u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bebach22

    Bebach22

    Broj poruka: 179

    Prijavi adminu

    Evo ja u 7.tjednu i radit ću dok ću moć,makar znam da to neće bit još dugo jer radim u trgovini….i da,i ja sam jedna od onih kojoj neće produžiti ugovor zbog trudnoće

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Nixie


    Ja sam sad 22. tjedan i planiram još 7 tjedana raditi. Radim uredski posao tak da nije ništ strašno, ali putujem svaki dan na posao poprilično dugo. Više od tri i pol sata provedem u busu. Je li koja od vas tako putovala? Mal me strah da ne pretjeram. Zasad se super osjećam i sve je super s bebačem.

    Ja sam putovala oko 45min na posao..u jednom smjeru, vozila sam sama..nije mi to stvaralo probleme. Mislim da je to individualno i da se trebas prilagoditi prema onome kako se tvoje tijelo osjeća. Sad sam trudna 38tt i jos uvijek vozim. Nastojim ne voziti dulje od sat vremena, al vozim.

  • lori22

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok mame ;)
    Imam pitanje,ovako znaci.
    Radim u casinu 9mj na ugovore(da nocni rad,da 12h,da stikle :(.)
    Ugovor mi istice 27.1 i tad ce mi bit ravno godinu dana. Ostala sam trudna i naravno isla bi na porodiljni,e sad ako odem prije napunjenoh godinu dana dal ce se racunat kao da sam radila 12mj posto mi ugovor nece produzit nakon sto odem na porodiljni ili ce se racunat kao 9mj?? Pitam jer je razlila u naknadi za porodiljni,meni je brutto placa nesto iznad 5000kn a netto oko 4000 pa posto znam da se nakon 12 mj neprekidnog radnog odnosa naknada isplacuje 100% osnovice place to je velika razlika. Zna li netko nesto o tome…naravno ako ne odem produzit ce mi ugovor ;) al nije zdravo radit u takvim uvjetima trudna….moze pomoc? ;)

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    koliko se ja u to razumijem, ako do komplikacija imaš 9 mjeseci staža, onda je to toliko i amen. Ne broji se vrijeme koje provedeš na bolovanju. Al nisam strušnjak… Najbolje da pitaš proudmummy, ona to sve bolje zna :-)

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Bori, sad sam super :-) Ako ti možes sama toliko voziti, onda bome i ja mogu sjediti u busu ko vreća krumpira bez da se brinem jel to smeta bebici :-) Sad mogu odahnuti :-)

  • Avatar Anja-Zg

    Anja-Zg

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Curke bok. Trudnica sam u 11. tjednu.  Radim takav posao da necu jos dugo moci. 
    Što mislite o nekom posliću od doma?  Imate neke idejice? Hvala 

    .. pozitivan stav ..

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Radila sam u obje trudnoće do zadnjeg dana, tj. do 28 dana prije termina. Tako ću evo i sad u trećoj.

  • Avatar Cuker

    Cuker

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Podižem temu, pozz svima… Ima li mama koji planiraju raditi do kraja?  Ja sam prvu trudnoću radila do kraja, imala sam trudnoću po PSu(osim riganja na početku)… Tako mislim i sada…jedino me obleka zeza, moram biti strogo poslovna 😕.. 

    [lilypie.com]

  • Kety77

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ja sam radila 6 mjeseci trudnoće, falilo mi je za onih 9 mjeseci staža. Jedva sam to pretrpila, sjedit 8h na dan, ujutro se rano budit, a noći neprospavane od jakih bolova širenja zdjelice. Katastrofa sve u svemu. 

  • bebica123

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam pitanje… 
    radim na pola radnog vremena u trgovini, svakodnevno se nateglim teskih stvari (radim  u djecjem ducanu pa moras kupcima pokazat kolica pa dizi, spustaj, vuci kutije, kopam po skladistu itd….) naravno, na ugovore sam i pretpostavljam da kada saznaju za trudnocu da mi nece ugovor produzit, pa me zanima… 22.10. Mi istice ugovor, ako ja odem na komplikacije dok sam u radnom odnosu kakva imam prava ako mi ne produze ugovor? Da li dobivam kakve novce? 
    I da li dobivam novce ako odem na ‘'bolovanje’' dok nisam u radnom odnosu?? 
    To me stvarno muci i brine jer u danasnje vrijeme ce biti jako tesko ako necu nista dobivati do rodenja djeteta 😢😢😢 

    Hvala unaprijed

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.