Pupak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar EcioiGabi

    EcioiGabi

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Nama je pupak otpao tek nakon 10-ak dana, imao je onu veliku kvačicu koju su mu stavili u Petrovoj, tako da je to dosta bilo nezgodno s oblačenjem i stavljanjem pelena. Imao je preko toga sterilnu gazu koju smo mijenjali redovno, tako da bude suha. S ničim nismo prašili, isto nam je rekla i patronažna kad je došla. Ona mu je još očistila pupak sa štapićem za uho tako da nam je nakon 10-ak dana otpao i sve OK.

  • tjagusic

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    nas su otpustili s preporukom da ne močimo i da prašimo i mjenjamo komprese i 6. dan nam je otpao. Nisam ga ništa posebno čistila, pošpricala octeniseptom, pričekala da se osuši, poprašila i zamotala kompresicom.

    mama trogodišnjaka i uskoro malene štruce… ima puuuno pitanja, a možda i koji odgovor za nekoga :)

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Pupak je valjda tema kod koje se savjeti i preporuke razlikuju više nego kod bilo koje druge teme.
    Svaka bolnica, rodilište, svaki doktor, svaka sestra… Imaju drukčija pravila.
    Jedni koriste hidrogen, jedni bivacin, jedni gazom prekrivaju, drugi misle da treba biti nepokriven. Jedni brane kupanje, jedni kažu da to nema veze. Jedni savjetuju podvijanje pelene ispod pupka, drugi kažu da je svejedno. Alkohol, prasak, ne prašak, suši, kupaj, odiži, nemoj odizati…
    Zaista-ne pamtim da sam kod neke druge stvari čula toliko podijeljena mišljenja.

    Ja sam kombinirala savjet moje sestre koja je rodila u istom rodilištu kao ja (ali su se u međuvremenu pravila promijenila, haha) pa sam koristila hidrogen, a i poslušala sam prijateljicu pedijatricu koja je rekla da možemo bebu normalno kupati-jedino dobro posušiti pupak. I tako smo radili, pupak otišao kroz par dana.

    Jedina stvar koja se opetovano ponavlja kao loš savjet za pupak jest koristiti octenisept koji se , čini mi se, primjenjuje u petrovoj- i s tim octeniseptom proces sušenja pupka se znatno produžuje i cijela stvar se nepotrebno komplicira i oteže.

  • malamimi19

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    ja sam tretirala pupak sa octeniseptom i praškom tyrosur. 
    otpao nakon 17 dana.
    sve je u redu, lijepo je zarastao.

  • niki0102

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Moj sin se rodio u Kanadi i tamo nema neke specijalne njege pupka. Beba se moze kupati vec od prvog dana jedino sto se podrucje oko pupka treba osusiti pomocu stapica za usi nakon kupanja. U bolnici su mi demonstrirali kako bebu okupati. Cijeli je bio mokar. Ne koriste se nikakvi sprejevi ili prasak. Ja sam bila dosta skepticna oko toga i zabrinuta, ali sve je proslo u najboljem redu.

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Vidim,misljenja su podjeljena sto se tice njege pupka  meni je prva trudnoca ovo..ne znam je li bolje korisiti alkohol ili prasak za pupak?? 

  • Avatar *Micek*

    *Micek*

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Mi smo rekorderi. Nama je otpao nakon 45 dana i bio je totalno zarastao. Okupali smo te kako treba isti dan  Što se tiče njege, jednom dnevno Octenisept prvih 7 dana, a kasnije ništa jer je bilo sve u redu. Nikakav alkohol ni prašak.

  • Avatar helluise

    helluise

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    nama je pupak otpao nakon 10 dana ali smo ga morali još dvaput  spaljivati jer se nije htio zatvoriti do kraja tako da smo prvo kupanje imali tek nakon 3 tjedna (nisu nam rekli da nesmijemo kupati bebu nego da je nama jednostavno lakše ako ne močimo pupak uopće dok se ne zaraste do kraja) koristili smo peroksid i tyrosur prašak jednom dnevno i bila je gaza oko taha da se ne ljepi uokolo i da ga pelena ne mrda…poslje kad je otpao isto smo čistili sa peroksidom i mazali s kremicom ujutro i navečer

  • anchii

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Dosta je proslo od mojeg zadnjeg poroda tako da se ne siječam detalja, ali ja sa svo troje djece nikada nisam imala problema sa pupkom, kupali su se SVAKI dan (bas u kadici) od samog rodenja pa na dalje, a pupak bi “zalili” sa onom crvenom tekucinom, ne sijecam se kako se zove , (nismo bili u HR), i zamotali sterilnom gazicom, mladem sinu je trebalo malo duze da otpadne, ali svima je sve proslo ok…inace, ja ih jos cuvam u jednoj kutijici. I vec u rodilistu sam im samo to sve radila, naravno prvi put mi je babica pokazala…samo se nemojte bojati, nije to nista strasno. Ja se jedino ne slazem sa ovim teorijama da se djete ne smije kupati (???), jer prpku nece nista biti da se smoci, treba ga samo malo pustiti da se posusi na zraku (par minuta) prije stavljenja nove gazice. Takva su bar moja iskustva…

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Mi nismo pupak nicim tretirali, otpao je nakon 16 dana i ispod je imao granulom, tako da smo morali odmah ici kod pedijatrice da mu to ocisti i napravi lapizaciju. Nakon toga morali mazati kremu i stavljati sterilne komprese i za 6 dana je sve proslo.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.