Propadanje žutog tijela - iscjedak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MartaVukoj

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bok cure! Mene zanima može li mi koja od vas nešto više reći o ovome? Naime ja sam trenutno točno dan pred menstruacijom, a zadnjih cca 5 dana imam neki zuckasti iscjedak koji je danas bas full nekako prozirno žut i rastezljiv kao kod ovulacije. Pitala sam ginekologa no on mi je samo rekao da je to posljedica propadanja žutog tijela jer nije došlo do oplodnje te da menstruacija dolazi no mene zanima više. Zašto je to tako? Dešava li se to i vama? Sigurna sam da trudna nisam jer koristimo zaštitu no mene samo zanima zašto se to dešavati. Htjela bih naglasiti ako mislite da je to bitno, imam 19 godina te trenutno nemam stalnog ginekologa nego privatnog pa eto  ako je to bitno.

    Hvala unaprijed na odgovorima.

  • MartaVukoj

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    I može neke preporuke dobrog ginekologa preko HZZOa koji prima nove pacijentice. Hvala 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Pozdrav, prvo nemoj misliti ako koristite zastitu da je to 100% sigurno. Uglavnom je al jedino apstinencija je 100% siguran oblik zastite. Nisam nikad cula za iscjedak zbog propadanja zutog tijela. Mozda neka od cura i je. Zuti iscjedak moze biti svasta od trudnoce, gonoreje pa do nicega tako da ako imas jos kakve simptome osim toga odi na pregled. Za preporuku socijalnog ginekologa trebala bi prvo napisat u kojem gradu jer sumnjam da ces se upisat kod ginelokoga u Vukovaru, a ti si recimo iz Dubrovnika. Jer ovjde ima cura od svugdje. 

    [tickerfactory.com]

  • MartaVukoj

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Grizli

    Pozdrav, prvo nemoj misliti ako koristite zastitu da je to 100% sigurno. Uglavnom je al jedino apstinencija je 100% siguran oblik zastite. Nisam nikad cula za iscjedak zbog propadanja zutog tijela. Mozda neka od cura i je. Zuti iscjedak moze biti svasta od trudnoce, gonoreje pa do nicega tako da ako imas jos kakve simptome osim toga odi na pregled. Za preporuku socijalnog ginekologa trebala bi prvo napisat u kojem gradu jer sumnjam da ces se upisat kod ginelokoga u Vukovaru, a ti si recimo iz Dubrovnika. Jer ovjde ima cura od svugdje.


    Ma znam da. Dobila M na vrijeme, danas ujutro kao i inače - obilna. Ja sam još prije čula za to žuto tijelo još na faksu no eto zanimalo me zna li još tko nešto. Inače sam iz Zagreba :) 

  • Snježana100

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!
    Imam pitanje:
    nikada nisam dobila menstruaciju, imam 18 godina, to je uzrok moje genetike, tetka mi je dobila prvu tek sa 19 godina. Međutim, imala sam odnose sa deckom, nismo koristili zaštitu jer smo bili uvjereni da ne mogu ostati u drugom stanju jer nisam nikada dobila. Imali smo dva odnosa zaredom. razmak između odnosa je bio cca 30 minuta, nije u mene ejakulirao. 8 dana kasnije imala sam užasnu muku u želudcu, povraćala sam, vrtjelo mi se u glavi, sve mi je smrdilo, pad apetita ugl. sve simptome trudnoće sam imala koje sam pronašla na interentu. 9. dan se pojavio nekakav žuti iscjedak, 10. dan se smirilo sve, samo malo muka i jako mala vrtlogavica, međutim danas opet isto, manta mi se znatno više neko jučer i povraća mi se užasno. Mislila sam u početku da je to viroza, ali ne znam ni sama više. Postoji li ikakva mogućnost da ostanem u drugom stanju obzirom da nikad nisam imala menstruaciju..? 
    Vjeroatno sam fulala temu..https://zena.rtl.hr/ckeditor/plugins/smiley/images/AddEmoticons04217.gif [zena.rtl.hr]
    Hvala!

  • MartaVukoj

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Snježana100

    Pozdrav cure!
    Imam pitanje:
    nikadanisam dobila menstruaciju, imam 18 godina, to je uzrok moje genetike, tetka mi je dobila prvu tek sa 19 godina. Međutim, imala sam odnose sa deckom,nismo koristili zaštitu jer smobili uvjereni dane mogu ostati u drugom stanju jernisamnikada dobila. Imali smo dva odnosa zaredom. razmak između odnosa jebio cca 30 minuta,nije u mene ejakulirao. 8 dana kasnije imala sam užasnu muku u želudcu, povraćala sam, vrtjelo mi se u glavi, sve mi je smrdilo, pad apetita ugl. sve simptome trudnoće sam imala koje sam pronašlana interentu. 9. dan se pojavionekakav žuti iscjedak, 10. dan se smirilo sve, samo malo muka i jako mala vrtlogavica, međutim danas opet isto, manta mi se znatno višeneko jučer i povraća mi se užasno. Mislila sam u početku da je to viroza, ali ne znamni sama više.Postoji li ikakva mogućnost da ostanem u drugom stanju obzirom danikadnisam imala menstruaciju..?
    Vjeroatno sam fulala temu..https://zena.rtl.hr/ckeditor/plugins/smiley/images/AddEmoticons04217.gif [zena.rtl.hr]
    Hvala!


    Hej:) što se tiče menstruacije i to što ju još nisi dobila, to ne znam jer nikoga osobno ne poznajem da je u takvoj situaciji. Jesi li išla kod ginekologa? Ako nisi preporučam ti da odeš, barem na razgovor.
    Što se tiče odnosa, tu ti isto ne mogu pretjerano pomoći, ali za svaki slučaj počnite koristiti neku od mogućih zaštita ( kondom, pilule ) no za pilule bi također prvo morala obaviti razgovor s ginekologom
    Što se tiče žutog iscjetka, ja sam ga imala ovaj ciklus cca 5 dana prije menstruacije. Prvo sam guglala i pronašla da do žutog iscjetka može doći zbog naglog pada progestorona koji pada ako do oplodnje ne dođe te žuto tijelo propadne dan dva do menstruacije.Ginekolog mi je rekao to isto, no to nije uvijek slučaj kao što je gore cura napisala može biti od neke upale do nečeg ne previše ozbiljnog kao u mojem slučaju.
    Pričekaj još malo pa za svaki slučaj napravi test za trudnoću da bi i to isključila. 

  • Snježana100

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ej Marta, hvala na odgovoru.
    Kod ginekologa sam išla prije neka dva mjeseca, preporucio mi je neke tablete za hormone no ne želim ih odmah koristiti. Razmišljala sam da me ovako boli možda jer ću napokon dobiti prvu menstruaciju, ne znam ni sama. 

  • MartaVukoj

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Snježana100

    Ej Marta, hvalana odgovoru.
    Kod ginekologa sam išla prijeneka dva mjeseca, preporucio mi jeneke tablete za hormonenone želim ih odmah koristiti. Razmišljala sam da me ovakoboli možda jer ćunapokon dobiti prvu menstruaciju,ne znamni sama.


    Aha pa super onda. Jesi pitala možda je li moguće zatrudnjeti unatoč tome da nikada nisi imala menstruaciju? Iako ja sumnjam jer nemaš onda niti ovulaciju tako da eto. Ako ti ne prođe ovo onda odi opet na pregled pa ćeš vidjeti, možda ti stvarno kreće prva menstruacija! Sretno 😁😁

  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    da sa 18god jos nemas menstruaciju je prilicno kasno, iako nije nemoguce - jesi li prosla kompletnu ginekolkosku obradu da se vidi uzrok, jer imas citavu paletu mogucnosti zasto je to tako a za svaku je terapija posebna…
    sto se tice moguce trudnoce - da, moguce je zatrudniti i prije prve mjesecnice!!!! napravi test za koji dan za svako slucaj
    endometrij (sluzokoza kojom je maternica oblozena) bude na pocetku ciklusa (1.dan mjesecnicce) tanak i sa odmicanjem ciklusa se sve vise zadebljava u smislu pripreme za mogucu trudnocu. onda nastupa ovulacija - u slucaju oplodnje se endometrij odrzava i na kraju “pohranjuje” embrio. u slucaju da ne dodje do oplodnje onda endometrij propada i bude odbacen sto se desava nastupanjem menstruacije. od prvog dana menstruacije taj ciklus se ponavlja. sa obzirom da ti jos nikada nisi imala menstruaciju, ne mozes znati kada ce doci do prve ovulacije - moguce je da je sad ovaj mjesec bila pa da vam se zalomilo, isto tako da je bila ali nije doslo do oplodnje pa budes dobila… a isto tako je moguce da prva ovulacija bude za 6 mjeseci i 14 dana poslije toga dobijes prvu menstruaciju….
    za sve buduce odnose koristite neku zastitu, kondomi bi bili u tvom slucaju najbolji, jer ja ti ne bih dala hormonalnu zastitu prije prve menstruacije

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Naravno da je moguce da ostanes u drugom stanju iako nisi nikada imala menstruaciju. Zasto? Pa zato sto ce i prvoj menstruaciji prethoditi prva ovulacija,  za koju s obzirom na to da nemas ciklus nikada ne mozes znati kada je. 

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.