Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Minnieusja mogu raditi od doma bez problema, prvu trudnoću sam radila 45 dana do termina jer sam bila od doma.
    Sad ću se isto prebaciti od doma, al s obzirom na visokorizičnu trudnoću neću moći raditi tako dugo.
    E i ne znam ako sam pisala, al možda to i znate imate jednom mjesečno pravo na slobodan dan za pregled😊
    I još jedna stvar koju stalno zab napisati, ne znam koja ste godišta, al ako itko koristi nešto od antiage kozmetike s retinolom to morate maknuti iz rutine, retinol se ne bi trebao koristiti u trudnoći.
    Ja javim za pregled al sam tek kasno popodne😊

    Super da imaš mogućnost rada od doma. A koliko izdržiš, izdržiš. Ja mislim da ću moći duže raditi jer sam samo na kompu i telefonu, ne moram nigdje ići. Jedino mi je baš stresno, ali gdje nije.... 
    Svaka informacija dobro dođe. Ja imam godina, ali evo koristim još uvijek prirodne kremice . Najveći problem mi je farbanje, imam baš dosta sijedih....ali ima nekih prirodnijih boja, pa ću nekako izgurati do kraja trudnoće s njima.

    22.08. +

  • dijana22

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Minnieus

    dijana22

    Minnieus

    dijana22

    Bok curke evo I mene
    Prije tjedan dana pozitivan test,na dan očekivane menstruacije beta 163.3 od simptoma kad kad bol u predjelu jajnika,punije malo i bolnije grudi i to je to
    Danas je 4+3 pregled tek sljedeći petak,bas sam nervozna imala sam prije biokemijsku i missed ab pa me nekako strah da će opet nešto od toga
    Čestitke i dobro došla! Razumijem tvoj strah, no nadam se da će biti sve super u ovoj trudnoći. Da li si možda radila pretrage za trombofiliju? Super da si već idući tjedan na pregledu da ti gin uvedeterapijuako je potrebna za "očuvanje" trudnoće.
    Nisam radila nikakve konkretne pretrage jer moj ginekolog stalno govori da nema potrebe da je sve u redu eto sad ne znam
    Da, znam, teški su malo po tom pitanju. Većinom daju nakon 2 spontana, a kod tebe je jedna biokemijska i jedan spontani pa možda iz tog razloga misli da nema potrebe. Konzultiraj se na pregledu pa vidi što će ti reći.

    Da svakako ću se konzultirati pa ćemo vidjeti šta će biti nadam se najboljem 😊

    10/23 biokemijska
    12/23 missed ab
    8/24 ➕️
    10/24 missed ab

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Cure, i meni je danas pregled popodne pa javim kad završi. 
    Jučer sam bila na nukelarnoj medicini u vezi šitnjače i odmah dobila termin za ultrazvuk štitnjače i vrata ovaj četvrtak. Za sada bez terapije pa ćemo vidjeti dalje. 
    Dijana 22 dobro došla i želim ti puno sreće. Razumijem tvoj strah, isto sam prošla. Prvu stvar koju te molim da napraviš- promjeni ginekologa. 
    Moja je odmah nakon biokemijske mene poslala za trombofiliju(ok genetika) za štitnjaču, koagulaciju, na humano reprodukciju po njihovo mišljenje. Ne mora biti ništa ali može ti spriječiti puno toga. Ja se nadam da nije  ništa od toga kod tebe, jednostavno se nije potrefilo. Naše mame su imale biokemijske i rane spontane a da nisu ni znale jer nisu ni testovi postojali tako da je to puno češće nego što mi mislimo ali svejedno nađi dobrog ginekologa, dat ce ti veću sigurnost. Lijepo je imati podršku od svog doktora i u dobru i u zlu. 

    07/2024 + 🍀🌈

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Bebika

    Cure, i meni je danas pregled popodne pa javim kad završi.
    Jučer sam bila na nukelarnoj medicini u vezi šitnjače i odmah dobila termin za ultrazvuk štitnjače i vrata ovaj četvrtak. Za sada bez terapije pa ćemo vidjeti dalje.
    Dijana 22 dobro došla i želim ti puno sreće. Razumijem tvoj strah, isto sam prošla. Prvu stvar koju te molim da napraviš- promjeni ginekologa.
    Moja je odmah nakon biokemijske mene poslala za trombofiliju(ok genetika) za štitnjaču, koagulaciju, na humano reprodukciju po njihovo mišljenje. Ne mora biti ništa ali može ti spriječiti puno toga. Ja se nadam da nije ništa od toga kod tebe, jednostavno se nije potrefilo. Naše mame su imale biokemijske i rane spontane a da nisu ni znale jer nisu ni testovi postojali tako da je to puno češće nego što mi mislimo ali svejedno nađi dobrog ginekologa, dat ce ti veću sigurnost. Lijepo je imati podršku od svog doktora i u dobru i u zlu.

    Što ti je sa štitnjačom? Sorry nisam popratila.
    Sretno na pregledu danas 

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    dijana22

    Minnieus

    dijana22

    Bok curke evo I mene
    Prije tjedan dana pozitivan test,na dan očekivane menstruacije beta 163.3 od simptoma kad kad bol u predjelu jajnika,punije malo i bolnije grudi i to je to
    Danas je 4+3 pregled tek sljedeći petak,bas sam nervozna imala sam prije biokemijsku i missed ab pa me nekako strah da će opet nešto od toga
    Čestitke i dobro došla! Razumijem tvoj strah, no nadam se da će biti sve super u ovoj trudnoći. Da li si možda radila pretrage za trombofiliju? Super da si već idući tjedan na pregledu da ti gin uvedeterapijuako je potrebna za "očuvanje" trudnoće.
    Nisam radila nikakve konkretne pretrage jer moj ginekolog stalno govori da nema potrebe da je sve u redu eto sad ne znam

    Kazu da treba doci do 3 uzastopna spontana da bi se te pretrage napravile, ali mozes to i privatno napravit. Ali opet to nista ne znaci na zalost. Jer ja sam imala 3 spontana za redom, napravila sve pretrage i sve je u redu. Svejedno su mi dali i u zadnjoj trudnoci i sad sprice koje moram koristit do 16tt.

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Minnieus

    AriBari

    Minnieusja mogu raditi od doma bez problema, prvu trudnoću sam radila 45 dana do termina jer sam bila od doma.
    Sad ću se isto prebaciti od doma, al s obzirom na visokorizičnu trudnoću neću moći raditi tako dugo.
    E i ne znam ako sam pisala, al možda to i znate imate jednom mjesečno pravo na slobodan dan za pregled😊
    I još jedna stvar koju stalno zab napisati, ne znam koja ste godišta, al ako itko koristi nešto od antiage kozmetike s retinolom to morate maknuti iz rutine, retinol se ne bi trebao koristiti u trudnoći.
    Ja javim za pregled al sam tek kasno popodne😊
    Super da imaš mogućnost rada od doma. A koliko izdržiš, izdržiš. Ja mislim da ću moći duže raditi jer sam samo na kompu i telefonu, ne moram nigdje ići. Jedino mi je baš stresno, ali gdje nije….
    Svaka informacija dobro dođe. Ja imam godina, ali evo koristim još uvijek prirodne kremice. Najveći problem mi je farbanje, imam baš dosta sijedih….ali ima nekih prirodnijih boja, pa ću nekako izgurati do kraja trudnoće s njima.


    Kazu da boja za kosu nije opasna u trudnoci. Tako da samo se ti farbaj ako te to cini sretnom ☺️

  • Avatar flower

    flower

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, dobrodošle nove...
    Meni od jučer krenule mucnine i povracala navečer, sad je dobro, neku blagu mučninu osjetim, ali podnošljivo. Što se tiče rada od doma, ako sve bude u redu na idućem pregledu, prebacujem se od 13 tjedna trudnoće na rad od doma :) 
    Sretno cure na pregledima, javite nam lijepe vijesti 

    01/19 prvi postupak (4 blastociste)
    03/19 I.fet (dvije blastociste) - 👶my boy
    09/23 II.fet (dvije blastociste) - ❌️
    8.8.2024 - test pozitivan, prirodno

  • dijana22

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Bebika

    Cure, i meni je danas pregled popodne pa javim kad završi.
    Jučer sam bila na nukelarnoj medicini u vezi šitnjače i odmah dobila termin za ultrazvuk štitnjače i vrata ovaj četvrtak. Za sada bez terapije pa ćemo vidjeti dalje.
    Dijana 22 dobro došla i želim ti puno sreće. Razumijem tvoj strah, isto sam prošla. Prvu stvar koju te molim da napraviš- promjeni ginekologa.
    Moja je odmah nakon biokemijske mene poslala za trombofiliju(ok genetika) za štitnjaču, koagulaciju, na humano reprodukciju po njihovo mišljenje. Ne mora biti ništa ali može ti spriječiti puno toga. Ja se nadam da nije ništa od toga kod tebe, jednostavno se nije potrefilo. Naše mame su imale biokemijske i rane spontane a da nisu ni znale jer nisu ni testovi postojali tako da je to puno češće nego što mi mislimo ali svejedno nađi dobrog ginekologa, dat ce ti veću sigurnost. Lijepo je imati podršku od svog doktora i u dobru i u zlu.

    Hvala vam na podršci 😊🥰
    Što se tiče ginekologa otišla sam privatno jer se puno više posvete osobi i temeljitiji su 

    10/23 biokemijska
    12/23 missed ab
    8/24 ➕️
    10/24 missed ab

  • filomena_535

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Evo, mi obavili pregled. Danas nam je 11+4, beba školski napreduje, sve se lijepo razvija, izmjeren nuhalni nabor koji je u granicama i nosna kost kako treba. Hematom je još uvijek tu, stoga mirujemo i dalje, ali je sve nebitniji što je beba veća. Polako se skidam s Utrogestana, a s Duphastonom nastavljam i dalje. Dobra je stvar što krvarenja više nema, a i smeđi iscjedak je nestao zadnjih nekoliko dana.
    Radili smo Nifty i za tjedan dana će biti rezultati. 
    Dobili smo slikice i nevjerojatno koliko je beba mala, a tako razvijena, vidi se sve sve, ručice, nožice. ♥️
    Sljedeći uzv je teeeeek 1.10. 😅
    Čekamo i vaše dobre vijesti. ♥️💪🏼🤞🏽

  • Nara-Nara

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, 
    Pridružujemo se proljetnim bobicama. Ovo nam bude druga bebica, prvi uzv je uspješno obavljen, termin krajem travnja.
    Ima koja cura da se muči alergijama? Zaboravila sam ginekologa pitati smiju li lijekovi protiv alergije u trudnoći? Što su vama savjetovali?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.