Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Minnieus ja sam isto samo za kompom, što je i dobro i loše jer samo sjediš. Isto dosta zahtjevan i stresan posao. Tako da ću vidjeti što će doktori reć, nije da stres povećava moje stvaranje antitijela, ali opet bit ću u stresu oko te senzobilizacije pa treba dozirati. A i kasnije ako budu potrebne intrauterine onda je potrebna i hospitalizacija i svašta neš o čemu još ne želim 😊razmišljati.
    Filomena super za dobar pregled. Kad sve završimo danas ažuriram tablicu s novim datumima tako da ih javite kad završite😊
    Flower žao mi je za mučnine al evo meni već jenjavaju pomalo, do 12 tjedna će se to smiriti
    Nara- nara dobroošla 🤗 za alergije ti ja ne znam
    Ima li tko novi da želi u tablicu il ako nekog nisam upisala javite😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1417

    Prijavi adminu

    Sretno danas svima na pregledima i druskanjima sa bebama😊
    Filomena super da je beba ok i da raste😊😊
    Aribari ja nisam rekla za termin moj je 17.3🥰


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan🩵

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Bebika

    Cure, i meni je danas pregled popodne pa javim kad završi.
    Jučer sam bila na nukelarnoj medicini u vezi šitnjače i odmah dobila termin za ultrazvuk štitnjače i vrata ovaj četvrtak. Za sada bez terapije pa ćemo vidjeti dalje.
    Dijana 22 dobro došla i želim ti puno sreće. Razumijem tvoj strah, isto sam prošla. Prvu stvar koju te molim da napraviš- promjeni ginekologa.
    Moja je odmah nakon biokemijske mene poslala za trombofiliju(ok genetika) za štitnjaču, koagulaciju, na humano reprodukciju po njihovo mišljenje. Ne mora biti ništa ali može ti spriječiti puno toga. Ja se nadam da nije ništa od toga kod tebe, jednostavno se nije potrefilo. Naše mame su imale biokemijske i rane spontane a da nisu ni znale jer nisu ni testovi postojali tako da je to puno češće nego što mi mislimo ali svejedno nađi dobrog ginekologa, dat ce ti veću sigurnost. Lijepo je imati podršku od svog doktora i u dobru i u zlu.
    Što ti je sa štitnjačom? Sorry nisam popratila.
    Sretno na pregledu danas

    Snižen mi je tsh, nije u normalnim vrijednostima pa me gin poslala na pregled štitnjače. Kad budeš na prvom pregledu na ultrazvuk potvrdi trudnoće dobit ćeš uputnice za prvo vađenje krvi, urina i na tim nalazima se iščitavaju vrijednosti između ostalog štitnjače. 

    07/2024 + 🍀🌈

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Cure, javljam se s pregleda. Ja sam u 10 tj trudnoće. 
    Sve je prošlo odlično! Ginekologica je jako zadovoljna kako trudnoća napreduje i govori da je jako lijepa beba 🥰🥰 
    Tek sad na ovom pregledu kada sam vidjela obrise, glavica, rukice, nogice, sam postala svjesna trudnoće..neopisiv osjećaj. 🥰🥰🥰
    Naručena sam ponovno za 2 tj, odnosno 19.09. 
    Do tada trebam obaviti pretrage za koje sam dobila uputnice, ultrazvuk štitnjače u četvrtak i sutra konzultacije s specijalistom vezano za trombofiliju da savjetuju ako će biti potrebno inekcije heparin kroz trudnoću. Za sada sam dobila samo aspirin 100 a obje sestre su mi bile na terapiji heparinim u trudnoći zbog nasljedne trombofilije. 
    Ostale cure, AriBari, Filomena, Mimi, kako ste prošle na pregledu? Hvala svima na podršci 

    07/2024 + 🍀🌈

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Ej cure, evo i mene, prvo što se bebe tiče: sve savršeno, srce kuca, rastemo, 3 dana smo po utzu veći ali sve odlično. Tako da tu smo sve po PS-u😊
    E sad što se tiče senzibilizacije, i tu sam u svemu tome lošem dobila pozitivne vijesti, posteljica je sprijeda što je dobro ako dođe do intrauterinih transfuzija. A drugo ovaj doktor će mi propisati terapiju kortikosteroidima ako titar rano krene rasti. U Zgu su mi rekli da je terapija kortikosteroidima zastarjela i da se do 24 tjedna ne može ništa nego čekati za intrautetine transfuzije. Što je meni grozno, stajati i čekati dok tijelo ubija bebu. Ja sam puno istraživala i našla nekoliko radova i novih istraživanja unazad par godina gdje se kortikosteroidima postižu jako dobri rezultati u supresiji antitijela i voljna sam to probati ako do toga dođe, bilo što što može pomoći, a da nije invazivno. Inače molekule tih kortikosteroida su prevelike da prođu placentu pa su sigurni za bebu. Odnjela sam i tom doktoru te radove, al on je rekao da ako krene titar rasti sad u ranijim tjednima da će mi propisati odmah. Tako da još jedna dobra stvar u svemu tome lošemu😊
    I inače on je dosta optimističan i rekao mi je da se mogu barem malo opustiti, jer sam ja tamo došla ko neki znanstvenik s popisom pitanja za svaku situaciju😅 ali ja sam takva, ne dižem paniku ali sam realna i želim sagledati sve te situacije i moram u svemu tome biti svijesna da mogu izgubiti bebu.
    Sljedeći tjedan mi je vađenje titra za kojeg sada mantramo da ostane isti i Nifty. I ponoviti urinokuluru da vidimo jesmo li se riješili one bakterij. A za tri tjedna mi je pregled na visokorizčnoj u Svetom Duhu tako da ću to sve upisati u tablicu i vaše nove termine😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    I super ostale cure za preglede danas, bilo nas je puno, Mimi još tebe čekamo s vijestima😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    filomena_535

    Evo, mi obavili pregled. Danas nam je 11+4, beba školski napreduje, sve se lijepo razvija, izmjeren nuhalni nabor koji je u granicama i nosna kost kako treba. Hematom je još uvijek tu, stoga mirujemo i dalje, ali je sve nebitniji što je beba veća. Polako se skidam s Utrogestana, a s Duphastonom nastavljam i dalje. Dobra je stvar što krvarenja više nema, a i smeđi iscjedak je nestao zadnjih nekoliko dana.
    Radili smo Nifty i za tjedan dana će biti rezultati.
    Dobili smo slikice i nevjerojatno koliko je beba mala, a tako razvijena, vidi se sve sve, ručice, nožice. ♥️
    Sljedeći uzv je teeeeek 1.10. 😅
    Čekamo i vaše dobre vijesti. ♥️💪🏼🤞🏽

    Sorry Filomena, promaknuo mi je tvoj odgovor. Drago mi je da je sve i kod tebe prošlo odlično ❤️❤️❤️

    07/2024 + 🍀🌈

  • Mimi_21

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Mi se isto javljamo nakon pregleda, sve je u redu, bebica fino napreduje, velicinom odgovara za 11 tjedana. Dobila sam uputnicu za vaditi krv. Iduci pregled nam je 8.10. Ali cu jos izmedu ici na kombinirani probir. 
    Ja sam isto pocela raditi, mala u vrtic pa nam je drama opet, nisam bas stizala citati. 


    👩 33g
    🧔33g
    👧 2g
    7/24 +

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    AriBari

    Ej cure, evo i mene, prvo što se bebe tiče: sve savršeno, srce kuca, rastemo, 3 dana smo po utzu veći ali sve odlično. Tako da tu smo sve po PS-u😊
    E sad što se tiče senzibilizacije, i tu sam u svemu tome lošem dobila pozitivne vijesti, posteljica je sprijeda što je dobro ako dođe do intrauterinih transfuzija. A drugo ovaj doktor će mi propisati terapiju kortikosteroidima ako titar rano krene rasti. U Zgu su mi rekli da je terapija kortikosteroidima zastarjela i da se do 24 tjedna ne može ništa nego čekati za intrautetine transfuzije. Što je meni grozno, stajati i čekati dok tijelo ubija bebu. Ja sam puno istraživala i našla nekoliko radova i novih istraživanja unazad par godina gdje se kortikosteroidima postižu jako dobri rezultati u supresiji antitijela i voljna sam to probati ako do toga dođe, bilo što što može pomoći, a da nije invazivno. Inače molekule tih kortikosteroida su prevelike da prođu placentu pa su sigurni za bebu. Odnjela sam i tom doktoru te radove, al on je rekao da ako krene titar rasti sad u ranijim tjednima da će mi propisati odmah. Tako da još jedna dobra stvar u svemu tome lošemu😊
    I inače on je dosta optimističan i rekao mi je da se mogu barem malo opustiti, jer sam ja tamo došla ko neki znanstvenik s popisom pitanja za svaku situaciju😅 ali ja sam takva, ne dižem paniku ali sam realna i želim sagledati sve te situacije i moram u svemu tome biti svijesna da mogu izgubiti bebu.
    Sljedeći tjedan mi je vađenje titra za kojeg sada mantramo da ostane isti i Nifty. I ponoviti urinokuluru da vidimo jesmo li se riješili one bakterij. A za tri tjedna mi je pregled na visokorizčnoj u Svetom Duhu tako da ću to sve upisati u tablicu i vaše nove termine😊

    ❤️❤️❤️ sreća prati hrabre, hrabre prati sreća 🌈🌈🌈 bas mi je drago! Ful se trudiš i boriš, mora biti nagrađeno 🍀

    07/2024 + 🍀🌈

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Mimi_21

    Mi se isto javljamo nakon pregleda, sve je u redu, bebica fino napreduje, velicinom odgovara za 11 tjedana. Dobila sam uputnicu za vaditi krv. Iduci pregled nam je 8.10. Ali cu jos izmedu ici na kombinirani probir.
    Ja sam isto pocela raditi, mala u vrtic pa nam je drama opet, nisam bas stizala citati.

    Bas mi je drago da je i kod tebe sve uredu ❤️

    07/2024 + 🍀🌈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.