Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Kako nam se smanjio popis cura koje trebaju roditi, bojim se da ću zadnja ostati  A što je najsmješnije imala sam s dvadeset tjedana već skraćen cerviks 🫣

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    lucq

    Nisam ni razmisljala o tome da cu onda pasti s kilazom nakon poroda i da cu imat manje nego prije trudnoce (mrsava sam bila i prije)….valjda mi nece to utjecat na mlijeko


    Ja sam.isto pala u kilama . 
    Ali imala sam.visak svakako pa mi je dobro da sad imam manje nego prije trudnoće. 
    Meni je za vježbanje rekla da mogu nakon 3 mj. Od poroda. 
    Pa još ne mogu.

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Hvala cure na cestitkama! ☺️ 
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.  
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨

    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨


    Pa mene evo iskreno nije strašno ni boljelo. U bolnici sam uzimala sve od painkillera što su nudili i to ti savjetujem.
     Ne mogu se sad točno sjetiti svih detalja, ali dosta brzo sam se osjećala stvarno dobro po pitanju reza i toga. 
    Vraćanje (stezanje) maternice nisam nešto osjetila, ali navodno se to svakim drugim porodom jače osjeti.
    Meni je bio čudan samo onaj feeling prebacivanja svih organa s jedne strane na drugu kad bi se okrenula na bok. Ali nije boljelo, samo baš čudan osjećaj. 
    Drži punim dlanom čvrsto stisnut dio gdje je rez ako ti se kiše/kašlje/smije. Također kod dizanja mislim da sam isto. 
    Hodaj što više oko kreveta dok si tamo u bolnici. 
    Mene su 4.dan pustili doma, ali ne znam u kojoj si bolnici i kakva je politika tamo. 
    Jel bebica s tobom ili ju nose da odmoriš po noći bar? 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    Jesam ja jedina koja ne gubi kile dojenjem? 😂
    U ovoj trudnoci sam dobila 15kg, tjedan prije poroda izgubila 1kg, a iz bolnice izasla s -3kg (samo beba je imala 2860g)🤣 i sad sam na -7kg. Znaci jos 8kg ostalo za skinuti 🙈 s prva 2 mi je isto islo dole prva 2 tjedna i onda sam pocela dobivati kile. Iskljucivo dojim. Inace teze skidam kilograme i bas me muci to 😪

    [tickerfactory.com]

  • Alexica

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨


    Mene su dosta boljela crijeva, prvih par dana kao da sam osjetila mjehurice u trbuhu i bila sam dosta napuhnuta, puna plinova.
    Mjehur me bolio dok sam piskila, ali sam naivno mislila da je to maternica pa sam tek doma skuzila da imam upalu (od katetera) i to su rijesili antibiotici. Inace ne bi trebao mjehur nista boljeti pa to spomeni ako je slucaj da dobijes antibiotik. 
    Maternicu nisam osjetila nista to stezanje koje se spominje ni inace, a ni kod dojenja.
    Rez mi je jos lagano utrnut, nekad malo osjetim i kad se dizem, ali jako malo jer naravno da bas ne pazim kako se dizem, tesko je to s bebom.
    U pocetku dok sam setala sam znala osjetiti tezinu i laganu bol na podrucju reza, sad je to super. I naravno dok bi mali mlatarao nogama pa me slucajno dotaknuo sve bi me boljelo. Sad evo lezi na meni i nista ne boli.
    Rez zna nekad random pecnuti ali sam zakljucila da su to mozda i dlacice koje su se zaljepile za flaster 😂

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Alexica

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨

    Mene su dosta boljela crijeva, prvih par dana kao da sam osjetila mjehurice u trbuhu i bila sam dosta napuhnuta, puna plinova.
    Mjehur me bolio dok sam piskila, ali sam naivno mislila da je to maternica pa sam tek doma skuzila da imam upalu (od katetera) i to su rijesili antibiotici. Inace ne bi trebao mjehur nista boljeti pa to spomeni ako je slucaj da dobijes antibiotik.
    Maternicu nisam osjetila nista to stezanje koje se spominje ni inace, a ni kod dojenja.
    Rez mi je jos lagano utrnut, nekad malo osjetim i kad se dizem, ali jako malo jer naravno da bas ne pazim kako se dizem, tesko je to s bebom.
    U pocetku dok sam setala sam znala osjetiti tezinu i laganu bol na podrucju reza, sad je to super. I naravno dok bi mali mlatarao nogama pa me slucajno dotaknuo sve bi me boljelo. Sad evo lezi na meni i nista ne boli.
    Rez zna nekad random pecnuti ali sam zakljucila da su to mozda i dlacice koje su se zaljepile za flaster 😂


    Mene ne boli mjehur dok piskim, nego osjetim ovako da me zicne kad se micam ili okrecem, mozda ni nije mjehur. Mozda se sve vraca na svoje misto, a i kateter je zeznut. Svakako sam na antibioticima zbog preventive i jer je bio hitni carski, pa ce sanirat ako nesto bude. Rez isto bolucka, jos mi je sa strana ko podljevi, doduse meni je 3 dan tek. I meni su crijeva u kaosu. 😂 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Prvu noc je bio s njima, ostalo je samnom. On mi je cak dobar zasad, doji i spava 😃

    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    I dojite bez problema već unatoč carskom. Super! 👌

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine, ja sam izasla treci dan, odnosno cetvrti, jer imas nulti, prvi, drugi i treci. Sto se tice bolova, uzimala sam maksimalno injekcije za bolove u Petrovoj, nastavila s Brufenom doma 10tak dana nakon izlaska. Najgore mi je bilo ovo prevrtanje organa sto se spominje. Kad se dizes iz kreveta ili spustas, uvijek idi na bok. Kad kises ili se smijes, drzi dlanom dio gdje ti je rez. Stvarno bude lakse s vremenom.
    Cure hvala na savjetima za oporavak nakon carskog. Ja idem na kontrolu 15.05 pa cemo vidjet sto kaze dr. Do tad lezim i hodam, pokusavam sto manje sjedit i radit po kuci. Ja nemam djece, pa mi je puno lakse mirovat 😂.  Jad idem hodat nosim Cariwell pojas

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.