Proljetne bebe 2021

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Majuška

    Majuška

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Pozdraaav trudniceee! Evo i mene. Pratila sam vas na kompu ali telefon nije bio u funkciji pa sam cekala da popravim.

    Mi smo dobro. Posljednje javljanje je bilo iz bolnice, ostali smo 5 dana. A krvarenje je bilo iz urina, kamen i pijesak u bubrezima. Nikakvu terapiju osim mnogo tecnosti nisam dobila. Pijem Prolom vodu i pomogla mi je osim sto nekad kad jedem jacu hranu l ujutru naletim na rozikasto kad se obrisem. U ponedeljak poslije 15 dana urin nosim na kontrolu. 

    Imam i smedjaksti iscjedak povremeno ali mi je gin.objasnila da je to zbog utrogestana, ljusti se vagina i da cu to vjerovatno do kraja trudnoce s vremena na vrijeme vidjati. 

    Dozvoljena mi je umjerena fizicka aktivnost poslije 4 mjeseca strogog mirovanja. Ali ja sam i dalje vecinom u krevetu. 

    U utorak imamo 4D uzv. Molim se Bogu da i to bude ok. I da ostatak teudnoce prodje lijepo. 

    Lussi cestitaaaaam! 🥳🤗

    Ninnach ja sam mucila muku s kasljom i pomoglo mi je da stavim oblog oko vrata. Ja uzmem pelenu pamucnu, malo rakije i bibera preko i preko noci svezem oko grla. Umiri se kasalj i sazri. I znam za onaj narodni lijek, onako cijeki crni luk prokuvati u vodi izvaditi ga i piti to, mozes dodati med zbog neprijatnog ukusa.

    Lonmi i meni se desavalo slicno. Dr mi je rekla da su najvjerovatnije kontrakcije. Ja npr ustanem i malo prosetam i popusti me ili obrnuto ako sam se kretala i osjetim onda legnem i ne mrdam dok ne popusti. 

    Sto se svekrve tice. Izgleda da ja imam srece. Divna je. Dodje samo kad je zovem i pomogne sta treba. Dragi mnogo radi pa me cesto ona vozi na kontrole. Bas nemam zamjerke. Nadam se da ce i ostati tako 😅😆

    Garderobu jos nisam ni gledala. Sve neki problemcici pa nikako da odvojim vrijeme za to. Pogledala sam samo u Zari  na netu i jako je lijep izbor, nisam ni znala da imaju u ponudi krpice za novorodjence. 
    Bas sam se raspisala od jutros  😁

    Prva trudnoća 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lonmi

    Lonmi

    Broj poruka: 4240

    Prijavi adminu

    Pa recimo 2 dana vec osjecam pritisak dolje, kako sam s pregleda dosla. 
    I laganu bol u krizima, zna me grciti dok ustajem ili nest, ali sad me stezanje probudio oko pol 4 ujutro i odem na wc pa se malo smirilo, legnem i krene natrag i probam rukom trbuh, a na njemu cijela kvrga dolje lijevo. 
    Ni dalje nisam imala mira. 
    Onda me steze, pa osjecam u krizima, cak pecka nutra ali kvrge nije bilo. 
    Mala je aktivna jucer navecer od 11 do 1h. I od 3h ujutro kad je ovo krenulo. 
    Ni sad nije naj naj, nemam onaj osjecaj opustenosti dok nist ne boli, ali nije strasno.
    Ne znam koliki intenzitet toga mora biti da prijavim lijecnici, necu dizati paniku. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lonmi

    Lonmi

    Broj poruka: 4240

    Prijavi adminu

    Da, bolje mirovanje od ovog mi moze biti jedino ako necu mrdnuti iz kreveta, a magnezij pijem svaki dan po 1 sumecu od 375.
    Ja sam te kontrakcije zamisljala tam u kasnijoj trudnoci, ne svida mi se to u kombinaciji s kracenjem cervixa. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar moky91

    moky91

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Jutro cure :) 
    Lonmi vezano za stezanja ako te tjesi imam bh kontrakcije od 18. tjedna i stalno se pojavljuju te kvrge, sad sam 28+5 i mrvicu su se smanjile ali i dalje ih imam :) maternica vjezba a meni ocito jako rano pocela!
    Zadnjih par dana je beba jako aktivna, vec dve noci slabo spavam, stalno se vrti, okrece, lupa, guta vamo tamo…mali potres! Kako je vama?
    Majuška nadam se da ce sve biti ok i da ce jos tih 16 tjedana proletit i biti sve u redu 🤗
    Sta sve mi moramo trpit za nase male bebice 🥰
    Prije par dana me boljela zdjelica, doslovno kad bi sjela na wc bas bi me zaboljelo…sad prolazi…jos uvijek neko probadanje u stidnoj kosti..valjda se polako sve siri..samo ja se brinem za svaku sitnicu! Uz to jako nisko nosim pa ne znam dal su bolovi jaci jer je beba nisko….🤷

    3/2020 miss.ab. 9+2 🌠
    [lilypie.com]

  • ertzui

    Broj poruka: 402

    Prijavi adminu

    Lonmi mozda da nazoves dokt. da vidis sta ce ti reci? Bit ces mirnija ako ti kaze da je to u redu..mozda te i pozove da te pogleda za svaki slucaj.

  • Deleted user

    Broj poruka: 993

    Prijavi adminu

    Hvala ti Majuska, drago mi je da si opet s nama🥰 nadam se da bude sve okej i da bude ostatak trudnoce prolazio kak treba🤗 odmaraj se samo i mazi busu,jos malo pa bude 4D pa ces vidjeti bebicu💗

  • Avatar nikac

    nikac

    Broj poruka: 560

    Prijavi adminu

    Evo mene javljam se se OGTT. Odradila prvo vadjenje i popila sokic i sad cekam drugo i trece vadjenje… 
    Meni je bas bilo skoro pa fino, onako hladno kao iz frizidera a bila sam ful zedna i skoro na eks popila 
    Jedva cekam jesti kad sve zavrsi…. 

    Pula, 33 god, prvo dijete, curica Darla rođena 24. 04.2021. 💕

  • Avatar Girl1234

    Girl1234

    Broj poruka: 1176

    Prijavi adminu

    Jutro, curkee 😍

    Nikac, drzim fige da bude dobar OGTT
    Curke, mislim da su kontrakcije normalne.. Pokusajte ne panicariti… 

    Blighted ovum, 6/2020, 10. tt 💔
    Rainbow baby 🌈🙏 7/2020 ❤️

    [lilypie.com]

  • Avatar Lonmi

    Lonmi

    Broj poruka: 4240

    Prijavi adminu

    Girl1234

    Jutro, curkee 😍

    Nikac, drzim fige da bude dobar OGTT
    Curke, mislim da su kontrakcije normalne.. Pokusajte ne panicariti…


    Ma i ja mislim da to sve normalno. Samo je neugodno i u kombinaciji s nekim pritiskom i to onda nakraju ne znas sta je sta….
    Ne brine me nista drugo samo da me ne otvaraju, a nemam s cim nutra pogledati 😂

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Girl1234

    Girl1234

    Broj poruka: 1176

    Prijavi adminu

    Lonmi

    Girl1234

    Jutro, curkee 😍

    Nikac, drzim fige da bude dobar OGTT
    Curke, mislim da su kontrakcije normalne.. Pokusajte ne panicariti…

    Ma i ja mislim da to sve normalno. Samo je neugodno i u kombinaciji s nekim pritiskom i to onda nakraju ne znas sta je sta….
    Ne brine me nista drugo samo da me ne otvaraju, a nemam s cim nutra pogledati 😂


    Haha, a razumijem te 

    Blighted ovum, 6/2020, 10. tt 💔
    Rainbow baby 🌈🙏 7/2020 ❤️

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.