Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mmama, prije izdajanja topli/vruci oblozi da se kanalici prosire i lakse izade mlijeko, nakon izdajanja/podoja hladni oblozi ili hladan list kupusa da smiri upalu.
    Vila, normalno je da boli jos neko vrijeme jer je tkivo bilo pod upalom i rasireno, plus masiranje. Bitno je samo da je bol manja u odnosu na jucer, tj da ne pojacava. Osjeti se kad je bol i mrvu laksa. Svakako nastavi kako si do sada. Samo bi dodala da se tvoja nervoza reflektira na bebu i onda ste u zacaranom krugu odbijanja cicanja i pojacanja tvoje upale. Dakle, neku laganu muziku na youtube ili bijele sumove, namjestiti se da ti je udobno i dati cicati. 
    Pogledaj jos da li na bradavici imas mozda koju bijelu tocku. Ako imas to je blister, odnosno zacepljen kanalic, pa bi bradavicu trebalo namakati u oblog od slane vode i trebao bi omeksati i puknuti..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    I ako ces morati primiti antibiotik, inzistiraj na onom kompatibilnom uz dojenje i nikako prekidati dojenje jer ce jedino beba to uspjeti izvuci. Beba smije i mora dojiti dok ti imas temp i dok pijes antibiotik, preko mlijeka dobiva i antitijela protiv svih bestija koje ti imas i koje mogu biti potencijalni uzrocnik upale uz zastoj mlijeka..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    dea32

    Mmama, prije izdajanja topli/vruci oblozi da se kanalici prosire i lakse izade mlijeko, nakon izdajanja/podoja hladni oblozi ili hladan list kupusa da smiri upalu.
    Vila, normalno je da boli jos neko vrijeme jer je tkivo bilo pod upalom i rasireno, plus masiranje. Bitno je samo da je bol manja u odnosu na jucer, tj da ne pojacava. Osjeti se kad je bol i mrvu laksa. Svakako nastavi kako si do sada. Samo bi dodala da se tvoja nervoza reflektira na bebu i onda ste u zacaranom krugu odbijanja cicanja i pojacanja tvoje upale. Dakle, neku laganu muziku na youtube ili bijele sumove, namjestiti se da ti je udobno i dati cicati.
    Pogledaj jos da li na bradavici imas mozda koju bijelu tocku. Ako imas to je blister, odnosno zacepljen kanalic, pa bi bradavicu trebalo namakati u oblog od slane vode i trebao bi omeksati i puknuti..


    Ne, ne zato sam se i javila ovdje.. i napisala da sam i sama iznenadena jer su mene ucili isto tako da se dojka utopli prije, medutim kod ovako male bebe i ranog dojenja nije stvar u zacepljenim kanalicima nego se cijelo tkivo dojke upali, limfa i ostalo i potrebno je ohladiti upalu da se tkivo smiri, limfa povuce tako da se mlijeko moze izvuci iz dojke.. makar sam i sama oduvijek slusala da se prsa griju prije izdajanja i kada dode do upale.. evo, nema dva dana da sam slusala ibclc upravo o tome :) 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    mmama2

    dea32

    Mmama, prije izdajanja topli/vruci oblozi da se kanalici prosire i lakse izade mlijeko, nakon izdajanja/podoja hladni oblozi ili hladan list kupusa da smiri upalu.
    Vila, normalno je da boli jos neko vrijeme jer je tkivo bilo pod upalom i rasireno, plus masiranje. Bitno je samo da je bol manja u odnosu na jucer, tj da ne pojacava. Osjeti se kad je bol i mrvu laksa. Svakako nastavi kako si do sada. Samo bi dodala da se tvoja nervoza reflektira na bebu i onda ste u zacaranom krugu odbijanja cicanja i pojacanja tvoje upale. Dakle, neku laganu muziku na youtube ili bijele sumove, namjestiti se da ti je udobno i dati cicati.
    Pogledaj jos da li na bradavici imas mozda koju bijelu tocku. Ako imas to je blister, odnosno zacepljen kanalic, pa bi bradavicu trebalo namakati u oblog od slane vode i trebao bi omeksati i puknuti..

    Ne, ne zato sam se i javila ovdje.. i napisala da sam i sama iznenadena jer su mene ucili isto tako da se dojka utopli prije, medutim kod ovako male bebe i ranog dojenja nije stvar u zacepljenim kanalicima nego se cijelo tkivo dojke upali, limfa i ostalo i potrebno je ohladiti upalu da se tkivo smiri, limfa povuce tako da se mlijeko moze izvuci iz dojke.. makar sam i sama oduvijek slusala da se prsa griju prije izdajanja i kada dode do upale.. evo, nema dva dana da sam slusala ibclc upravo o tome :)


    Ne mogu rec da lazu, ali meni je upravo u tom periodu doslo do upale zbog zacepljenja kanalica sa drugim djetetom. On je bio uspavan i nezaintersiran da isprazni dojku do kraja, a namjestiti ga je bilo nemoguca misija. I patronazna i ja smo se dobrano oznojile da bi nasle pozu u kojoj ce posisati iz te dojke. I pomoglo je upravo ovo sto sam u prethodnim postovima napisala. Topli oblog prije, hladno zelje nakon podoja..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Evo samo da javim, da se bol u dojci danas smanjila za 80%. 🤗
    Moja curka je izvukla sve. Danas smo se lijepo nagustale nas dvije u miru, opustenoj atmosferi i dojenju. Muz je ostao doma i donosio mi jest i pit, dok smo nas dvije dojile u svim pozama po krevetu i kaucu haha 
    I evo kvrga nestala skroz,bol minimalna, kupus nissm na kraju ni stavljala…samo iskljucivo na sisu i bit uporan.
    Imam samo pitanje u vezi pohrane mlijeka. Dal mogu mlijeko izdojeno iz frizidera sad prebacit u zamrzivac?

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Looda_vila

    Evo samo da javim, da se bol u dojci danas smanjila za 80%. 🤗
    Moja curka je izvukla sve. Danas smo se lijepo nagustale nas dvije u miru, opustenoj atmosferi i dojenju. Muz je ostao doma i donosio mi jest i pit, dok smo nas dvije dojile u svim pozama po krevetu i kaucu haha
    I evo kvrga nestala skroz,bol minimalna, kupus nissm na kraju ni stavljala…samo iskljucivo na sisu i bit uporan.
    Imam samo pitanje u vezi pohrane mlijeka. Dal mogu mlijeko izdojeno iz frizidera sad prebacit u zamrzivac?


    Super da se smanjilo..
    Mozes prebaciti u zamrzivac. Jedino ne znam u sto si izdojila, ako ambalaza podrzava zamrzavanje a inace je za pohranu hrane, moze.
    Imas na rodinim stranicama tekst o pohrani izdojenog mlijeka.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    dea32

    Looda_vila

    Evo samo da javim, da se bol u dojci danas smanjila za 80%. 🤗
    Moja curka je izvukla sve. Danas smo se lijepo nagustale nas dvije u miru, opustenoj atmosferi i dojenju. Muz je ostao doma i donosio mi jest i pit, dok smo nas dvije dojile u svim pozama po krevetu i kaucu haha
    I evo kvrga nestala skroz,bol minimalna, kupus nissm na kraju ni stavljala…samo iskljucivo na sisu i bit uporan.
    Imam samo pitanje u vezi pohrane mlijeka. Dal mogu mlijeko izdojeno iz frizidera sad prebacit u zamrzivac?

    Super da se smanjilo..
    Mozes prebaciti u zamrzivac. Jedino ne znam u sto si izdojila, ako ambalaza podrzava zamrzavanje a inace je za pohranu hrane, moze.
    Imas na rodinim stranicama tekst o pohrani izdojenog mlijeka.


    Imam one casice od aventa, a sad sam mislila prebacit u njihove vrecice za zamrzavanje mlijeka. Casice su predhodno sterilizirane.
    Pogledat cu tekst, hvala:)

    [lilypie.com]

  • ninchyca

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav.

    Trebam jedan savjet.. bebac ima 3 mjeseca..do prije tjedan dana smo iskljucivo dojili,ali su unazad 3tj bile zelene.stolice,bio je stalno nemiran a na dojci je jako brzo zaspao…kad bi ga maknula s dojke poceo bi plakat i onda sve u krug…znali smo dojiti svakih pola sata,sat nekad za 15 min…bez ikakvog reda a stolice su i dalje bile zelene…u periodu kad bi zaspao (vecinom kroz noc) na 2,3 sata ja bih se izdajala ali nikad iznad.120ml iz obje dojke…sad smo vec 4 dan na AD i dojenju kombinirano…on pocica obje dojke i nakon toga jos pojede 120ml AD..stvarno sam se trudila iskljucivo dojiti,izdajala se.i davala cicu na zahtjev i vrlo cesto,nisam popustala ni kad su mi svi govorili da je gladan i da mu treba dohrana…ali nakon 3tj borbe i zelenih stolica popustila sam…zanima me samo u cemu je bio problem jer ako negdje grijesim spremna sam to promijeniti i vratiti se na iskljucivo dojenje…ono po cemu sam sad sigurna da je bio gladan su te zelene i vodenasto sluzave stolice koje su trajale 3 tj,a od kad jede i AD vratile su se u zlatno zutu boju… volim dojiti u starijeg sina sam dojila 3 godine,ali s druge strane ne zelim da mi beba pati i da.bude.gladan…

  • proljetnica1

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Ako uredno dobiva na težini i ima dovoljan broj pokakanih i mokrih pelena zelena stolica ništa ne znaci, ne znaci da je gladan. Smanji postupno adaptirano mlijeko i vrati na dojenje, cica je kao protočni bojler a ne spremnik, kolika je potražnja toliko će se stvoriti. Za onoliko manje će se stvoriti koliko dodaješ adaptiranog

  • NelAm

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Bok svima, molim vas za savjet. Naime, primjećujem da mi je desna dojka malo veća od lijeve i nekako više punija mlijekom i brže se puni od lijeve. Da li koja od vas ima takvu situaciju?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.