Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Jooos nesto , dali su spavali / spavaju s vama u krevetu ? Moja prva curka nije cicala , i spavala je samo u kindebetu , sad curka spava samnom , stavim ju u kinderbet i meskolji se , prebacim je kod sebe , nasloni glavu na cicu i spava 😂 nebi ju htjela na to ucit , a kad se tako voli stisnut uz mene 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Bojana27

    Jooos nesto , dali su spavali / spavaju s vama u krevetu ? Moja prva curka nije cicala , i spavala je samo u kindebetu , sad curka spava samnom , stavim ju u kinderbet i meskolji se , prebacim je kod sebe , nasloni glavu na cicu i spava 😂 nebi ju htjela na to ucit , a kad se tako voli stisnut uz mene


    Cura je prvo spavala s nama, kad je krenula trenirat boks na nama spojili smo krevetic s nasim krevetom. Mali je s nama u krevetu, zaspi na cici pa ga ja maknem sa cice. Usred noci sam prekine podoj i makne glavu. Ali zna se i naslonit na cicu i tako spavat. 
    Samo cu rec da sam sve isto radila i sa curom pa mi sada neda ni da je ceskam prije spavanja, a to smo primjenjivali kod odvikavanja od cicanja.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

     Ona spava super , od 11 do 3 pa od 3 do 7 je spavala onda od 7 spava ovako 😂😂 prebacila sam je u kimbi , pocela se meskoljit pa sam ju vratila kod sebe :)

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Bojana27

    Ona spava super , od 11 do 3 pa od 3 do 7 je spavala onda od 7 spava ovako 😂😂 prebacila sam je u kimbi , pocela se meskoljit pa sam ju vratila kod sebe :)


    Miskica mala, kako uziva..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Mvuk

    Orangina

    Mvuk

    Pozdrav, imam bebicu staru 2 mjeseca. Na težini dobro napreduje (2kg u 2 mj), al imamo oogromnih problema s dojenjem. Odmah sam imala ogromnu navalu mlijeka i do dan danas mi se nije stabilizirala. One početne kvrge su se riješile, ali i sad nastaju po noći. Preko dana su cice stalno prepunjene, ko silikoni. Beba se stalno zagrcava, ima grčeve, i konstantno plače već 2 mjeseca. Ne znam kad plače od grčeva kad od gladi, užas. Često obilno bljuca, pa traži još. Imam osjećaj da jede samo prvo mlijeko. Ja se uvijek izdajam prije da popusti napezost, nekad moram baš dosta al to je nužno da uopće obuhvati bradavicu.
    A znam da se tako samo više stvara…
    O let downu da i ne govorim
    Ima li nade da ćw se ikad to srediti?
    Po noći je nezamislivo da ju ja sama izhendlam, muž je presvlači da meni kupi vrijeme za izdajanje jer su krcate krcate

    Na rubu snaga smo

    Pozdrav! Dali nosis grudnjak preko dana/noci? Meni su se stvarale kvrge i zbog toga pa sam ga pocela skidati preko noci a preko dana nesto jako elasticno da ne stisce kanalice.
    Probaj topli tus prije podoja da popusti pritisak/tople komprese mozes drzati na grudima dok beba doji.

    Ne brini kako mlijeko izgleda kad ga izdojis jer beba puno dublje i efikasnije povuce nego izdajalica!

    Probajte bebu dici da podrigne usred dojenja tj.cim se pocne komesati/ koprcati i skvrciti joj malo nogice prema trbuhu da se isprdi pa ce nastaviti cicati.

    I naravno Dea daje zlatne savjete 😘

    Sretno Mvuk i javite kako napreduje
    Pozdrav. Za početak hvala na savjetima
    Za sad je sve po starom. Stvarno se minimalno izdajam, ali i dalje se iz jedne cike komotno po mojoj procjeni može najesti 3 djece.
    Ovo da jede samo prvo mlijeko imam dojam jer i nakon podoja ja kad stisnem ciku iz nje štrca,a mlijeko mi djeluje iste teksture.
    Možda vrijeme učini svoje, nadam se.
    Drugi položaji osim ležećkog nam nikako ne idu.

    Javit ću svakako


    Pozdrav, opet ja. 
    Nema nikakvih pomaka, stvsrno nininalno izdajam a grudi su sve veće… :/
    Znate li gdje se mogu kontrolirati spolni hormoni, možda je stvarno problen u tome? I da li da probam s čajem od kadulje  imate li iskustva? 

  • Avatar Orangina

    Orangina

    Broj poruka: 460

    Prijavi adminu

    Hello ☺ Dali te bole grudi, curi mlijeko? 
    Trosis li nesto posebno za povecanje kolicine mlijeka npr.piskavicu? 

    Mozda se samo nije uspostavila ponuda/potraznja.
    Kako bebica cica? 

    Meni su sad grudi manje nego u trudnoci, ne nosim vise jastucice za mlijeko (prvih par mjeseci majica bi mi bila mokra bez). I dalje pijem puno tekucine, caj od komoraca/anisa/kima. 

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mvuk, vjerojatno ti je razina prolaktina veca nego sto bi trebala biti. Jesi ikada imala problema sa time? Ako nesto trebas kontrolirati, onda je to prolaktin, ne spolni hormoni..
    Ja ne bih preporucila uzimanje ista sto moze smanjiti produkciju, da onda ne bi otisla iz hiperprodukcije u smanjenu proizvodnju mlijeka.
    Imas li kvrge? Crvenilo dojke? Jesu upaljene?
    Koliko beba doji tokom 24h? 
    Tijelu treba nekoliko dana da se prilagodi novim potrebama, koliko je proslo od zadnjeg dopisivanja ovdje?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Orangina

    Hello ☺ Dali te bole grudi, curi mlijeko?
    Trosis li nesto posebno za povecanje kolicine mlijeka npr.piskavicu?

    Mozda se samo nije uspostavila ponuda/potraznja.
    Kako bebica cica?

    Meni su sad grudi manje nego u trudnoci, ne nosim vise jastucice za mlijeko (prvih par mjeseci majica bi mi bila mokra bez). I dalje pijem puno tekucine, caj od komoraca/anisa/kima.


    Nije se uspostavila, sigurno da nije. Inače sam imala jedinicu a sad imam grudnjak za dojenje četvorku. Ne pijem čaj za dojenje, tekućinu minimalno trošim od poroda. Mlijeko mi ne curi toliko samo po sebi, eventualno po noći, više onako po 10ak kapi pa i ka nosim jastučiće.
    Beba ne cica lijepo, stvarno nije lijepo ni za vidjeti, točno se vidi da se muči. Probala sam razne ooložaje, al još je najbezbolnije ležeći

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mvuk

    Orangina

    Hello ☺ Dali te bole grudi, curi mlijeko?
    Trosis li nesto posebno za povecanje kolicine mlijeka npr.piskavicu?

    Mozda se samo nije uspostavila ponuda/potraznja.
    Kako bebica cica?

    Meni su sad grudi manje nego u trudnoci, ne nosim vise jastucice za mlijeko (prvih par mjeseci majica bi mi bila mokra bez). I dalje pijem puno tekucine, caj od komoraca/anisa/kima.

    Nije se uspostavila, sigurno da nije. Inače sam imala jedinicu a sad imam grudnjak za dojenje četvorku. Ne pijem čaj za dojenje, tekućinu minimalno trošim od poroda. Mlijeko mi ne curi toliko samo po sebi, eventualno po noći, više onako po 10ak kapi pa i ka nosim jastučiće.
    Beba ne cica lijepo, stvarno nije lijepo ni za vidjeti, točno se vidi da se muči. Probala sam razne ooložaje, al još je najbezbolnije ležeći


    Kako misli da beba ne cica lijepo? Ima krivi hvat ili ne izdoji sve? Ili nesto trece?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    dea32

    Mvuk

    Orangina

    Hello ☺ Dali te bole grudi, curi mlijeko?
    Trosis li nesto posebno za povecanje kolicine mlijeka npr.piskavicu?

    Mozda se samo nije uspostavila ponuda/potraznja.
    Kako bebica cica?

    Meni su sad grudi manje nego u trudnoci, ne nosim vise jastucice za mlijeko (prvih par mjeseci majica bi mi bila mokra bez). I dalje pijem puno tekucine, caj od komoraca/anisa/kima.

    Nije se uspostavila, sigurno da nije. Inače sam imala jedinicu a sad imam grudnjak za dojenje četvorku. Ne pijem čaj za dojenje, tekućinu minimalno trošim od poroda. Mlijeko mi ne curi toliko samo po sebi, eventualno po noći, više onako po 10ak kapi pa i ka nosim jastučiće.
    Beba ne cica lijepo, stvarno nije lijepo ni za vidjeti, točno se vidi da se muči. Probala sam razne ooložaje, al još je najbezbolnije ležeći

    Kako misli da beba ne cica lijepo? Ima krivi hvat ili ne izdoji sve? Ili nesto trece?


    Ne izdoji sve definitivno jer imam jako ouno mlijeka. A hvat ne djeluje los koliko se vidi da joj je tesko uloviti bradavicu. A i kako se zagrcne, vidi se da povuce par puta pa pusti, pa povuce pa pusti

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.