Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ne vjerujem da je problem bebi uhvatiti zbog velicine grudi. Ja i od prije trudnoce nosim 5icu pa nije bilo problema kod dojenja.
    Mozda je problem ako je tvrdo tkivo oko same bradavice pa ju tu ne moze uhvatiti da joj dode do grla.
    Jesi sigurna da beba nema lip tie ili tongue tie? Odnosno da je resica ispod jezika ili ispod usne kratka? Tad im bude tesko dovoljno otvoriti usta i lijepo uhvatiti bradavicu i samim time ne prazne dojku do kraja..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Pitanje , stalno citam beba dobila u prvih mj dana kilu i vise , cak i dojene bebe , mi ne dobivamo bas nesto puno ..strah me da ce me pedijatar spotat i da ce rec sa uzmem dohranu

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    bojana27

    Pitanje , stalno citam beba dobila u prvih mj dana kilu i vise , cak i dojene bebe , mi ne dobivamo bas nesto puno ..strah me da ce me pedijatar spotat i da ce rec sa uzmem dohranu


    To ovisi o bebi i njenom metabolizmu. Ne dobivaju svi isto, netko dobije 2 kg, netko 1 kg, netko 800g..
    Moja cura je prvi mj dobila 870g od porodajne. Decko je dobio 1100g od porodajne, nitko nije nista rekao. Postoji minimun propisan koji treba zadovoljiti da bi bilo ok. Prema szo je prosjecni dobitak u prva 4 mj 660-1030g mjesecno. Ispod toga je premalo, iznad uvijek moze..
    A uvijek mozes dodati podoj-dva na ovo sto sad imate..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Dobila je 680 g i 4 cm :) bitno da ona meni raste i zadovoljna je ..kilice su manje bitne :D
    Jedino mi pedijatar nije jasan jer kaze da joj ne smijem dat cesce jest neko na svaka 3 sata , al ja to ne radim ..dojim na zahtjev i tako cu i dalje nastavit ! Vrucine su , dijete si je i zedno , i mazi se uz cicu itd itd :/ 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    bojana27

    Dobila je 680 g i 4 cm :) bitno da ona meni raste i zadovoljna je ..kilice su manje bitne :D
    Jedino mi pedijatar nije jasan jer kaze da joj ne smijem dat cesce jest neko na svaka 3 sata , al ja to ne radim ..dojim na zahtjev i tako cu i dalje nastavit ! Vrucine su , dijete si je i zedno , i mazi se uz cicu itd itd :/


    Dojena djeca se ne uobrocavaju. Razlog tome je sto imaju mali zeludac, majcino mlijeko je lako i brzo probavljivo i brzo budu gladni. Dojiti na zahtjev, imati minimalno 10 podoja u 24h, sve vise je plus i sugerirala bi ti da imas 12+ podoja u 24h, mozes raditi kompresije kad uspori gutanje..
    Koliko ima popisanih i pokakanih pelena u 24h?
    Kilaza koju je dobila je na donjoj granici (jel to od porodajne ili otpusne?), bilo bi dobro kad bi dodala jos podoja da ih imas 12 u 24h? Koliko sada imate podoja i koliko traju? Da li ih ogranicavas vremenski?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Joj jako puno , cicamo skoro stalno ..i jako lijepo jede , i zadovoljna je , kaka oko 3 puta na dan i to bas puna puna pelena , popisanih oko 9-10 , a podoja imamo sigurno 10 samo vise :) kilaza je od otpusne :D 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    bojana27

    Joj jako puno , cicamo skoro stalno ..i jako lijepo jede , i zadovoljna je , kaka oko 3 puta na dan i to bas puna puna pelena , popisanih oko 9-10 , a podoja imamo sigurno 10 samo vise :) kilaza je od otpusne :D


    Ovo sve zvuci super.. Bitno da kaka i piski, da joj nije dovoljno nebi punila pelene.
    Sve djeca su razlicita kao i mi odrasli..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar loli44

    loli44

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame :)
    Evo nakon dugog citanja i velikog broja posjeta forumu odlucila sam se i sama prikljuciti.
    Nasa mala princeza je stigla  3 i pol tjedna ranije,izasli smo sa 2300 i evo prvi mjesec smo vec na 3280 sto nas jako veseli :)
    Samo dojimo i super nam ide, od prvog dana nikakvih problema sva sreca. Ja sam puno zvala sestre dok smo lezali u bolnici da mi pomognu namjestit bebu,da mi pokazu hvat ,polozaje i tako pa mislim da mi je to dosta pomoglo da nastavimo kako smo lijepo poceli :)
    E sad, moje pitanje je izbjegavate li kavu dok dojite, ima li netko da mu je beba reagirala na kavu mozda i moze li kofein kako utjecati na nju?
    Nisam ju pila cijelu trudnocu a ne pijem ju niti sada jer pazim zbog grceva da joj nista ne smeta i da mi je sretna.
    Iskreno ne znam kako izdrzavam budenja svaka tri sada i nespavanje bez kavicee ali kad je sretna beba,sretna je i mama.

    Ispricavam se na opsirnom postu.
    Ugodan petak vam zelimo moja M i ja 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    loli44

    Pozdrav mame :)
    Evo nakon dugog citanja i velikog broja posjeta forumu odlucila sam se i sama prikljuciti.
    Nasa mala princeza je stigla 3 i pol tjedna ranije,izasli smo sa 2300 i evo prvi mjesec smo vec na 3280 sto nas jako veseli :)
    Samo dojimo i super nam ide, od prvog dana nikakvih problema sva sreca. Ja sam puno zvala sestre dok smo lezali u bolnici da mi pomognu namjestit bebu,da mi pokazu hvat ,polozaje i tako pa mislim da mi je to dosta pomoglo da nastavimo kako smo lijepo poceli :)
    E sad, moje pitanje je izbjegavate li kavu dok dojite, ima li netko da mu je beba reagirala na kavu mozda i moze li kofein kako utjecati na nju?
    Nisam ju pila cijelu trudnocu a ne pijem ju niti sada jer pazim zbog grceva da joj nista ne smeta i da mi je sretna.
    Iskreno ne znam kako izdrzavam budenja svaka tri sada i nespavanje bez kavicee ali kad je sretna beba,sretna je i mama.

    Ispricavam se na opsirnom postu.
    Ugodan petak vam zelimo moja M i ja


    Sve smijes jesti i piti normalno kao i prije trudnoce, tek ako primjetis da joj nesto smeta to izbacis ;) tu spadaju i mahunarke,.l grahorice itd, itd.. od jedne kavice ujutro ne bi trebalo biti problema, ne bude pila litre kroz dan sigurno

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    loli44

    Pozdrav mame :)
    Evo nakon dugog citanja i velikog broja posjeta forumu odlucila sam se i sama prikljuciti.
    Nasa mala princeza je stigla 3 i pol tjedna ranije,izasli smo sa 2300 i evo prvi mjesec smo vec na 3280 sto nas jako veseli :)
    Samo dojimo i super nam ide, od prvog dana nikakvih problema sva sreca. Ja sam puno zvala sestre dok smo lezali u bolnici da mi pomognu namjestit bebu,da mi pokazu hvat ,polozaje i tako pa mislim da mi je to dosta pomoglo da nastavimo kako smo lijepo poceli :)
    E sad, moje pitanje je izbjegavate li kavu dok dojite, ima li netko da mu je beba reagirala na kavu mozda i moze li kofein kako utjecati na nju?
    Nisam ju pila cijelu trudnocu a ne pijem ju niti sada jer pazim zbog grceva da joj nista ne smeta i da mi je sretna.
    Iskreno ne znam kako izdrzavam budenja svaka tri sada i nespavanje bez kavicee ali kad je sretna beba,sretna je i mama.

    Ispricavam se na opsirnom postu.
    Ugodan petak vam zelimo moja M i ja


    Normalno sam pila kavu i u trudnoci i sad tokom dojenja. Prema strucnim clancima do 2 salice kave dnevno ne bi trebalo smetati bebi. Racunam na salice od 2 dcl, ne one xxl. Ako nisi pila ni u trudnoci kreni sa nekom manjom salicom za pocetak, pa povecavaj. Kofein moze ‘razbuditi’ bebu, kao i nas. Takoder racunaj na udio kofeina u caju, ako ga pijes i u ostalim proizvodima.
    A dojilje smiju sve jesti i piti (osim alkohol), izbacujes tek kad i ako skuzis da bebi nesto smeta. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.