Preporučite rodilište!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MajaR

    MajaR

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Varaždin! Živim u Zg-u a 2 puta sam išla tamo roditi. Babice su najbolje!!

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Zadar, pozitivno iskustvo, ali ima mjesta za napredak.

  • Avatar ANITAD2

    ANITAD2

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Rodila u Vinogradskoj. Iskustvo je loše, jedva su čekali da induciraju porod jer sam ‘kao’ prenijela, pukao mi vodenjak, a plodna voda je bila super kao i ctg. Bila je smjena doktora i doktor koji mi je inducirao porod je bio koma. Drugi puta ću vjerojatno u VŽ i to sa doulom.

  • Avatar Lilith_Black

    Lilith_Black

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Rodiliste Sv.Duh
    Jako pozitivno iskustvo :) Prekrasni doktori, a najveca pohvala dr.Matijevicu koji mi j

    e uklonio i najmanji strah od poroda. Svi su ljubazni i najbitnije uz vas su.. sve objasne i strpljivi su.. u rodilistu sestre i babice nasmijane,opustene tako da je i mene to smirilo.. prvi porod,bez epiduralne i lijekovahd,bez rezanja i pucanja,prosao brzo i savrseno i tom moogu najvise zahvaliti divnoj babici :) Rodiliste i osoblje tamo me odusevilo.. 
    Sto se tice odjela babinjaca i neonatalogije, hvala bogu nisam nista trebala pa ih nisam ni zvala..ali u ta tri dana kolko sam bila na odjelu najcesce sam vidjela cistacicu umjesto sestri kolko su nas obilazile :/ Osim po noci,na to paze.. U svakom slucaju preporucam

    Znas li sto cu ja postati, za tvoju ljepotu, svijete?
    Kad odrastem jako velika, ja cu ostati dijete!

  • Adriana38

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Prvog sina rodila u Sisku 1998 g.Nisam se otvarala pa sam dugo cekala u bolovima.Sestru sam jedva dozvala da dođe kad sam sva utrnula.kad je dosla vec mi se i zamracilo…
    Lezala na leđima nije mi rekla da se mogu okrenuti.
    kad je krenuo porod nije to bas islo ,pa kad su osabili otkucaji .Bilo je jel cemo na carski ili ne.doktor dole raširi i procjeni da to bude išlo.I onda mi se drugi doktor baci na trbuh.djete izađe..4250g i 54cm
    a mene čeka 20 minuta šivanja jer je pukla cijela lijeva strana rodnice i grlic .
    Ali ti mi nije nitko ni rekao.saznala sam kad je bio 6 mj.prokrvarila poslije odnosa,bila neka upala…

    Drugi porod u Pakracu.trudovi s kojima sam došla prestali.ali voda je mljecna tako da ostajem.ide drip na lagano.Ja lezim na boku i tako me ne boli.babica me priprema psihički i rukom mi širi grlic i rodnicu. To istina boli i kako se okrenem na leđa razvija se svud bol.kad ona zavrsi ja opet na bok i bol prestaje.
    za par sati pojačaju drip i krece porod…trud boli ali između brbljam i zezam se s njima.Za 10 min izlazi sin 3750 i 51 cm.nisu me rezali nije puklo.sve super…
    Moj zaključak: djeca su mi zdrava što je najbitnije.Ali moja rodnica i dalje boli nakon 16 godina kad se mjenja vrijeme ili kod upala.Ne bi više nikad dala da mi netko skace po trbuhu!!!!!!!
    A vjerujem da nisam lezala na leđima cijelo vrijeme /to se ionako ne preporuča u trudnoci/ne bi otkucaji oslabili.i mozda me ne bi toliko bolilo…
    Ne sramite se pitati ,zahtjevati i zabraniti ono što ne zelite !!!!!!
    To je vase pravo!!!!!!

  • Avatar Mamilyn Monroe

    Mamilyn Monroe

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Karlovačko rodilište ,od čistačica,babica,sestara pa do doktora,svi su redom ljubazni,stručni i od pomoći…Stvarno sam se osjećala kao da sam u privatnom rodilištu.Sam porod je protekao onako kako sam priželjkivala,brzo i skoro pa bezbolno,s obzirom da sam morala na inducirani i da sam prvorotka,mogu reći,savršeno .U rodilištu nam je bilo super,uz pomoć divnih sestara savladali smo dojenje i nakon četiri dana sretni i spretni otišli doma .
    Imaju sve moje preporuke,zaista nema potrebe ići u pretrpane zagrebačke bolnice i rađati ko na traci,kad 40ak km dalje imate svu pažnju,individualni pristup,stručnost,mogućnost epiduralne,prisustva partnera (uz završeni tečaj),besprijekornu higijenu prostorija,prekrasno obnovljeno rodilište…
    Za svaku pohvalu

  • Avatar zrinska

    zrinska

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Topla preporuka rodilište ŽB Čakovec.
    Prije samog zaprimanja na odjel susrest ćete se sa sestrom Tanjom u ginekološkoj ambulanti. Toliko vedra i topla osoba za poželjet. Prilikom CTG-a koji se radi u ambulanti sestra je znala staviti dvd o dojenju, uvijek spremna za razgovor, daje prve i provjerene informacije vezane uz rodilište, porod i sično..

    Sam odjel…. Svi doktori stručni i ljubazni. Ima onih otvorenijih i razgovorljiviji i onih iz kojih moraš izvlaciti inf., al to ne navodim ko negativnost već kao različitost u karakteru. Do svake rodilje je zeli li razgovor, detalje, smijeh ili ne.. Doktori uvažavaju Vaš plan poroda, preferira se prirodni porod (ja imala-sve pohvale), super je porod na stolčiću za one koji stignu za razliku od mene…  Babice su odlične…super. Dozvoljena je prisutnost jedne osobe na porodu (ne mora nužno biti otac) ali se plaća. Pohađanje tečaja za prisutnost nije uvijet. Za vrijeme trudova dozvoljena je šetnja unutar svog “boksa” ili možete odabrati hopsanje na  pilates lopti. Od rođenja beba je uz svoju majku. Sobe su na odjelu renovirane. Također se nude dva apartmana u koje je za razliku od ostalih soba dozvoljen dolazak posjete u sobu. Apartman se naplaćuje. U App si sam, a u sobama su po dvije rodilje. Dvije sobe dijele jedan wc i tuš. Sestre na odjelu spremne za pomoć (ukoliko ih se moli). Naravno da se preferira dojenje i možda taj stav i intenzivno poticanje na dojenje nekima ne odgovara. Svjetla točka koju sam upoznala jest i dr.Žvorc koja se brine o bebicama-divna dr. puna razumijevanja i savjeta. Glavna sestra odjela sestra Karmen je prezakon žena…odlična-šteta što smo je izgubili ko babicu. To je ukratko… Ako bi se moglo ocjenjivat..čista desetka. Žao mi je jedino što nitko do sad nije spomenuo to rodilište u gradu prijatelju djece ;)

  • Avatar Andrea89

    Andrea89

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Rodilište Pakrac.
    Prije 9 mjeseci rodila,i jako sam zadovoljna. Svi ljubazni,doktori,sestre i primalje. :)

  • Avatar Pepy

    Pepy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Ja bih rodila u Rijeci ali spadam pod Pulu! Dobila sam informaciju da ne dopustaju roditi u ri jer kao ne spadas pod tu zupaniju??! Jel zna itko ista o tome?!! Hvala

    Ubijte ih uspjehom i sahranite ih osmijehom

  • Avatar majchi_k

    majchi_k

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Vinogradska definitivno i za par mjeseci cu opet  ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.