Preporučite rodilište!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Patak1986

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Da li netko ima iskustva s rodilištem u Puli?

  • Avatar paulinapetra

    paulinapetra

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Rodilište u Rijeci.
    U tom sam rodilištu bila na dva normalna poroda i dva carska.O osoblju imam samo riječi hvale.Na prvom porodu su toliko obilazili oko mene da mi je već bilo neugodno,bio je i suprug sa mnom i bio je prezadovoljan.Drugi porod je trajao nekih pola sata a za to vrijeme je babica bila sa mnom i svaki put kad sam dobila trudove ona me je masirala na određenom mjestu na kičmi i to mi je nevjerojatno pomoglo.Treći porod je bio carski na kojem su mi bili dr.Herman Haler i dr.Marić i mogu vam reći da je to ekipa koju možeš samo poželjeti na takvom porodu.S obzirom da su moje bebe nakon toga bile na odjelu neonatologije e to je jedan poseban svijet.Cijela ekipa od doktora pa do sestara je nešto najbolje što sam ja ikad doživjela u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi.Oni su jednostavno posebni, a dr.Peteru bit ću zahvalna cijeli svoj život jer je uspio spasiti bar jednu moju bebu.Četvrtu sam trudnoću morala preležati u toj istoj bolnici dva mjeseca jer sam imala placentu previu i taj je porod bio također carski.S obzirom da sam već bila u rodilištu, jednom sam prilikom na viziti pitala dr Marića bi li mi htio biti na porodu on je bez problema pristao.Carski je prošao odlično, a ja i bebač smo nakon par dana sretni stigli kući.Ovo je moje iskustvo iz Rijeke i ja za njih imam samo jedno veliko HVALA.

  • katty

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Prošle godine rodila u bolnici Pakrac i imam samo rjeci hvale! :) Ljubazno osoblje (sestre,babice i doktori). Malo rodiliste i jako lijepo!
    i da, forsiraju dojenje ali ako majka nema mlijeka ili ima malo,obavezno dijete nahrane!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Evo ja sam dva puta rodila u Puli i imam samo rjeci hvale jer su mi bili svi super i doktori i babice za tri i pol mjeseca idem opet.

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Rodilište u Rijeci

    Pozitivno- babica Željka koja je bila nevjerovatno strpljiva,draga, staložena. Uspjela sam roditi na stolčiću i ispoštovali su moju želju za ne rezeanjem međice i puštanjem da pupčana vrpca ispulsira.
    Negativno- bezobrazna sestra na prijemu, vrlo neugodna i arogantna.
    Činjenica da sam dijete čekala satima da mi je donesu u sobu, iako je sve bilo u redu.

    No, to sve ovisi o očekivanjima i nečijoj predodžbi što je pozitivno, a što ne.
    Meni je odgovarao rooming in, što nekima ne bi. Išlo mi je na živce forsiranje dojenja u smislu sa bi mi upali u sobu i na silu budili dijete i takvu uplakanu stavljali na cicu-da bi nakon 5 minuta zaključili da dijete nije zainteresirano. Procicala je kad su se svi makli i kad smo ostali na miru, sami.

    Zamjeram im što su me spojili na drip. 
    Općenito mi se u rodilištima ne sviđa taj osjećaj ležanja pod reflektorima, pristup porodu kao da si na proizvodnoj traci, ne poštivanje želja rodilje.
    Smatram da žene zaslužuju humaniji pristup i da porod sam po sebi zaista može biti ugodno iskustvo i kao takvom mu treba pristupiti.

  • anija

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Rodilište u Pakracu!!!! Malo, lijepo  i čisto!!!

    Ovo su moja iskustva

    Sa prvim djetetom dolazim u bolnicu tjedan dana prije termina zbog vode u nogama. Pregled i ultrazvuk mi radi neljubazna stažistica bez nadzora ginekologa gdje utvrđuje težinu djeteta na 2 700kg. Par dana poslje ginekolog obavlja pregled i ultrazvuk i govori da je težina 3 500kg. Sutradan  u jutro počinu trudovi, stavljaju me na drip i buše  vodenjak. Uz povremeno obilaženje u rađaonici ležim sama 11 sati gdje dolazi do zastoja srca kod bebe i potreban je hitan carski rez.  
    BEBAČ je rođen sa 4 630kg. 53cm. nagutao se mekonijske plodove vode, reanimiran(krvarenje u mozgu II stupnja) i hitno  je prevežen na neonatologiju u Zagreb. Veliko HVALA dr. Dasović što ga je lijepo primila i brinula se o njemu.
    Za nemarnost se nitko nije osijećao krivim. Odlazim iz bolnice ljuta i tužna i govorim da se tu više ne vraćam!

    Nakon 4 godine dolazim na drugi porod(dogovoreni carski rez).Dosta promijenjeno osoblje. Upoznati sa situacijom sa prvog poroda ljubaznosti nije bilo kraja. Porod prošao super,bebica  lijepa i zdrava.Puno mi pomogli oko dojenja ( prvo dijete nisam uopće dojila).Nakon 8 dana zadovoljno izlazim iz bolnice sa bebom u rukama.
    Kod prvog i drugog poroda na psihičkoj pomoći i podršci najviše se  zahvaljujem sestri Ivani i sestri Valentini.

  • Avatar minako

    minako

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Prije tjedan dana sam rodila na Sv. Duhu i moram priznat da imam samo riječi hvale… babica, sestre, doktorica za 5… jedino što kad sam došla bila sam otvorena 7 cm trebala sam ići u boks al nisam mogla dok me muž ne upiše a ne puštaju preko reda… al dobro u predrađaoni su mi dali da se za to vrijeme prošetam, odem na toalet… malo se duže čekalo a me prebace na odjel ali mi to nije smetalo jer sam dobila vremena da predahnem poslje poroda. Potiće se dojenje ali nije bilo nekog forsiranja… meni su sestre puno pomogle, nemojte se ustručavati ništa pitati ili tražiti i sve će bit ok… i jedna bitna stvar za kraj svakako povedite svoje partnere… njihova podrška  i prisutnost uvelike pomažu i olakšavaju :)

  • Avatar didich

    didich

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    u lipnju 2013 sam rodila u petrovoj bolnici i nemam niti jedne zamjerke!  sve je bilo  tip top od babice,doktora do sestara koje su bile sa bebicama…preporucam

  • Ivana.h

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    rodilište NOVA GRADIŠKA…  sve super, pristupačne sestre-babice i doktori… dvoa sina rodila tamo i oduševljena sam :) kad dobijem na lotu dobit će donaciju od mene :))

  • mimy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Sv. Duh - imam samo rijeci hvale za doktoricu i babicu na porodu,koji je prosao skoro pa bezbolno (barem onaj period poslije epiduralne :-) ). nisam rezana, a nisam ni pukla,tako da sam im zahvalna do neba. Jedino bi se moglo malo poboljsati odjel babinjaca, ali u principu su i sestre tamo ok.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.