Prenatal ...

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Bok kao novu trudnicu ,zanima me koji ste prenatal pile ili jos uvijek pijete .. 
    ima ih toliko da neznam uopce koji odabrati ..i dali folnu kiselinu pijete uz prenatal ili 
    Hvala 

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja sam u prethodnoj trudnoci na samom pocetku kroz prvih par tjedana pila samo prenatal almagea (preporucila mi ih ginekologinja, dosta skupe) . No nisam popila ni prvu cijelu kutiju.  Razlog - imala jake mucnina i svakodnevna povracanja morala sam prestati piti, od tih mi tableta bilo jos mucnije, imaju u sebi tekuce riblje ulje koje bi mi sjelo na zeludac. Sad u ovoj trudnoci pijem samo folnu kiselinu (Folacin). Ne planiram piti nikakve prenatale, pitala sam ginekologa trebam li, rekao je uzmi ako hoces. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ja sam uzela prenatal od Twinlaba kao najbolji je 
    al ima 400 folne i pije se jedna dnevno a preporučeni unos je do 800 za trudnice pa nezz dali da trazim dalje ili jednostavno uz ovo pijem jos folnu i to je to..gin mi nista nije rekao 

  • Avatar Točkica

    Točkica

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    Ja sam uzela prenatal od Twinlaba kao najbolji je
    al ima 400 folne i pije se jedna dnevno a preporučeni unos je do 800 za trudnice pa nezz dali da trazim dalje ili jednostavno uz ovo pijem jos folnu i to je to..gin mi nista nije rekao


    Ja kupujem Novalac i popijem ih poslije rucka, jedna dnevno i to je to. Ginekologica je rekla da je to dovoljno i da imaju najnovije formule tako da cu ostati na tome. Nemam nikakvih nuspojava

    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    U prvoj trudnoci sam do 12.tjedna uzimala samo folacin, od 12.tjedna Prenatal od Twinlaba i bile su mi izvrsne, nisam imala mucnine od njih

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    Bok kao novu trudnicu ,zanima me koji ste prenatal pile ili jos uvijek pijete ..
    ima ih toliko da neznam uopce koji odabrati ..i dali folnu kiselinu pijete uz prenatal ili
    Hvala


    Od Twinlaba cijelu trudnocu, od saznanja. Paralelno s folnom (nemre ti biti previse folne, nemres se predozirati niti moze nastetiti bebi, sav visak izadje kroz mokracu). Nakon poroda sam nastavila prenatal zbog dojenja, na preporuku ginice i babice, svih godinu dana dojenja. Onda smo ponovno zatrudnili i evo sad sam u 32tt. Znaci pijem neprestano prenatal od 1/2017 do sad. Ista stvar s Mg, nemres se predozirati s njim, ja pijem Mg oksid u tabletama (mozes piti i citrat ili klorid koji takodjer imaju laksativno djelovanje, jedino Mg malat nema), on u trudnoci opusta misice, smanjuje grceve i eventualne kontrakcije. Samo sto se s Mg mora prestati od 37tt trudnoce do poroda. Nakon poroda sam opet pocela s njim (oksidom) na preporuku babice jer sam imala problem sa zatvorom.

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    I ja sam nova trudnica, trenutno 13 tt i gin mi nije ništa preporučila na početku trudnoće pa sam počela sa Prenatas plus magnezij 375, a sad od danas pijem Elebaby koji ima i folnu i omega i ostale vitamine uz magnezij koji ću do kraja trudnoće piti…nisam pametna ni ja što odabrati u moru tih proizvođača i savjeta sa strane, što od ljakarnika što od trudnica i mama…

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    DijMar

    I ja sam nova trudnica, trenutno 13 tt i gin mi nije ništa preporučila na početku trudnoće pa sam počela sa Prenatas plus magnezij 375, a sad od danas pijem Elebaby koji ima i folnu i omega i ostale vitamine uz magnezij koji ću do kraja trudnoće piti…nisam pametna ni ja što odabrati u moru tih proizvođača i savjeta sa strane, što od ljakarnika što od trudnica i mama…


    Mg moras prestati s pocetkom 37tt. On inace ublazuje prijevremene kontrakcije, zato pred kraj trudnoce moras stati s njim da tijelo moze normalno poceti s kontrakcijama i trudovima kad bude vrijeme

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    DijMar

    I ja sam nova trudnica, trenutno 13 tt i gin mi nije ništa preporučila na početku trudnoće pa sam počela sa Prenatas plus magnezij 375, a sad od danas pijem Elebaby koji ima i folnu i omega i ostale vitamine uz magnezij koji ću do kraja trudnoće piti…nisam pametna ni ja što odabrati u moru tih proizvođača i savjeta sa strane, što od ljakarnika što od trudnica i mama…

    Mg moras prestati s pocetkom 37tt. On inace ublazuje prijevremene kontrakcije, zato pred kraj trudnoce moras stati s njim da tijelo moze normalno poceti s kontrakcijama i trudovima kad bude vrijeme


    Da, da to sam i mislila, cijelu trudnoću do određenog vremena…

    [lilypie.com]

  • Avatar Iellwen

    Iellwen

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav, pijem vitamine elebaby s kojima sam jako zadovoljna , u kapsuli su vitamini i omega što je odlično, koštaju oko 150 kn, nuspojava meni nema. Velim zadovoljna🙂💙

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.