Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Deb

    Deb

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Jurky, dječak ti je predivan❤️
    Cure, ja sam danas napravila test, transfer mi je bio prošli ponedjeljak. Blastica je u pitanju. Test je negativan.
    Jesu vas iz klinike tražili da radite i betu? Nema mi smisla ići vaditi, test bi već pokazao da je pozitivan.

    2023. 2x IUI❌️❌️
    2024. 6.mj ET ❌️
    9.FET❌️
    1❄️

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2630

    Prijavi adminu

    Molly jako mi je zao zbog tvoje situacije! Imas li kakvih planova za dalje? Moja preporuka je da uvedec svjezu maticnu mlijec.
    Lunolina i Sanjushka mozda se i vidimo u petak ako vam tad budu transferi. Ja sam narucena u 11. Sad razmisljam da nazovem i pitam da mi danu i embrio glu, nisam ni sama pametna. Zadnji mi je smrzlic pa bi ja sad sve
    Jurky na prvu sam pomislila ajme zasto stavljas mog sina jer su baaaas bas slicni, kad se on tek rodio je isto tako izgledao, tamna kosica i ti obrascici, ma joooj, predivno! 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce! 2.2.22. 🌊M💙
    🌀7.2024. fet ❄️ beta 0,1
    ❄️🆕🔜
    🪄🌈

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2630

    Prijavi adminu

    Deb mislim nazalost da bi do sad vec pokazalo, al bi na tvom mjestu svejedno vadila betu

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce! 2.2.22. 🌊M💙
    🌀7.2024. fet ❄️ beta 0,1
    ❄️🆕🔜
    🪄🌈

  • Avatar Deb

    Deb

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Slee

    Deb mislim nazalost da bi do sad vec pokazalo, al bi na tvom mjestu svejedno vadila betu

    Ma ne nadam se pozitivnoj beti,  test je baš  bijel, nema ni sjene, znam da će beta biti negativna zato mi se i ne da.

    2023. 2x IUI❌️❌️
    2024. 6.mj ET ❌️
    9.FET❌️
    1❄️

  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    A nisam zvala, cekala budem sutra do podne, znaci i ova noc bude na pola neprospavana 😅
    Jer se kad kojoj dogodilo da nisu zvali iduci dan i koji bi uopce bio razlog tome.. Kaze mi muz da se njemu ucinilo da su rekli da bi zvali danas popodne ako ne da sutra ujutro kao.. A ja mislim da je rekao skvorc da ce zvati danas i sutra 🙈🙈
    Nas dva ne zapamtimo zajedno kaj treba.. Ali ajde sutra budem znala valjda nekaj vise, i kolko se oplodilo i kak se razvija... A bozee neizvjesnosti

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    09/24 Škvorc 🤞(gonal+menopur+cetrotide)
    Cyclogest, folbella, decortin, aspirin

  • Avatar Deb

    Deb

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    plavuša

    A nisam zvala, cekala budem sutra do podne, znaci i ova noc bude na pola neprospavana 😅
    Jer se kad kojoj dogodilo da nisu zvali iduci dan i koji bi uopce bio razlog tome.. Kaze mi muz da se njemu ucinilo da su rekli da bi zvali danas popodne ako ne da sutra ujutro kao.. A ja mislim da je rekao skvorc da ce zvati danas i sutra 🙈🙈
    Nas dva ne zapamtimo zajedno kaj treba.. Ali ajde sutra budem znala valjda nekaj vise, i kolko se oplodilo i kak se razvija… A bozee neizvjesnosti

    Nemoj čekati, zovi ih. Zašto se mučiš i živiš u neizvjesnosti?

    2023. 2x IUI❌️❌️
    2024. 6.mj ET ❌️
    9.FET❌️
    1❄️

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Plavuša prosli postupak smo imali aspiraciju kao i ti, u utorak u popodnevnim satima. Zvali su nas drugi dan, odnosno u srijedu malo prije 12 sati. I onda opet slijedeci dan. Bas mi je cudno ds te nisu zvali. Ja bi "umrla" od neizvjesnosti. Vrlo vjerojatno bi ns tvom mjestu nazvala ha hs. Ti si bome strpljiva.
    Bit ce to sve dobro. Sigurno je party u labosu 💪🤞

    Škvorc 4/17 - ICSI, 4 JS, 2 blaste, 💙💙
    6/24 - 8 JS, IVF, nema transfera
    9/24 - Gonal, Cetrotide, Menopur...

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1372

    Prijavi adminu

    Bebolina zao mi je sto razmisljate o odustajanju, ali razumijem, tezak je put iza vas. Nadam se da cete ipak u nekom trenutku skupiti snage za jos jedan pokusaj i da ce on biti dobitan ❤️😊 bas bi mi srce bilo veliko kad bih cula da ce tvoj malisan dobiti bracu ili seku ❤️
    Da, ja sam razmisljala dati jos jednu priliku Skvorcu ili probati Repromed i danas mi je drago sto smo odlucili ici na opciju placenog postupka iako smo imali jos nekoliko preko HZZO-a.
    Sto se tice smrzlica, iz tvojih usta u Bozje usi. Da bar bude bilo necega za zalediti🤞🏻
    Sto se tice nase Sanii dodala bih da je zasluzila i primati placu od foruma kao on line doktorica😂❤️
    Slee mozda se onda vidimo 😊 sto se tice embrioglue-a, ne znam kako dr R gleda, sjecam se da je Skvorc govorio - ne moze odmoci, a hoce li pomoci - to ne znamo. Ja  po prvi put razmisljam da ga ne uzmem.Sanjuska apsolutno te razumijem. Mislim da je dr R u jednom trenutku na nekoj od folikulometrija rekao da su cetverodnevni i petodnevni embriji ista kategorija (ja sam to sebi interpretirala da ako dodje do 4. dana onda dodje i do 5. obzirom da je taj 3. zapravo prijelomni). 
    Meni bi u jednu ruku vise pasao petak jer sam si dogovorila akupunkturu u 8.30 i u 12 (a idealno je neposretno prije i nakon transfera odraditi tretman), a opet bi mi u drugu ruku bilo draze da je bas petodnevni vracen 🙈 evo ne znam.
    Nadam se, kad god da nam vrate, da ce biti uspjesno.
    Deb ja bih na tvom mjestu svejedno izvadila betu.
    Plavusa ja bih na tvom mjestu nazvala. Rade do 20, zakaj se mucis?
    Mene u prirodnom ciklusu nisu nazvali 2 dana, umrla sam od stresa. 

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    9/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid)

  • Avatar Libo1415

    Libo1415

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Libo koliko si ti imala embrija? Sad mi je mozak zblokirao. Znam da si imala 9 jajnih stanica.
    Sretno PUPO! Da ova jedna, ali vrijedna bude uspjesna!🤞🏻
    Sto ti je dao od terapije?
    Plavusa ja bih ih na tvom mjestu nazvala 😬Sanjuska ne znam, rekli su mi u petak ili subotu. Tebi su isto tako rekli?
    Rekao je dr S da cemo se sve dogovoriti sutra. Ja bih rado da sam u subotu da se ne pitam da li bi uspjelo da je bila petodnevna mrva. I moram priznati da me strah sutrasnjeg poziva jer mi mrve nikad nisu prezivjele preko 3 dana.

    Lunolina imala sam 9js, od toga je bilo oplodeno 6 i do ponedjeljka ih je bilo i dalje 6. Jučer nije gledao jer eto, rekao je da je bio uvjeren da će biti najmanje 3 blastice, kad danas samo 1bc, a ostalih 5 je stalo. S obzirom na loš spermiogram, ovih 5 je rekao da je odustalo. Jer iza 3 dana spermij preuzima glavnu ulogu, a eto nas je sad tako zadesilo. 
    Dobila sam prolutex i clexan i  naravno cyclogest. 
    Kako god bilo, svaka čast svima tamo i svakako i dalje idem kod njih...mislim, pratit trudnoću tamo jer će se ova naša mrvica izboriti 😉🤗❤️🙏🤞

    Ja 34 sve ok, on 36 OAT
    4 ICSI postupka, 2 trodnevna vraćena, 7 blastica, 2 spontani, 2 kiretaže...
    Idemo dalje...🤞

  • Avatar Molly8

    Molly8

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Slee

    Molly jako mi je zao zbog tvoje situacije! Imas li kakvih planova za dalje? Moja preporuka je da uvedec svjezu maticnu mlijec.
    Lunolina i Sanjushka mozda se i vidimo u petak ako vam tad budu transferi. Ja sam narucena u 11. Sad razmisljam da nazovem i pitam da mi danu i embrio glu, nisam ni sama pametna. Zadnji mi je smrzlic pa bi ja sad sve
    Jurky na prvu sam pomislila ajme zasto stavljas mog sina jer su baaaas bas slicni, kad se on tek rodio je isto tako izgledao, tamna kosica i ti obrascici, ma joooj, predivno!

    Hvala ❤️ plan je sada 2 mjeseca stati,odmoriti i što vise raditi na kvaliteti js. Planiram dodat dosta dodataka koje ste mi predlozile uz ovo sto mi je on dao. Mislim se izvadit krv da opet provjerim stanje, zeljeza, vit d i i inzulinske. Bas cu pogledat gdje naci dobru maticnu mlijec pa nekako sve to iskombinirat da ima smisla 😊
    Nisam nikad uzela melatonin pa moram i to prouciti jos malo. Moram rec poslali su mužev spermiogram i dosta se popravio usprkos prehladi ovaj tjedan. Uz dodatke prehrani koje uzima već duže izbacio je sve gazirano i alkohol, prestao s treningom i svaki dan jeo smjesu meda i oraha (koju jede već vise od pola godine). 

    🙋🏻‍♀️33-AMH 8.2 - catafertyl, umbiqunol 100, vitamin D 3000🙋🏼33 - Oligoasthenozoospermia - terapija catafertyl, bioastin, umbiqunol
    9/2024 - ICSI - 4 js - 0 oplodenih

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.