Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

La3arica

Broj poruka: 37

Prijavi adminu

Kacusha izgleda da sam propustila - gdje si bila na konzultacijama tj u kojoj klinici? 

👩🏻41. Amh 5
    🧑🏻41. Oligoasthenozoospermia
    1. 4.’22. Petrova -> 💉Ovaleap 300, Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 2 js oplodjene i vracene 3. dan, 12dnt 🩸, beta 0
    2. 9.’22. Petrova -> 💉 Menopur 300, Cetrotide, Ovitrelle, 2🥚, 2 js oplodjene i vracene 3. dan, 13 dnt 🟤, beta 0

Stela_M

Broj poruka: 1702

Prijavi adminu

Linda vjerujem da je dr dao sve od sebe slušaj preporuku i miruj a ako imaš bolove slobodno popij normabel po potrebi 🥰❤️❤️

Marijana obzirom na ovu inverziju lh I fsh, kao i povišen amh meni to miriši na klasični pcos, tsh ti se fakat sporo spušta ili si konstantno pod stresom zbog čega hoće i prolaktin skočiti ili ti je terapija mala odn treba ju povećati obzirom da ideš na inseminaciju pretpostavljam da bi tsh trebao biti niži ali to će ti najbolje tvoj dr reći za sve ima lijek pa tako i za taj prolaktin ali možda će neka od cura biti stručnija 🤭

👩‍🦰35 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 DHEAs 18,15
    🧔32 asthenonecrozo.. ➡️ normo 😁
    Pokušavamo tri godine,
    07/21 prvi MPO (Petrova) 16 🥚 nema 🐧 transfer 2 blastice 💗 beta 0 ⛔️
    07/22 Poliklinika Ivf kratki antagonistički fleksibilni protokol 15 🥚 - 8 blastica 🐧🐧🐧🐧🐧🐧🐧🐧 🤗❤️
    10/22 FET 1 🐧 beta 12 ⛔️

Alice

Broj poruka: 177

Prijavi adminu

Sani88 Hvala ti puno na savjetu, objašnjenju i lijepim zeljama. Da baš to što kažeš nije nam se za kockati s postupcima iako ne mozemo znati kakav ce ishod biti, a mala je vjerojatnost da će iz prve uspjeti E da cula sam da je najbolji i najhvaljeniji taj embriolog u Repromedu ali kod njih se nazalost sve placa a cijene zaista nisu niske  Mislili smo na razgovor u polikliniku Ivf s prof.Šimunovicem ali zato sam htjela cuti vasa misljenja i preporuke. Razgovor baš sa samim embriologom nije moguc pretpostavljam…
    Što se tice smrznutog materijala znam da se placa jedino ako se odlucimo na postupak u Petrovu onda ne treba pošto je Petrova od Rebra gdje se cuva materijal, ali opet ne znam da li probati u Petrovoj ili ici preko jedne od ove tri privatne poliklinike koje imaju ugovor s HZZO-om
    U svakom slucaju pratim vas i dalje i svim lavicama zelim svu srecu 

•👱🏻‍♀️29g. svi nalazi uredni, AMH 14.4 pmol/L
    vitamin D 25000
    planirana korekcija maternice (histeroskopija, Petrova).
    •🧔🏻 27 g. Teška azoospermia, nepoznat uzrok

Stela_M

Broj poruka: 1702

Prijavi adminu

Alice

Sani88Hvala ti puno na savjetu, objašnjenju i lijepim zeljama. Da baš to što kažeš nije nam se za kockati s postupcima iako ne mozemo znati kakav ce ishod biti, a mala je vjerojatnost da će iz prve uspjetiE da cula sam da je najbolji i najhvaljeniji taj embriolog u Repromedu ali kod njih se nazalost sve placa a cijene zaista nisu niskeMislili smo na razgovor u polikliniku Ivf s prof.Šimunovicem ali zato sam htjela cuti vasa misljenja i preporuke. Razgovor baš sa samim embriologom nije moguc pretpostavljam…
    Što se tice smrznutog materijala znam da se placa jedino ako se odlucimo na postupak u Petrovu onda ne treba pošto je Petrova od Rebra gdje se cuva materijal, ali opet ne znam da li probati u Petrovoj ili ici preko jedne od ove tri privatne poliklinike koje imaju ugovor s HZZO-om

Pozz da prijenos se plaća koliko točno to me znam, konzultacije plus uzv su cca 1000 kn u ivf poliklinici ja imam samo riječi hvale za njih i moja najbolja odluka što sam otišla iz Petrove kod njih ali su duge liste čekanje pa ako i mislite tamo onda se def trebaš što prije naručiti jer treba i par mj da se prebaci materijal (netko od cura će ti to objasniti) svi dr su stručni a razgovor s embriologom je kod njih moguć dapače kada si u postupku ideš i kod njega na razgovor 😊 sretno 🥰

👩‍🦰35 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 DHEAs 18,15
    🧔32 asthenonecrozo.. ➡️ normo 😁
    Pokušavamo tri godine,
    07/21 prvi MPO (Petrova) 16 🥚 nema 🐧 transfer 2 blastice 💗 beta 0 ⛔️
    07/22 Poliklinika Ivf kratki antagonistički fleksibilni protokol 15 🥚 - 8 blastica 🐧🐧🐧🐧🐧🐧🐧🐧 🤗❤️
    10/22 FET 1 🐧 beta 12 ⛔️

Marijana5

Broj poruka: 85

Prijavi adminu

Stela_M

Linda vjerujem da je dr dao sve od sebe slušaj preporuku i miruj a ako imaš bolove slobodno popij normabel po potrebi 🥰❤️❤️

Marijana obzirom na ovu inverziju lh I fsh, kao i povišen amh meni to miriši na klasični pcos, tsh ti se fakat sporo spušta ili si konstantno pod stresom zbog čega hoće i prolaktin skočiti ili ti je terapija mala odn treba ju povećati obzirom da ideš na inseminaciju pretpostavljam da bi tsh trebao biti niži ali to će ti najbolje tvoj dr reći za sve ima lijek pa tako i za taj prolaktin ali možda će neka od cura biti stručnija 🤭

Hvalaa punooo na odgovoru ❤ sto je pcos?

👩🏻 1994.
    👦🏻 1995.
    Pokušavamo od 01/2021
    Papa test uredan.
    Brisevi uredni.
    Spermiogram uredan.
    Tsh visok 6.04 počela sa Euthyrox 25 mg(2/22)
    Tsh 9/22-3.70 Pijem već par mjeseci Euthyrox od 25mg(jedan dan) i 50mg(drugi dan) i tako u krug
    27.06-prve konzultacije u Rijeci
    26.09.-Prohodnost jajovoda(uredno)
    Povećali su mi dozu euthyroxa 50/75
    11.11.- Svi nalazi uredni (spermiogram,tsh je 2, prolaktin,brisevi, sve je dobro)

✨✨✨

Flowerson

Broj poruka: 511

Prijavi adminu

Marijana, jesi sigurno bila budna barem 2 sata kad si vadila krv? Ja prvi put nisam pazila na to pa mi je prolaktin bio preko 1000…sad uvijek budem budna barem 2 i pol sata kad znam da se vadi i prolaktin pa mi bude normalan.
    Ne znam kako se tsh gleda za inseminaciju, al za ivf te ne bi pustili…mislim da bi te realno trebali pustit na dozi 50, vidim da uzimas jos 25/50.
    Vidjet ćeš najbolje u ponedjeljak što će ti reć. 👍

KBC Ri
    ♀️Subklinicka hipotireoza
    ♂️ Teška oligoasthenozoospermia
    Flowerson991@gmail.com
    11/2021 1.prirodni ICSI ➡️ ❌
    12/2021 2.prirodni ICSI ➡️ ET ➡️❌
    04/2022 1. stimulirani IVF ➡️ Bemfola 150 | Decapeptyl 2x ➡️ 19 🥚| OHSS ➡️ 5 ❄️
    10/2022 1. FET (prirodni) ➡️ 1 ❄️| 1.uzv 6+4 💓 | 2.uzv 8+0 missed ab 💔

Sani88 🙏🍀🤰💕

Broj poruka: 1157

Prijavi adminu

Alice

Sani88Hvala ti puno na savjetu, objašnjenju i lijepim zeljama. Da baš to što kažeš nije nam se za kockati s postupcima iako ne mozemo znati kakav ce ishod biti, a mala je vjerojatnost da će iz prve uspjetiE da cula sam da je najbolji i najhvaljeniji taj embriolog u Repromedu ali kod njih se nazalost sve placa a cijene zaista nisu niskeMislili smo na razgovor u polikliniku Ivf s prof.Šimunovicem ali zato sam htjela cuti vasa misljenja i preporuke. Razgovor baš sa samim embriologom nije moguc pretpostavljam…

Da, nazalost lijecenje je jako skupo. 
    Ako vam je dvojba izmedju Petrove i privatnika, svakako privatnik, ako nista onda zbog boljeg laba. Ne znam dal bi uspjeli razgovarati sa embriologom na konzultacijama ( mozes pitat telefonski dok dogovaras konze) ali svako komunicirate s njim kroz postupak. Dr Simunic je veliki strucnjak i necete pogrijesiti ako njega izaberete.

🙎‍♂️40 normo
    🙎‍♀️34 amh 18,2 pmol/L, pai 4g/4g,mthfr c/t
    03/2020 hydrosalpinx lpsc obostrano ✂️
    Petrova
    1.Ivf 7/2020 gonal/orgalutran/ovitrelle 12 js,1 bc❌
    2.Ivf 01/21 gonal/orgalutran/ovitrelle 13 js, 4 bc, et 2bc ❌, 2🐧🐧
    Fet 03/21 2 bc ❌
    3.ivf 11/21 pergoveris/ cetrotide/ovitrelle /14 js, et 1bc ❌ i 1🐧
    FET 03/22 1bc
    9dnt b 56, 11dnt 131, 14dnt 66-biokemijska❌
    4.ivf 06/22 Skvorc oveleap/orgalutran/ ovitrelle 14js, ET 2 trod 8st ❌, 2 🐧🐧
    10/22 FET 2🐧🐧❌

Leeloo101

Broj poruka: 365

Prijavi adminu

Marijana za prolaktin imaju tablete bromocorn, idu na recept. Ali tek nakon pretraga koji uključuje i ct glave. Kako ti je Flowerson rekla za pravi nalaz prolaktina treba 8h spavanja, 2 h budnost i pola h mirovanja.
    Ali najbolje ti se sa dr savjetovati. Moj je nešto malo niži, pa sam sve to saznala. I nisu pravili nikakvu dramu, ali nije ugodno vidjeti da je nešto van gabarita

Rainbow pa posle su cijene goriva, pa su valjda povećali i cijenu histeroskopije

Suplementi ja uz ovo što su cure navele uzimam još i myoinositol 

Nego od kad sve to trpam imam vjetrove za poludit… doma još i nekako, ali na poslu 

🙇‍♀️ 40 jedan jajovod ✂️ AMH 13 TSH 1,24 ACA 11,7 Vit D 104 ft4 13,5, fsh 8,4
    🙋‍♂️ 40 ok
    1. Rekovelle 8js, 5 oplodeno, 2 blastica, Ohss , Fet nakon 2 mj, beta 0
    2. Ovaleap 5js, 3 oplodeno, 1 blastica, beta 0
    3. Gonal F 8js , 5 oplodeno, 1 blastica vraćena, 1 🐧 biokemijska
    4. Fet , beta 0
    Histeroskopija ok
    5. Menopur, gonal, cetrotide, ovitrele, decapeptyl 12js, 7 oplodeno, 3 do 5. Dana. Ostao nam 1 🐧 beta 0
    Čekamo psihicko dovođenje u red za fet

Sunny_🐣

Broj poruka: 2058

Prijavi adminu

Alice

Pozdrav cure, nakon poduže stanke ovdje ponovo se malo javljam iako vas stalno pratim i čitam
    Nekih vecih novosti kod mene baš i nema ali partner i ja smo se odlučili pomaknuti s mjesta jer smo željni cuti jos poneko mišljenje za naš slučaj pošto je dosta komplicirano i teško. Kao što u opisu mi piše on ima tešku azoospermiju kojoj je nepoznat uzrok unatoc radenim genskim testovima. Biopsija testisa napravljena a nalaz dosta loš i razocaravajuci bez obzira što su oni to nešto zamrznuli 10 komadica tkiva, ali koliko smo uspjeli shvatiti po nalazu da nema uopce nadenih ni zamrznutih spermija vec spermatozoida.
    Ja sam bila na razgovoru i vodim se u Petrovoj, samnom je generalno sve oke.
    E sad voljeli bi otići po još koje mišljenje u jednu od klinika u Zagrebu gdje postupak ide preko HZZO-a. Znam da su to poliklinika Škvorc, poliklinika BetaPlus i poliklinika IVF.

Bila bih zahvalna na preporuci vama curkama koje ste sve te poliklinike već prošle i znate vecinu doktora. Nama je neki favorit poliklinika IVF

Ja sam bila na konzultacijama i pregledu u polik IVF kod dr Š. Iako vjerujem da je on vjerojatno najveci strucnjak na nasem podrucju sto se tice IVFa, ja ti ga za nasu dijagnozu (azoo) ne bih preporucila. Mene i moje nalaze je pregledao i rekao da je samnom sve u redu, ali kad je vidio nalaz od muza (neopstruktivna azospermija) rekao je da su sanse nikakve i poceo mi predlagati donaciju i da nam njegova polik moze sve organizirati za put u Cesku. Meni je taj pristup bio koma pa sam ih prekrizila. TESE postupkom je mom muzu uzeto 5 uzoraka, od toga je u 2 potvrdeno da ima oskudan broj spermija i da su sanse za ivf postupak jako male (citaj imamo materijal za 1, mozda 2 postupka). Isli smo u Repromed, zvijezde su se poklopile, dobili smo 2 blastice i jedna samo sto nije stigla na ovaj svijet 🥰 eto mi smo ta iznimka i minimalna sansa ❤️ od srca vam zelim da i vi budete iznimka ❤️
    Prebacivanje smrznutog materijala se placa cca 2000kn (imas na netu cjenike poliklinika pa si pogledaj). Cure na forumu su generalno zadovoljne IVF polik pa mozda da konzult dogovoris kod dr Grbavca ili dr Maricica, a ne kod dr Š. Za ostale klinike koje rade sa hzzom ti nemam info. Zelim vam svu srecu ❤️ 

👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

Avocado

Broj poruka: 750

Prijavi adminu

DOMLeon čestitam od srca! 🥳🥳 Brz oporavak 🥰🍀

*Endometrioza
    1. IVF 6/21
    7/21 ET - missed ab. 💔
    3/22 FET (stimulirani) 28.03.🍀
    BETA 9dnt 223.4, 11dnt 594.3, 17dnt 7005.3 ❤️
    It's a boy! 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.