Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Rina 39

    Rina 39

    Broj poruka: 326

    Prijavi adminu

    Mehro nadala sam se da ce se beta bolje povecat i bas mi zao i nekako kontam pa nikad se nezna mozda jos bude to sve i dobro i drzim ti fige na najjace🙌🙌

    👩39god
    👨38god
    Amh 0.37ng
    Sve drugo uredno🥰
    2021 rodena Ivf-om 👧🏼
    3mj ivf-3 blaste,1 vracena dvije❄️❄️
    3.4 beta 1420,ultrazvuk 18.4🤩

  • Avatar Mehro

    Mehro

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Flowerson 🌸

    Mehro

    Flowerson 🌸

    Mehro, ne mora značiti da je vanmaternicna, mene je u početku još dok nisam ni betu izvadila (a kod mene se čeka 3 tjedna na betu) isto probadalo na lijevoj strani od pupka pa sam strahovala od najgoreg…na kraju sve ok. Ne treba bit najgori scenarij i držim fige da bude što bezbolnije ako ovo završi s negativnim ishodom🤞

    Hvala ti puno na podijeljenom iskustvu ❤️ kolika je bila tvoja prva beta? Kako ti se duplala? Ja osobno znam samo jednu djevojku kojoj je uspjelo s nizom betom, nikog drugog 😅

    Kod nas u Ri se vadi samo jednom, 3 tjedna nakon transfera. Dakle, na 21dpt je bila 10546 što je super. Meni je i testic na 11dpt bio poprilično taman tako da sam znala da je sigurno dobra beta. U prvom FETu mi je beta bila oko 6800, nažalost sam odmah postala skeptična i završilo je sa missed ab. Al jednostavno ima cura koje i s nižom betom imaju uspješnu trudnoću.


    Vidiš nisam znala da je to tako u Rijeci. Bome je odlična bila ova sad beta 😀 predivno, i stiže tvoja bebica 🥰
    Rina i Love hvala cure puno ❤️ a da, nadala sam se i ja, ali opet ti unutarnji glas nešto drugo govori.. Sve u svemu, korak po korak, a sljedeći korak je petak 😬

    🙋‍♀️ 28 - AMH 6,8
    💁‍♂️32 - asthenozoospermia ➡️ normozoospermia
    👶 Pokušavamo od 2021.
    3/2023. Prvi IVF - Vinogradska - Gonal 225/ Bemfala 225 + Cetrotide + Ovitrelle - aspiracija 17.3.(9 js - 4 embria - 1 petodnevni na kraju, 0 ❄️), transfer 22.3., 12dnt 58,9 / 14dnt 96 /16dnt112/ 19dnt106 - biokemijska
    7/2023. 3js - 1 trodnevni, 0❄️. Beta 31.7. 13dpt 410. Beta 2.8. 916 🥰. 16.8. 6+3 💗 28.8. 8+1 💗 21. 9. 11+4 💗 YOU51 ☑️ it's a girl 💜

  • Avatar Fashionista

    Fashionista

    Broj poruka: 282

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, update od mene u vezi septuma na maternici, trazila sam misljenje par nasih najboljih doktora i svi misle drukcije..
    Jedni da ne treba nikako dirati, dvoje negdje izmedu moglo bi se odstraniti i ne mora, mozda samo gornji dio taj malo postrugati i jedan obavezno operacija u bolnici i struganje sve tri strane!
    Necu imenovati cije je cije misljenje ali ja sam sada jos vise zbunjena i bas sam jako jako utucena jer ne znam sto da radim i cije misljenje poslusati. 😢
    Ne razumijem kako doktori za to mogu imati toliko oprecna misljenja, cak dvoje unutar iste institucije totalno oprecno.
    Kud na i ternetu uopce nema iskustva o tome u zadnjih par godina uopce ljudi ne pisu o tome, nema bas gdje dobiti neka novija iskusta, em je tako rijetki slucaj i onda jos svi imaju razlicito misljenje, ne znam sto bih rekla.
    Dobila sam termin za dnevnu bolnicu za operaciju u 5. mj ali ne znam vise dal uopce ici nakon sto svi misle razlicito. 
    Iskreno ne znam uopce koji mi je plan vise izgubljena sam od svega niti koga slusati, sad mi je zao sto sam cula toliko misljenja, mozda bolje da nisam samo su me ubili u pojam jer ne znam sto raditi.
    Isprike jer sam se raspisala ali tako sam zbunjena i jadna.. 

    👱🏻‍♀️ 39 💁🏻‍♂️ 37
    Anti-Tg / Anti-TPO /IR / blagi uterus septum i Tshape
    2020. 6+3💔/ 2021. 8+2💔
    10/22 ISCI gonal 300 + ORG = 3x🥚❌
    12/22 ISCI letrozol + menopur = 3x🥚/ 1x 🐧 ❌
    6/23 Alea Fertility ➡️ISCI gonal 150 + cetrotide = 6x🥚/ 3x 🐧
    8/23 pr FET: 1x bl ❤️ beta: 11.dn 420, 13.dn 937/1. uzv 5+3 titraji, 2.uzv 6+5 otkucaji 💖 girl
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Flowerson 🌸

    Flowerson 🌸

    Broj poruka: 2314

    Prijavi adminu

    Mehro, mislim da je svakako bolja politika da se beta vadi 12. Ili 14.dan te ponavlja po potrebi, nas bespotrebno muče s 3 tjedna čekanja, a da ne govorim koliko žena ni ne dočeka betu 🙄
    Fashionista, ne znam ništa o tome pa ti nemam ništa pametno reć :/ žao mi je da si u takvoj situaciji gdje nemaš jasne odgovore.

    KBC Ri, ♀️91' - subklinicka hipotireoza, ♂️ 84' - teška oligoastenozoospermia
    11, 12/2021 2 prirodna ICSI ➡️ ❌
    04/2022 1. stimulirani IVF ➡️ Bemfola 150 | Decapeptyl 2x ➡️ 19 🥚| OHSS ➡️ 5 ❄️
    10/2022 1. FET (prirodni) ➡️ 1 ❄️| 8+0 missed ab 💔
    01/2023 2. FET (prirodni) ➡️ 1 ❄️| 21dpt B 10546; 7+1 💓 Qualified 360 ✅ Girl A 🌸 Born on 02.10.2023 💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lulii

    Lulii

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Fashionista

    Pozdrav cure, update od mene u vezi septuma na maternici, trazila sam misljenje par nasih najboljih doktora i svi misle drukcije..
    Jedni da ne treba nikako dirati, dvoje negdje izmedu moglo bi se odstraniti i ne mora, mozda samo gornji dio taj malo postrugati i jedan obavezno operacija u bolnici i struganje sve tri strane!
    Necu imenovati cije je cije misljenje ali ja sam sada jos vise zbunjena i bas sam jako jako utucena jer ne znam sto da radim i cije misljenje poslusati. 😢
    Ne razumijem kako doktori za to mogu imati toliko oprecna misljenja, cak dvoje unutar iste institucije totalno oprecno.
    Kud na i ternetu uopce nema iskustva o tome u zadnjih par godina uopce ljudi ne pisu o tome, nema bas gdje dobiti neka novija iskusta, em je tako rijetki slucaj i onda jos svi imaju razlicito misljenje, ne znam sto bih rekla.
    Dobila sam termin za dnevnu bolnicu za operaciju u 5. mj ali ne znam vise dal uopce ici nakon sto svi misle razlicito.
    Iskreno ne znam uopce koji mi je plan vise izgubljena sam od svega niti koga slusati, sad mi je zao sto sam cula toliko misljenja, mozda bolje da nisam samo su me ubili u pojam jer ne znam sto raditi.
    Isprike jer sam se raspisala ali tako sam zbunjena i jadna..


    Joooj baš mi je žao da su te tako uznemirili. Što kaže tvoj mpo liječnik? Da li smatra da je septum te veličine problem za začeće? Ako sam dobro shvatila, to je nešto jako malo… 
    Meni potpuni septum (2 skroz odvojena roga maternice) ne bi ni dirali, nego sam bila na histeroskopiji kad su imali novi aparat za tu operaciju. Ako te nešto zanima, ako ti mogu pomoći, pitaj… 

    Mi 41, naše ❤️ 13g
    Za drugo ❤️ borba 11g, od toga 6g MPO
    IUI x3, Prirodni IVF x 1, Stimulirani IVF x 5
    ET/FET x 9, Missed x 1
    Hysc x 5, Lpsc x 1
    Resekcija septuma x 3
    Mthfr, Pai 4g/5g, faktor V Leiden…..
    Klinika x 2

    Dear past, thank you for the lessons.
    Dear future, I am ready.

  • lola08

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Umut

    Pozdrav cure, nisam dugo na forumu da zapamtim imena🙈 svima cestitam na pozitivnim testicima i visokim betama a onima koje cekaju zelim punoo srece i da ugledaju plusice.. dobila sam termin za rt hsg pa me zanima da li je neko radio (predpostavljam da nas ima) i kakva su iskustva..meni su dali terapiju 7/8dana ab i vag, 😏


    Ja sam radila ultrazvučni HSG, iskreno, ja veću bol u svom životu nisam osjetila 😭 preživi se, još pogotovo kada dobiješ rezultat da su jajovodi prohodni, ali da je traumatično, je.. popij si prije toga Normabel i Ketonal, moj savjet. 
    Izdržala sam 20 ml fiziološke otopine, kada nisu prohodni jajovodi, izdrži se oko 5 ml. 

    Nakon toga krvariš, ponesi si uloške, bolovi traju taj dan, drugi još malo ali prođe…

    Sretno! 🙏❤️

    👰 29 godina
    🤵 31 godina
    Pokušavamo od 2020.
    Spermiogram uredan.
    AMH niži- 7.6 (normalna plodnost 8.1-18.3)
    Sono HSG- uredan. Folikulometrije uredne.
    Ovulacije u 95% slučajeva na desnom jajniku koji je pozicioniran iza uterusa.
    2023. KB Sv. Duh- IVF, dr. Luetić

  • Avatar Fashionista

    Fashionista

    Broj poruka: 282

    Prijavi adminu

    Lulii

    Fashionista

    Pozdrav cure, update od mene u vezi septuma na maternici, trazila sam misljenje par nasih najboljih doktora i svi misle drukcije..
    Jedni da ne treba nikako dirati, dvoje negdje izmedu moglo bi se odstraniti i ne mora, mozda samo gornji dio taj malo postrugati i jedan obavezno operacija u bolnici i struganje sve tri strane!
    Necu imenovati cije je cije misljenje ali ja sam sada jos vise zbunjena i bas sam jako jako utucena jer ne znam sto da radim i cije misljenje poslusati. 😢
    Ne razumijem kako doktori za to mogu imati toliko oprecna misljenja, cak dvoje unutar iste institucije totalno oprecno.
    Kud na i ternetu uopce nema iskustva o tome u zadnjih par godina uopce ljudi ne pisu o tome, nema bas gdje dobiti neka novija iskusta, em je tako rijetki slucaj i onda jos svi imaju razlicito misljenje, ne znam sto bih rekla.
    Dobila sam termin za dnevnu bolnicu za operaciju u 5. mj ali ne znam vise dal uopce ici nakon sto svi misle razlicito.
    Iskreno ne znam uopce koji mi je plan vise izgubljena sam od svega niti koga slusati, sad mi je zao sto sam cula toliko misljenja, mozda bolje da nisam samo su me ubili u pojam jer ne znam sto raditi.
    Isprike jer sam se raspisala ali tako sam zbunjena i jadna..

    Joooj baš mi je žao da su te tako uznemirili. Što kaže tvoj mpo liječnik? Da li smatra da je septum te veličine problem za začeće? Ako sam dobro shvatila, to je nešto jako malo…
    Meni potpuni septum (2 skroz odvojena roga maternice) ne bi ni dirali, nego sam bila na histeroskopiji kad su imali novi aparat za tu operaciju. Ako te nešto zanima, ako ti mogu pomoći, pitaj…


    Hey draga, ah ni ona nije sigurna, kao bi i ne bi bas je podjeljena ako bi onda samo gore pregrada ne i stijenke maternice ali vec smo sve dog s drugim doktorom a ispalo da on zeli i stijenke sa strane jer je kao usko pa bi to sirio i te stijenke. Dok drugi ne bi dirao uopce nikako. A ostali su li la. Jedni kazu da je to problem drugi da nije treci da moze biti…
    Da mala je pregrada 6-7 mm.
    Za tu tvoju sam cula isto da nekada ne diraju jer se moze razviti trudnoca u samo jednom dijelu.
    Znaci ipak su ti ju odstranili histeroskopijom?
    To je to sto su meni predvidjeli u dnevnoj bolnici kao dodes ujutro odes popodne navodno. Jesi i ti to radila i gdje?
    Kakvo ti je iskustvo bilo? 

    👱🏻‍♀️ 39 💁🏻‍♂️ 37
    Anti-Tg / Anti-TPO /IR / blagi uterus septum i Tshape
    2020. 6+3💔/ 2021. 8+2💔
    10/22 ISCI gonal 300 + ORG = 3x🥚❌
    12/22 ISCI letrozol + menopur = 3x🥚/ 1x 🐧 ❌
    6/23 Alea Fertility ➡️ISCI gonal 150 + cetrotide = 6x🥚/ 3x 🐧
    8/23 pr FET: 1x bl ❤️ beta: 11.dn 420, 13.dn 937/1. uzv 5+3 titraji, 2.uzv 6+5 otkucaji 💖 girl
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lulii

    Lulii

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    A kad su tako oprečna mišljenja, onda je dobro razmisliti o tome tko ti od njih ulijeva povjerenje. Kod koga se osjećaš sigurno..
    Meni su prvo u bolnici u općoj anesteziji skinuli koliko su mogli. Trebala je biti obična hsc radi biopsije, ali na kraju su i to napravili. Često se ponovno vraća, kao da se opet na nekim mjestima sljepljuje. Tako da je obično potrebno napraviti kontrolnu hsc. Malo sam krvarila nakon zahvata, jako malo i ostala sam kući par dana. Na kontrolnoj hsc su još malo skinuli septum i te priraslice
    Ona koju sam radila u IVF-u mi je puno pomogla da ja to sve vidim i sama donesem neke zaključke. Kod njih sam radila 2 puta, a u bolnici 3.

    Mi 41, naše ❤️ 13g
    Za drugo ❤️ borba 11g, od toga 6g MPO
    IUI x3, Prirodni IVF x 1, Stimulirani IVF x 5
    ET/FET x 9, Missed x 1
    Hysc x 5, Lpsc x 1
    Resekcija septuma x 3
    Mthfr, Pai 4g/5g, faktor V Leiden…..
    Klinika x 2

    Dear past, thank you for the lessons.
    Dear future, I am ready.

  • Avatar Lulii

    Lulii

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    U svakom slučaju, ništa strašno ni traumatično. Nakon toga čekaš menzis., uzv da se vidi da je pravo krvarenje i možeš u postupak. Vidim da si 2 puta imala missed 😟, ja jednom i ako misle da bi to mogao biti uzrok možda ne bi bilo loše napraviti. Jedino mi nije poznato to sa stijenkama maternice…. 
    I nakon micanja septum sam imala nekoliko neuspješnih transfera, tako da nema garancije za uspjeh. Ali ja sam mirna, i to sam napravila pa si nemam šta predbacivati. 
    Probaj pogledati na youtube-u, ima dosta videa operacija o tome. Liječnici sve objašnjavaju, ako možeš to gledati. 

    Mi 41, naše ❤️ 13g
    Za drugo ❤️ borba 11g, od toga 6g MPO
    IUI x3, Prirodni IVF x 1, Stimulirani IVF x 5
    ET/FET x 9, Missed x 1
    Hysc x 5, Lpsc x 1
    Resekcija septuma x 3
    Mthfr, Pai 4g/5g, faktor V Leiden…..
    Klinika x 2

    Dear past, thank you for the lessons.
    Dear future, I am ready.

  • Tikvica

    Broj poruka: 1059

    Prijavi adminu

    Zvrkljic prenosim ti sto je meni mij MPO rekao i dodafno sam dobila informaciju ds trudnice mogu samo reflustat u tom slucaju. 
    A evo i zaguglala sam sad, procitaj tocku 4.6.
    https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/controloc-control-epar-product-information_hr.pdf [ema.europa.eu]

    👩🏻43/AMH 4,5 👦🏻46 ok
    12/21- 2 fol, ❌02/22-2 fol, ET2❌ 04/22-5 fol, ET 3,12dnt 213, 13 dnt 305, 17dnt 1226, 9+4💔 01/23- 2 fol,ET-2❌ 02/23 - prir. IVF,ET1❌03/23-2 fol,ET 1❌04/23-6 fol,ET 3, beta 14dnt 247, 16dnt 645❤️27.05.-uzv✅03.06.-uzv❤️16.06.-uzv ❤️✅
    28.06- uzv✅ Qualified180✅💙5uzv+MA scan✅ 21.11 Ctg/AS/uzv✅08.01.TA/ CR/
    danijela1310@gmail.com
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.