Potpomognuta oplodnja vol. 7

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Slavica83

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    jesamnisam

    Hvala ti. Vidis, a svi izvori (na koje sam ja naišla do sada) pise da bi prog trebalo odrzavati 10-20ng/ml za implantaciju.


    U biti sam zeznula s mojom razinom. Sad sam išla provjeriti i bila je izražena u nmol/l, što odgovara vrijednosti od 31 ng/ml. Uglavnom, meni je u Betiplus doktorica rekla da zapravo nema gornje granice, jer je i ovo prema parametrima bilo iznad gornje granice koju si i ti vjerojatno našla. Ne uzimaš utrogestan već  od prije transfera? Mislim, to što uzimamo taj dodatni progesteron meni govori da se s tim ne može pogriješiti. Ali možda sam u krivu. 

    🙋 39, AMH 64, 🤵 32 👍
    03.2019. ektopijska trudnoća, lijevi 🥚 vod ex.
    zdjelična endometrioza
    04.2020. s.p. u 6tt
    2021. početak MPO
    03.mj. slabo stim.ciklus, 3🥚, transfer 2 3dnevna, 0🐧❌
    5.mj.puna stimulacija, 22🥚, 11 🐧5d
    7.mj. 1️⃣ FET 1🐧❌
    30.9. 2️⃣FET 2🐧, beta 11.10. 2.41 ❌
    3.12. 3️⃣FET 2🐧, 6dpt +
    7dpt b70, 10dpt b199 🙏 12dpt 434 🙏 14dpt 1252, 1uzv 6+2 4mm ❤️, 2uzv 8+3 1.8 cm, 3uzv 5.2 cm❤️ 🤗🙏
    29.8.'22 rodila se Elena 😊

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Linda86 Kao prvo cestitke! Disi 😀 Imas tu na forumu i topic blizanacke trudnoce (sto ivf, sto prirodno, sto jednojacani, sto dvojajcani). Naravno tema nije tolika “ziva” ali eto. Mi fakat ne znamo uzivat nego samo jos dodatno panicarimo 🤦‍♀️ Ja sam 163 cm i dvojajcani i nitko nista spominjao (niti doktor). Ja nisam na mirovanju nego radim ali ok sam zasad i nemam druge probleme zdravstvene. Inace, bila je tu na forumu simba koja je vratila jedan i dobila jednojajcane trojceke (decke) i sve je super proslo i rodila i zdravi decki 😀

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar J_Lo

    J_Lo

    Broj poruka: 692

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,
    nije me bilo 2 mjeseca, lsvi računi su mi hakirani preko gmaila (nemojte olako shvatiti upozorenja da su vam lozinke možda hakirane :D  ), ttako da mi je teško sada sve pohvatati .
    U međuvremenu sam bila na prvi postupak, napisala sam sve u potpisu.
    Čestitam svim trudnicama, držim fige svima koji čekaju na +, i šaljem zagrljaje svima koji skupljaju snagu za dalje.

    Radila sam aspiraciju u KBC Firule 9.5. i to mi je bilo daleko najbolnije iskustvo u životu, a preživjela sam puknuće jajovoda uslijed vanmaternične trudnoće. Nakon te aspiracije sam dosta krvarila, na kraju su me i ostavili na promatranju u bolnici…
    Sve je ok sada, vraćena mi je jedna blastica i sad čekam. Budem počela s testovima za dva dana.
    Međutim, od danas osjećam kao tupu bol na lijevoj strani, kod lijevog jajnika. Ne znam kada najranije mogu napraviti test, pošto me strah da nije opet vanmaternična, na llijevom jajovodu ovaj put.
    Također, uzimam Utrogestan 2*3 vaginalno, i svaki put odležim barem pola sata, 45 min, ali dosta toga iscuri natrag van, pa me zanima ima li itko savjet u vezi toga, radim li nešto krivo ili je to tako normalno..?

    31 👩‍❤️‍👨 33 TTC od 1.2019.
    🙋🏼‍♀️1. 2020. vanmaternična (salpingectomia desno) -PCOS, AMH 72.40 Od 1.2022 : INOVO/INOFOLIC, koenzim q10 nano, Siofor, Folat 800mcg, vit D tekući 2500 IU
    👱🏼‍♂️ astenozoospermia (>10%)
    🏥KBC Split - 4/22 1. ISCI Gonal 125,cetrotide, Decapeptyl. Aspirano 11, 8 oplođenih, 14.5. ET 1 blastice ( 1 🐧) B 12 DNT 798,B 17DNT 7500 ➡️ 2.UZV 17.6.❤️ 7+4
    Panorama ✔️stiže nam Korina❤️
    [/url [lilypie.com]

  • Avatar petra30

    petra30

    Broj poruka: 1028

    Prijavi adminu

    Linda čestitam od srca!❤️ Cure su ti sve napisale… Znamo da nije lako biti opušten ali ne treba niti mislit crno… Javila si nam se sa stvarno prekrasnim vijestima 🥰! Divno❤️❤️!
    J_Lo dobro dosla nazad❤️! Drzimo palceve za plusic na testu 🤞🥰! 
    Kaj se tiće utrogestana, normalno je da iscuri, ne brini. Sve radis dobro🙂. 
    Žao mi je zbog bolne aspiracije😥. Pa kaj se desilo s anestezijom?

    Ja-33- papa,brisevi, hormoni✓
    Mm-37- normo✓
    Radimo na bebi 3 godine.
    HSG-jajovodi prohodni-ciljani odnosi.
    IVF-10 mj.-Petrova-ovaleap-cetrotide-ovitrelle-14🥚
    16.10- transfer jedne blastice-biokemijska❌
    Ostalo 6 🐧❤️
    Fet-veljaca -transfer blastice-25.02-1. beta 351❤️2-770❤️ 6+2❤️
    5-12tt hematom+mirovanje
    12tt hematoma nema,nipt uredan-curica💖
    [lilypie.com]

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Razumna Jesi imala transfer? 😊🤞
    Dreamer, Garawa, Zuzujalica cure jeste vi imale transfere? U kojoj ste fazi? Javite se 😊
    RainbowHope ❤️
    DomLeon supeeer 😍❤️ kad je iduci uzv?
    Linda86 ajme koje cudno 😍😍😍 pa cestitaaaam ❤️ korak po korak i slusaj doktora. Nadi si odmah dobrog ginekologa koji ce pratiti tvoju trudnocu. Da, visokorizicna je trudnoca i vjerujem da zbog svoje zdravstvene situacije jos dodatno strepis ❤️ Simba je od jedne blastice dobila 3 deckica, mislim da je ona cijelu trudnocu vodila u Petrovoj. Sretno 😊

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Lorelaaaaiii

    Lorelaaaaiii

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Book svima 😀 Da li je netko prebacivao smrzliće u drugu kliniku ? U mom slučaju s KBC Osijek kod Škvorca. 😊😊

    • N97 Ženska neplodnost
    • PCOS
    • IR
    • 12/21 IVF ❌
    • 02/22 IVF - 24 folikule, 20 zrelih, 12 oplođeno, 8 j.s. smrznuto, 5 blastica
    • 05/22 FET ❄️❄️ - ❌
    • 31.05. FET ❄️❄️
    • 09.06. Beta - 61.93
    • 12.06. Beta - 126.47

  • Avatar J_Lo

    J_Lo

    Broj poruka: 692

    Prijavi adminu

    petra30 Nisu dali anesteziju, daju neko sredstvo za omamljivanje u venu. Ali bez obzira, na sve, osjetila sam svaku… 
     Ok, hvala na info za utrogestan, onda ću tako nastaviti.

    31 👩‍❤️‍👨 33 TTC od 1.2019.
    🙋🏼‍♀️1. 2020. vanmaternična (salpingectomia desno) -PCOS, AMH 72.40 Od 1.2022 : INOVO/INOFOLIC, koenzim q10 nano, Siofor, Folat 800mcg, vit D tekući 2500 IU
    👱🏼‍♂️ astenozoospermia (>10%)
    🏥KBC Split - 4/22 1. ISCI Gonal 125,cetrotide, Decapeptyl. Aspirano 11, 8 oplođenih, 14.5. ET 1 blastice ( 1 🐧) B 12 DNT 798,B 17DNT 7500 ➡️ 2.UZV 17.6.❤️ 7+4
    Panorama ✔️stiže nam Korina❤️
    [/url [lilypie.com]

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Slavica83

    jesamnisam

    Hvala ti. Vidis, a svi izvori (na koje sam ja naišla do sada) pise da bi prog trebalo odrzavati 10-20ng/ml za implantaciju.

    U biti sam zeznula s mojom razinom. Sad sam išla provjeriti i bila je izražena u nmol/l, što odgovara vrijednosti od 31 ng/ml. Uglavnom, meni je u Betiplus doktorica rekla da zapravo nema gornje granice, jer je i ovo prema parametrima bilo iznad gornje granice koju si i ti vjerojatno našla. Ne uzimaš utrogestan već od prije transfera? Mislim, to što uzimamo taj dodatni progesteron meni govori da se s tim ne može pogriješiti. Ali možda sam u krivu.

    Hmm, da.. Vjerojatno si u pravu! Hvala ti puno na odgovoru. Tijekom cijelog ovog ‘putovanja’ sam izgubila povjerenje u doktore pa sad svaku sitnicu detaljno proucavam. 

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

  • Linda86

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    NanaJ, Kacusha, Ribic, Sunny, Petra hvala vam. ❤️ Mm je to super primio, sretan je i kaze ionako smo htjeli dvoje, namucit cemo se, ali sve ce biti dobro. A ja sam zdravstveni djelatnik pa sam odmah krenula kao TTTS sy, zaplet pupkovine… Ali da, moramo polako, dan po dan i slusati doktora, nadati se najboljem, komplikacije sam otvorila, prosetam, skuham… Zivim u ST, za sada sam se javila na humanu u ST gdje sam ciklus prije bila na IVF-u kod dr B. On me je i operirao kada sam imala vnm. I zadovoljna sam, temeljit je i posvecen, malo prica, ali kaze sve bitno. Ne znam je li mogu nastaviti dolaziti kod njega (s obzirom da je visokorizicna trudnoca mozda i dozvoli).
    NanaJ nadam se da ce se smiriti, ja sam ih imala cijelu noc kada sam bila 5 tj i nije mi bilo svejedno. 🥰
    J_Lo meni su dali koktel iv, ali me isto bas nije osamutilo, osjetila sam svaku, ali manje nego privatno gdje sam dobila im. injekciju. Zao mi je da te je bolilo. Inace, i mene je znalo u lijevom jajniku malo probadati nakon obje aspiracije, ali mislim da je to zato sto smo prosle te zahvate (cak i kad mi je vnm bila desno tek me na kraju zadnji dan pocelo boliti desno, do tada tu i tamo strecnulo u lijevom jajniku). Komadici utrogestana normalno ispadaju kroz dan… 

    '86., AMH 8 pmol/L, FSH 13; '83., savrsen
    1. IVF stimulirani u 10/21. ➡️ 4 js, ET 2x3dn; beta hcg 14dnt 42.8; 16dnt 196; 18dnt 695; 20dnt 1933; 22dnt 3648 ➡️ smedarenje, bolovi, hitni gin. prijem 6+1: UZ- ektopicna (beta 21210), lpsc salpingektomija, nema 🐧
    2. IVF stimulirani u 3/22. ➡️ 6 oplodenih, ET 2x3dn ➡️prokrvarila 12dnt, nema 🐧
    Prirodna trudnoca, jednojajcane blizanke rodene s 35+4/7tt u 12/2022❤️❤️

  • Avatar NanaJ

    NanaJ

    Broj poruka: 701

    Prijavi adminu

    Linda86

    NanaJ, Kacusha, Ribic, Sunny, Petrahvala vam. ❤️ Mm je to super primio, sretan je i kaze ionako smo htjeli dvoje, namucit cemo se, ali sve ce biti dobro. A ja sam zdravstveni djelatnik pa sam odmah krenula kao TTTS sy, zaplet pupkovine… Ali da, moramo polako, dan po dan i slusati doktora, nadati se najboljem, komplikacije sam otvorila, prosetam, skuham… Zivim u ST, za sada sam se javila na humanu u ST gdje sam ciklus prije bila na IVF-u kod dr B. On me je i operirao kada sam imala vnm. I zadovoljna sam, temeljit je i posvecen, malo prica, ali kaze sve bitno. Ne znam je li mogu nastaviti dolaziti kod njega (s obzirom da je visokorizicna trudnoca mozda i dozvoli).
    NanaJ nadam se da ce se smiriti, ja sam ih imala cijelu noc kada sam bila 5 tj i nije mi bilo svejedno. 🥰
    J_Lo meni su dali koktel iv, ali me isto bas nije osamutilo, osjetila sam svaku, ali manje nego privatno gdje sam dobila im. injekciju. Zao mi je da te je bolilo. Inace, i mene je znalo u lijevom jajniku malo probadati nakon obje aspiracije, ali mislim da je to zato sto smo prosle te zahvate (cak i kad mi je vnm bila desno tek me na kraju zadnji dan pocelo boliti desno, do tada tu i tamo strecnulo u lijevom jajniku). Komadici utrogestana normalno ispadaju kroz dan…


    Oh i ti si zdrastveni radnik 😅 kazu da smo mi najgori pacijenti i ja se slazem 🤭 meni moj dr kaze joj kod nas zdrastvenih radnika uvijek neka frka i drama 😂

    Je smirilo se u potpunosti, hvala bogu, uopce ne znam opisat daj pritisak koji sam imala do stidne kosti me zaboljelo evo. Draga moja samo ti odmaraj i polako dan po dan, kad ti se steska javi se tu malo se ispuses i bit ce to super ❤️

    👩🏻 26 AMH 17,6 PAI-1 5G/4G, MTHER: C677T C/T
    👦🏻 27 psorijatični artritis, asthenozoospermia/ oligozoospermia
    11/20 blighted ovum 7 tt 💔(klasična kiretaža)
    03/21 missed ab 7+2 tt 💔 ( vakuum kiretaža)
    3/22 ICSI, 2 🐧🐧, ET jedan trodnevni ➕
    UZV 5+5; srceko kuca, miny anatomy ✅, Panorama ✅ Stiže dečko 💙
    8.11.2022. Dosao Andrej 💙🙏🏼

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.