Potpomognuta oplodnja vol. 7

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Linda86

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, nisam se javljala zadnja dva mjeseca, uzela sam malo predaha nakon zadnjeg IVF i uzivala na GO. Pokusala sam nadoknaditi u nazad… Puno novih cura… Sve vas pozdravljam. “Stare” trudnice lijepo je vidjeti da su se komplikacije smirile i da trudnoce lijepo i skolski napreduju, a “novima” cestitam i zelim sto mirniju trudnocu 😊🍀
    Anci drago mi je da si uzela malo vremena za sebe i da ces ovo ljeto se malo opustiti i uzivati, sigurna sam nakon toga da ces dobiti svoje klupko srece (ili prirodno ili ako se odlucite vratiti IVF-u) … 🥰
    Malamu bas mi je zao sto prolazis kroz sve, kako su cure rekle napravi svu obradu, nadam se da ces naci uzrok spontanih i da ce se moci uspjesno rijesiti. Nisi zakazala kao zena, dapace, potrebno je biti snazna i jaka zena za prolaziti sve to ❤️

    '86., AMH 8 pmol/L, FSH 13; '83., savrsen
    1. IVF stimulirani u 10/21. ➡️ 4 js, ET 2x3dn; beta hcg 14dnt 42.8; 16dnt 196; 18dnt 695; 20dnt 1933; 22dnt 3648 ➡️ smedarenje, bolovi, hitni gin. prijem 6+1: UZ- ektopicna (beta 21210), lpsc salpingektomija, nema 🐧
    2. IVF stimulirani u 3/22. ➡️ 6 oplodenih, ET 2x3dn ➡️prokrvarila 12dnt, nema 🐧
    Prirodna trudnoca, jednojajcane blizanke rodene s 35+4/7tt u 12/2022❤️❤️

  • Linda86

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Ja sam od jucer u soku i panici. Naime, nakon zadnjeg IVF-a, kasnila mi je menstruacija, mislila sam da je od stimulacije jer mi je i nakon vanmaternicne IVF-a kasnila. I tako nakon nekih 5 dana napravila test i pozitivan, nakon toliko vremena uspjeli prirodno ostvariti trudnocu, beta uredno raste. Isla na UZV jer sam malo smedarila s 5 tjedana da iskljucim vnm i vidjela se gv u uterusu. I tako, dan po dan, jucer amenoreje 7+0, trebao biti UZV da vidimo otkucaje, kad ono dva ❤️❤️ (a nije bilo naznake drugog 4 dana prije na UZV), ali jednojajcani blizanci (momo). Odmah me uhvatila panika zbog svih komplikacija… A doktor je samo rekao visokorizicna trudnoca, mirovanje… Od jucer citam po internetu i jos mi je teze… Visoka sam samo 160 cm… Imam MS i bez terapije sam neko vrijeme, trebala sam krenuti s novim lijekom, ali sada uz mirovanje i tko zna sto ne mogu odlaziti u drugi grad jednom mjesečno na infuzije… Uglavnom, u panici sam…
    Inace, imam mali hematom. Imala sam grceve kao da cu dobiti menzes prosli tjedan i nekoliko dana kasnije malo svjeze krvi, ali to se nije ponavljalo. Tako da Nanaj pritisak je normalan, moramo ici dan po dan…
    Znam da s obzirom da je prirodna trudnoca vise ne spadam pod ovaj thread, ali evo, trebalo mi je malo utjehe i da ce sve biti u redu jer sam bas u soku i statistika je… Je li bilo cura kojima se mozda i u IVF-u dogodilo da se jedna stanica podijelila (rijetko je, ali moguce), je li sve bilo u redu? Hvala vam na citanju ❤️

    '86., AMH 8 pmol/L, FSH 13; '83., savrsen
    1. IVF stimulirani u 10/21. ➡️ 4 js, ET 2x3dn; beta hcg 14dnt 42.8; 16dnt 196; 18dnt 695; 20dnt 1933; 22dnt 3648 ➡️ smedarenje, bolovi, hitni gin. prijem 6+1: UZ- ektopicna (beta 21210), lpsc salpingektomija, nema 🐧
    2. IVF stimulirani u 3/22. ➡️ 6 oplodenih, ET 2x3dn ➡️prokrvarila 12dnt, nema 🐧
    Prirodna trudnoca, jednojajcane blizanke rodene s 35+4/7tt u 12/2022❤️❤️

  • Ivy19

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    ribic

    IvyDvije si vracala? Drzimo onda fige da ta jedna bude sigurna 🤞 Drzi se 😘😘😘


    Da 2 blastice,i ja se nadam da 1 sigurna🙂…hvala,budem…mirujem kao i dosada,na bolovanju sam od transfera….

    👱🏻35-sve ok
    👱🏻‍♀️35-PCOS,mala kilaža,nizak secer,nesp.neplodnost🤷🏻‍♀️
    2014 u mpo vode
    2015,2016 AIH-❌
    1.IVF “17-18 oocita-4 blastice
    11.17.stim.FET-2 blastice❌
    05.18.prirodni FET-2 blastice,beta 1265,decko
    2.IVF ”21.-15 oocita-6 blastica,hiper,5 dana bolnice
    02.21-stim.FET,2 blastice,spontani 5tj
    09.21-stim.FET,2 blastice❌
    04.22.-stim.FET,2 blastice,💔💔10tj.
    3.IVF "23-15oocita - 6 blastica,blagi hiper
    3xstim.FET❌
    04.24.-FET uz Femaru⏳

  • Avatar NanaJ

    NanaJ

    Broj poruka: 701

    Prijavi adminu

    Ivy drago mi je da je krvarenje stalo i da je sve ok za sad, drzim fige za dalje ❤️
    Linda86 cestitam na dvijcekima. Znam da cu ti dati glupi svajet kojeg se ni ja ne predrzavam ali nemoj citati gluposti po internetu jer je poslje samo gore i jos si vise u strahu to ja sebi svaki dan radim pa imam panicne napadaje 50 puta dnevno 🤦🏻‍♀️ Sve super napreduje miruj i uzivaj sa svojim mrvicama, bit ce to sve ok ❤️

    Ja sam zvala svoju kliniku radi tog pritiska jer ja od bola/pritiska ne znam vise ni sama nisam mogla ni lec ni stat, rekli su da sve to moze biti normalno, da popijem normabel od 2 mg da se maternica malo smiri i dok nema krvarenja sve je ok. Nadam se da je stvarno sve ok, sad me je popustilo, tu i tamo me zna uhaviti tipa dok idem na wc, ali brzo propusti. Samo se nadam da je sa bebom sve ok 🙏🏼

    👩🏻 26 AMH 17,6 PAI-1 5G/4G, MTHER: C677T C/T
    👦🏻 27 psorijatični artritis, asthenozoospermia/ oligozoospermia
    11/20 blighted ovum 7 tt 💔(klasična kiretaža)
    03/21 missed ab 7+2 tt 💔 ( vakuum kiretaža)
    3/22 ICSI, 2 🐧🐧, ET jedan trodnevni ➕
    UZV 5+5; srceko kuca, miny anatomy ✅, Panorama ✅ Stiže dečko 💙
    8.11.2022. Dosao Andrej 💙🙏🏼

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Linda86

    Ja sam od jucer u soku i panici. Naime, nakon zadnjeg IVF-a, kasnila mi je menstruacija, mislila sam da je od stimulacije jer mi je i nakon vanmaternicne IVF-a kasnila. I tako nakon nekih 5 dana napravila test i pozitivan, nakon toliko vremena uspjeli prirodno ostvariti trudnocu, beta uredno raste. Isla na UZV jer sam malo smedarila s 5 tjedana da iskljucim vnm i vidjela se gv u uterusu. I tako, dan po dan, jucer amenoreje 7+0, trebao biti UZV da vidimo otkucaje, kad ono dva ❤️❤️ (a nije bilo naznake drugog 4 dana prije na UZV), ali jednojajcani blizanci (momo). Odmah me uhvatila panika zbog svih komplikacija… A doktor je samo rekao visokorizicna trudnoca, mirovanje… Od jucer citam po internetu i jos mi je teze… Visoka sam samo 160 cm… Imam MS i bez terapije sam neko vrijeme, trebala sam krenuti s novim lijekom, ali sada uz mirovanje i tko zna sto ne mogu odlaziti u drugi grad jednom mjesečno na infuzije… Uglavnom, u panici sam…
    Inace, imam mali hematom. Imala sam grceve kao da cu dobiti menzes prosli tjedan i nekoliko dana kasnije malo svjeze krvi, ali to se nije ponavljalo. Tako da Nanaj pritisak je normalan, moramo ici dan po dan…
    Znam da s obzirom da je prirodna trudnoca vise ne spadam pod ovaj thread, ali evo, trebalo mi je malo utjehe i da ce sve biti u redu jer sam bas u soku i statistika je… Je li bilo cura kojima se mozda i u IVF-u dogodilo da se jedna stanica podijelila (rijetko je, ali moguce), je li sve bilo u redu? Hvala vam na citanju ❤️


    Draga cestitam najprije! 💕🍀 Uvijek mogu nastati komplikacije, probaj ne citati i radovati sto je ovako uspijelo. I meni uvijek kenjkaju jer sam 154cm ali to nista ne znaci. Samo polako pregled za pregledom bit ce sve ok ❤️

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar DOMLeon🤰🏽⏳💙❤❤

    DOMLeon🤰🏽⏳💙❤❤

    Broj poruka: 1639

    Prijavi adminu

    Radili su mi anomaly scan,beba odgovara 24+3tt. A ja sam danas 23tt.
    Sve je odlicno cura je potvrdena opet i svi organi su se razvili usna je kako mora bit Julia je velika beba💗🎀

    👩🏻89' AMH 6.3 👱94'MM 👌
    20.07.2013 🧒🏻Leon
    VV '21 4🐧
    1/ET 09.2021 B➖
    FET 11.2021 B➖(biokemijska)
    23.09.2022.👧🏼Julia
    25.09.2023 👧🏼 Kali
    ❤💫NA KRAJU CE SVE BITI DOBRO AKO NIJE DOBRO ZNACI DA NIJE KRAJ
    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Malamu jako mi je zao, odtuguj imas na to pravo. Samo nikad se za nista ne optuzuj, nitko od nas ovo nije trazio i kao sto je netko rekao samo si govori koliko si hrabra. 🦁 Obvezno odradi sve pretrage. Pusa 🌈

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Cure, jel zna koja koje su optimalne vrijednosti E2 i progesterona tjedan dana nakon transfera?
    Postat cu doktor od ovoliko istraživanja, ali ako sam dobro bila nasla, prog bi trebao biti 10-20 ng/ml a estrogen isto ne prevelik.

    Uglavnom, moja klinika radi testiranje lutalne faze i prosli tj su me nazvali samo kao da kazu kako su nalazi u redu.
    Danas sam opet bila tamo i pitala da mi recu tocne vrijednosti, kad ono Progesteron 62ng/ml a estrogen 2000 pmol/l

    Da li ovo ikome djeluje normalno osim njima? 

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

  • Slavica83

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    jesamnisam

    Cure, jel zna koja koje su optimalne vrijednosti E2 i progesterona tjedan dana nakon transfera?
    Postat cu doktor od ovoliko istraživanja, ali ako sam dobro bila nasla, prog bi trebao biti 10-20 ng/ml a estrogen isto ne prevelik.

    Uglavnom, moja klinika radi testiranje lutalne faze i prosli tj su me nazvali samo kao da kazu kako su nalazi u redu.
    Danas sam opet bila tamo i pitala da mi recu tocne vrijednosti, kad ono Progesteron 62ng/ml a estrogen 2000 pmol/l

    Da li ovo ikome djeluje normalno osim njima?


    Za progesteron mi se čini normalno, pa nakon transfera obično daju da se uzima progesteron dodatno. Moj je u lutealnoj fazi bio 90 ng/ml kad nije bilo trudnoće, a nakon transfera je moguća i implantacija, pa to može povisiti razinu. 
    Rečeno mi je da je bolje da je progesteron viši nego niži, tj.da ne postoji gornja granica 🤷
    Za estrogen se manje razumijem, ali teško je reći što se događa u tijelu nakon transfera, pogotovo ako je bio stimulirani ciklus.

    🙋 39, AMH 64, 🤵 32 👍
    03.2019. ektopijska trudnoća, lijevi 🥚 vod ex.
    zdjelična endometrioza
    04.2020. s.p. u 6tt
    2021. početak MPO
    03.mj. slabo stim.ciklus, 3🥚, transfer 2 3dnevna, 0🐧❌
    5.mj.puna stimulacija, 22🥚, 11 🐧5d
    7.mj. 1️⃣ FET 1🐧❌
    30.9. 2️⃣FET 2🐧, beta 11.10. 2.41 ❌
    3.12. 3️⃣FET 2🐧, 6dpt +
    7dpt b70, 10dpt b199 🙏 12dpt 434 🙏 14dpt 1252, 1uzv 6+2 4mm ❤️, 2uzv 8+3 1.8 cm, 3uzv 5.2 cm❤️ 🤗🙏
    29.8.'22 rodila se Elena 😊

  • jesamnisam

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Hvala ti. Vidis, a svi izvori (na koje sam ja naišla do sada) pise da bi prog trebalo odrzavati 10-20ng/ml za implantaciju. 

    ° 18.05. -pozitivna beta :)))
    ° 04.05. transfer 2. dan (mini ICSI) .
    ….
    ° 2021 - Nizak AMH ; mm:teratospermia

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.