Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Razumna

    Kača 🌺

    Razumna

    Mmmmartina dobro došla a još prije otišla na trudnice 🥰
    Hope sve se svodi na bacanje kocke. Što više puta bacis veća ti je šansa da ćeš dobiti 6. To mi je embriologinja rekla i toga se držim.
    A vi ostale žene, jako se ponosim nama 👏 mi smo se barem uhvatila u koštac sa neplodnosti a moje dvije prijateljice nisu ni probala i sad im je isteklo vrijeme ( cajeve i prahove ne računam kao pokušaj). Mi se barem borimo, padamo, letimo iz ringa ali se vraćamo u ring 🦸‍♀️

    Sviđaju mi se ovakve tvoje poruke ❤️😊

    ☺️ od sjedenja doma nema ništa. Samo borba. Ispod 2 pune stimulacije godišnje ne treba ići. Samo borba. Ništa nama neće doći na pladnju.
    Ali i nas užitak će biti veći. Ni jedna žena koja je “slučajno ” ostala trudna pa se zbog toga morala udati neće svoju bebu gledati kao Ruska ili Miss ili Simba.
    Kad konačno rodimo mi cemo biti sretne svaki dan.
    Mi puno riskiramo ali profit je najveći u svemiru


    Lijepo si spremi ovaj svoj post i svaki put kad krenu ružne misli ga procitaj ❤ lavice…sad se malo mucimo da bi uzivale i bile sretne svaki dan ostatak zivota 🥰🥰🥰

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Ivevk

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Sunny drzim fige da ce sve bit u redu.. 🤞🤞🤞🤞

    👩‍🦰34, 👨‍🦰37
    Dvije vanmaternicne (nemam jajovode) i jedan spontani…
    Imamo jedno malo ☀️👨‍👩‍👦❤️
    07/21 neuspjeli postupak
    Pauza do daljnjeg radi “sređivanja” unutarnjeg šava od carskog reza koji je popucao skroz..konzultacije po cijeloj RH..🙄🙈

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Ivevk

    Sunny_

    Ja opet krenula krvarit 😭 pa ja cu pop… do petka. Sto vise citam po netu vise sam uvjerena da je vanmatericna 🤦‍♀️ jos mi sad treba da ja ostanem bez jajnika pa tek onda nikad necemo imat bebu 🤦‍♀️ znam da mi ne mozete pomoc, al eto moram negdje ispucat 😭😭

    Sunny nemoj se previse zamarat s tim..isprati betu do kraja, krv ce najbolje pokazati.

    I ako je onaj najgori scenarij, nedaj Boze, da je vanmaternicna, ja sam ti zivi primjer da poslije vanmaternicne mozes normalno roditi i sa jednim jajovodom prirodno!
    Ne ostajes bez jajnika, ostajes bez jajovoda..
    Oprosti sto sam direktna i otvorena..

    Mene je bolilo od nazad prema naprijed cijela jedna strana, malo sam krvarila, malo ne (zavisi s koje, ja sam imala dvije vanmaternicne) pa sam to prosla i zato sam u ovom postupku.
    Nemoj se ljutit, samo ti zelim rec da se ne zivciras i ako bude ta jeb** vanmaternicna, da mozes normalno ostat trudna sa jednim jajovodom..


    Ma sta bi se ljutila…svaki savjet je dobrodosao ❤ zao mi je sto si prosla kroz 2 vanmatericne 😏 

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Leptirica 90🦋

    Drage cure moram ovo podjelit s vama pošto mi je prva trudnoća.bolovi su krenili noćas i danas ali su izdržljivi..idemi neka sluz po malo…još sam kod kuće…da li je porod blizu❤😊


    Pa moguce da ti ispada sluzni cep, ali to ne znaci da ces se odmah porodit. Nekad zna ispast na dan poroda, nekad tjednima prije.. Ja ga, recimo, nisam ni primjetila! 🤷🏻‍♀️ kako god bilo, sretno ti i samo hrabro 🙂 koliko si ti sada trudna? Vec je to pri kraju, jel da?

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Sunnyday-5

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Drage cure,

    Trebala bi malu pomoc oko spermiograma. 
    Volumen 4
    Total 148,4 mil//37,1mil/ml
    Progressive 6%
    Rapid A 27%
    Medium B 2%
    Slow C 10% 
    Static 61%

    Zanima me sto oznacava ova progresivnost od 6%? Pokretljivost A+B je 29%, za taj dio kombiniramo bioastin i fertilup. Ako koja curka ima kakvu preporuku i da li ima smisla uopce pokusavati popraviti?

    Hvala

    None

  • Avatar Asli 🌱

    Asli 🌱

    Broj poruka: 669

    Prijavi adminu

    Sunny nadam se da je sve dobro i da će se tako pokazati i u petak 🥰🤞🏼

    🙋🏻‍♀️ ‘92 ✔️ 🙋🏻‍♂️’81 teratozoo.
    3.god pokušavanja, temp. odnosi 9 - 12/20
    1. Ivf stimulirani 1/21 - 2 vraćena 3-dnevna, beta 0
    2. Ivf u prirodnom ciklusu 4/21 - Prazna js
    3. Ivf stimulirani 6/21 - 2 vraćena 5. dana
    12 dnt - beta 680, 14 dnt - beta 1722
    9+3 ❤️💔 + hematom i mirovanje u bolnici
    14 + 6 💙 mirovanje doma
    2/2022. 👶🏻💙

  • Sunnyday-5

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    I samo da napomenem da je uskoro prosla godina dana pokusavanja pa se spremamo i za druge opcije 

    None

  • Avatar GPgirl

    GPgirl

    Broj poruka: 585

    Prijavi adminu

    Cure kao netko tko ima hrpu dijagnoza (nisu sve u potpisu) i bolnici je bar jednom tjedno kod nekog specijaliste molim vas ne googlajte simptome! Ako nesto nije ok neko vrijeme odite dr, ali ne googlajte.  Za najgluplji simptom ce doci rezultat da umirete ili imate neku gadnu bolestinu, a to vam ne pomaze niti malo

    ja 36 - nizak AMH, 🧬V Leiden i PAI; muz 44 sve ok
    KBC Ri
    1. prvi prirodni IVF - stanica stala u razvoju
    2. prvi stimulirani - M 19dc - Menopur 125
    3. drugi prirodni ivf - M 25dc
    4. drugi stimulirani -M 21dc Gonal225 /cetrotide/pergoveris150
    IVF poliklinika
    11/2021 histeroskopija
    5. treci stimulirani IVF Rekovelle 12/cetrotide/Ovitrelle/Decapeptyl/heparin/decortin - beta 0; 1🐧

  • Avatar GPgirl

    GPgirl

    Broj poruka: 585

    Prijavi adminu

    Sunnyday-5

    I samo da napomenem da je uskoro prosla godina dana pokusavanja pa se spremamo i za druge opcije

    Dobrodosla i sto prije otisla😁 Ako pokusavate godinu dana mislim da je vrijeme da odete na MPO da se naprave pretrage i testovi i vidi na cemu ste i ako je potreban IVF, AIH ili mozda samo tempirani odnosi ili neka terapija.

    ja 36 - nizak AMH, 🧬V Leiden i PAI; muz 44 sve ok
    KBC Ri
    1. prvi prirodni IVF - stanica stala u razvoju
    2. prvi stimulirani - M 19dc - Menopur 125
    3. drugi prirodni ivf - M 25dc
    4. drugi stimulirani -M 21dc Gonal225 /cetrotide/pergoveris150
    IVF poliklinika
    11/2021 histeroskopija
    5. treci stimulirani IVF Rekovelle 12/cetrotide/Ovitrelle/Decapeptyl/heparin/decortin - beta 0; 1🐧

  • Leptirica 90🦋

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Da prikta ju je 38+3tjj termi  6.8

    Azospermia

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.